Działanie i instalacja Electrolux Dtc50ga

Electrolux Dtc50ga to przemysłowy, samoostrzący płyta grzejna. Jest wyposażony w trwały, stalowy panel sterowania, który umożliwia łatwą regulację temperatury i czasu przygotowywania posiłków. Ponadto, jest wyposażony w zaawansowane programy, takie jak funkcja automatycznego przegrzewania i detekcja przegrzania, które zapewniają wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania. Instalacja Electrolux Dtc50ga jest niezwykle prosta i może być wykonana przez użytkownika. Przed rozpoczęciem procesu instalacji należy upewnić się, że urządzenie zostało włączone i podłączone do zasilania. Następnie należy zamocować płytę grzejną do blatu roboczego, a następnie podłączyć wszystkie przewody zgodnie z instrukcją. Po zakończeniu instalacji urządzenie jest gotowe do pracy.

Ostatnia aktualizacja: Działanie i instalacja Electrolux Dtc50ga

1. Robot przestaje sprzątać i wraca do stacji ładującej. Co się stało?
Prawdopodobnie robot musi się naładować. W tym przypadku przycisk „home” zaświeci się, a robot powróci do stacji ładującej. Przycisk „home” świeci się. Wskaźnik akumulatora i przyciski Uruchom / Wstrzymaj migają, aby wskazać, że robot ładuje się i wznowi pracę w miejscu uprzedniego zatrzymania. Robot naładuje się do 80%, aby wznowić odkurzanie szybciej. Czas ładowania wynosi około 2 godzin. Czas pracy po szybkim ładowaniu wynosi około 80% maksymalnego.

2. Robot wykrywa nieistniejące przeszkody i unika ich (unika odkurzania części podłogi lub dywanu).
Prawdopodobnie w pomieszczeniu są połyskujące podłogi albo/oraz światło słoneczne jest silne. Grube dywany o długim włosiu mogą także spowodować ten problem. Jeśli robot zachowuje się tak regularnie, należy zadzwonić do centrum kontaktowego dla klientów firmy Electrolux. Szczegółową informację, jak się z nami skontaktować można znaleźć na witrynie internetowej w rozdziale serwis lub w aplikacji na urządzenia przenośne.

3. Jak często należy czyścić filtr w robocie?
W celu uzyskania najlepszej wydajności zaleca się czyszczenie filtra po każdych 5 cyklach odkurzania oraz jego wymianę co 6 miesięcy. Filtry oferujemy na naszej witrynie (oraz w aplikacji na urządzenia przenośne).

4. Jaki jest przewidywany przez producenta czas pracy robota?
Z nowym akumulatorem robot odkurza przez około 40 minut. w zależności od rodzaju podłogi (na dkurzanie dywanu zużywa się więcej energii niż odkurzanie twardej podłogi) w trybie normalnym. Odkurzanie w trybie ECO może wydłużyć czas pracy do 60 minut. Odkurzanie w obszarze z dużą liczbą przeszkód może również doprowadzić do szybszego wyczerpania akumulatora.

5. Czy można robotem odkurzać gruby dywan? Jaka jest maksymalna grubość dywanu?
Robot może wspiąć się na wysokość 2, 2 cm Uwaga: robot najpierw odkurza wokół dywanu o średnim włosiu (<1, 5cm-2, 2cm), a później wraca, aby odkurzyć dywan oddzielnie. Robot nie odkurza dywanów o długim włosiu. Kiedy robot dojedzie do krawędzi kontynuuje odkurzanie pozostałej części pomieszczenia.

6. Czy należy na coś szczególnego zwrócić uwagę przy pierwszym odkurzaniu pomieszczenia za pomocą robota?
Przed rozpoczęciem odkurzania należy usunąć z podłogi małe i delikatne przedmioty, jak odzież, sznury od zasłon, papier oraz przewody zasilające. Jeśli urządzenie przejedzie nad przewodem zasilającym i pociągnie go, może dojść do ściągnięcia przedmiotu ze stołu lub półki. Większe/wyższe przedmioty, jak krzesła, można zostawić ponieważ robot ominie je podczas sprzątania. Lustra na ścianie bądź okna od sufitu do samej podłogi (chyba że mają kilkucentymerową ramę) mogą zakłócać działanie robota.

7. Czy mogę używać więcej niż jeden smartfon do sterowania robotem?
Tak, możesz używać więcej smartfonów dla tego samego robota (bez ograniczeń) jeśli konto jest takie same.

8. Wyświetlacz robota jest pusty.
Rozładowane akumulatory. Należy naładować robota.

9. Po wyjęciu akumulatorów i ponownym uruchomieniu robota na wyświetlaczu widać obracającą się animację. Czy to normalne?
Tak, jest to normalne. Po wyciągnięciu akumulatora, odczekaniu 30 sekund i ponownym uruchomieniu robota na wyświetlaczu widać „ruch węża” (tzn. segmenty podświetlone w sekwencji kolistej). w takim przypadku prosimy o kontakt z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux. Szczegółową informację, jak się z nami skontaktować można znaleźć na witrynie internetowej, w rozdziale serwis lub w aplikacji na urządzenia przenośne.

10. Robot po włączeniu porusza się pod ścianą. Czy to jest normalne?
Tak, jest to normalne działanie robota. Robot rozpocznie odkurzanie wzdłuż ścian, kierując się do środka.

11. Robot nie odkurza wzdłuż ściany pomieszczenia i odkurza tylko określoną część pomieszczenia. Czy to jest normalne?
Tak, jest to normalne działanie robota odkurzającego duże pomieszcznie. Duże pomieszczenia są dzielone na obszary o powierzchni najwyżej 2 x 2 m.

12. Robot działa z różną prędkością. Czy coś jest nie tak?
Nie. Prędkość zmienia się w zależności od układu pomieszczenia oraz znajdujących się w nim mebli.

13. Czy występuje ryzyko, że robot spadnie ze schodów lub wysoko położonych miejsc w domu?
Normalnie robot rozpoznaje schody, progi i podobne przeszkody, co pozwala mu uniknąć kolizji. Jeśli robot jednak spada, należy skontaktować się z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux.

14. Dlaczego słyszę trzaski, gdy robot odkurza?
Twarde cząsteczki, jak piasek mogą powodować trzaski, gdy są zasysane do pojemnika na kurz z dużą prędkością.

15. Pomieszczenie nie jest prawidłowo odkurzone, a robot powraca do stacji ładującej.
Robot powraca do stacji ładującej, aby naładować baterie. Robot będzie automatycznie kontynuował program odkurzania po naładowaniu akumulatorów (około 2 godziny).

16. Robot wykrywa nieistniejące przeszkody i unika ich (unika odkurzania części podłogi lub dywanu).

17. Czasami robot dosć mocno zderza się z przeszkodami (np. : wąskie nogi mebli), czy to jest normalne?
Tak, robot radzi sobie w takich sytuacjach.

18. Pomieszczenie nie jest całkowicie odkurzone. Robot odkurza tylko krawędź danego pomieszczenia / obszaru (porusza się obok ścian), a następnie przejeżdża do innych pomieszczeń / obszarów.
Robot prawdopodobnie pracuje w trybie wyszukiwania. Może się to zdarzyć, gdy robot nie znajdzie stacji ładującej (może w tym czasie stacja ładująca została przeniesiona). W trybie wyszukiwania robot odkurza jak zwykle, ale wykonuje tylko dwa okrążenia w każdym obszarze, aby szybko pokryć duże obszary. Jeśli wykryje stację ładującą, wstrzymuje odkurzanie i stara się zadokować w stacji.

19. Robot rozpoczął odkurzanie na podłodze (a nie od stacji ładującej), ale aplikacja mówi „Wróć do stacji ładującej, ” gdy robot zakończy pracę. Czy to jest problem?
Nie, to jest normalne, robot faktycznie wraca do pozycji początkowej.

20. Dlaczego trzeba tak często wymieniać filtr?
Odkurzanie z czystym filtrem jest wydajniejsze. Czysty filtr pomaga również wyeliminować niemiły zapach i niedrożność układu, które może prowadzić do słabego zbierania kurzu.

21. Kiedy należy czyścić filtr?
W celu uzyskania najlepszej wydajności zaleca się czyszczenie filtra po każdych 5 cyklach odkurzania oraz jego wymianę co 6 miesięcy.

22. Dlaczego robot zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach?
Prawdopodobnie pojemnik na kurz oraz/albo filtr nie zostały wyczyszczone. Należy to sprawdzić i postępować zgodnie z instrukcją czyszczenia.

23. Jak często należy czyścić lub wymieniać pojemnik na kurz?
Zawsze, gdy podświetla się ikona pojemnika na kurz. Aby czyszczenie według harmonogramu dało najlepsze efekty należy regularnie opróżniać pojemnik na kurz po każdym odkurzaniu.

24. Co należy zrobić, gdy spadnie wydajność odkurzania?
- Należy sprawdzić filtr i wyczyścić, gdy jest to konieczne. Proszę stosować się do instrukcji czyszczenia w instrukcji obsługi. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się czyszczenie filtra po każdych 5 cyklach odkurzania oraz jego wymianę co 6 miesięcy.
- Należy sprawdzić obrotową szczotkę, a jeśli jest to konieczne wyczyścić ją. Proszę stosować się do instrukcji czyszczenia.
- Należy sprawdzić szczotkę boczną, a jeśli jest to konieczne wyczyścić ją.
- Należy sprawdzić kanał powietrzny. Wyjąć pojemnik na kurz. Usunąć nagromadzone zanieczyszczenia z kanału powietrznego. Włożyć pojemnik na kurz we właściwe miejsce.
- Umieścić robota w stacji ładującej i pozwolić, by bateria całkowicie się naładowała (3 godziny). Z nową baterią robot będzie odkurzać przez około 1 godzinę w trybie ECO.

25. Jak wymienić szczotkę / szczotkę boczną / pojemnik na kurz?
Proszę stosować się do instrukcji obsługi.

26. Szczotka nie działa dobrze
Wyciągnąć szczotkę obrotową i wyczyść szczotkę oraz łożyska. Usunąć zaplątane włókna przecinając je nożyczkami. Zamontować w odwrotnej kolejności. Szczotkę można zamówić jako część zapasową. (Instrukcja obsługi strona 14. Czyszczenie szczotki obrotowej).

27. Jak zainstalować wirującą szczotkę boczną?
Użyć funkcji magnetycznej, aby zamontować szczotkę boczną w gnieździe pod spodem robota. Uwaga: Jeśli włosie wymaga wyprostowania, wystarczy zanurzyć szczotkę boczną w gorącej wodzie. Włosie powinno całkowicie wyschnąć przed ponownym zamontowaniem szczotki bocznej. Uwaga! Jeśli robot ma odkurzać pomieszczenia z wykładziną, należy zdemontować szczotkę boczną, aby uniknąć jej uszkodzenia.

28. Jak wyczyścić przód oraz okno kamery?
Zetrzeć kurz z okna kamery suchą, miękką ściereczką. Nie naciskać mocno na szybę okna lasera! Większe zabrudzenia można wyczyścić łagodnym detergentem.

29. Czy można zostawiać robota podłączonego do stacji łaującej, gdy nie jest użytkowany?
Aby poprawić wydajność i wydłużyć żywotność akumulatora (Stacja ładowania musi być stale podłączona do zasilania! ):
- Nieużytkowanego robota zawsze trzymać w stacji ładującej.
- Po odkurzaniu jak najszybciej naładować robota w stacji ładującej. Zbyt długa przerwa może mieć negatywny wpływ na żywotność akumulatora.
- 3. Jeśli robot nie zostanie uruchomiony ze stacji ładującej, po zakończeniu pracy robot powróci do pozycji początkowej.

30. Co zrobić z robotem na okres wakacyjnego wyjazdu?
Stacja ładująca (nie podłączona): Przechowując robota bez ładowania przez dłuższy okres czasu (powyżej 3 miesięcy) należy wyjąć akumulatory i przechować je oddzielnie w temperaturze pokojowej. Przed wyjęciem akumulatory należy naładować do 50% pojemności). Pozwoli to zachować wydajność akumulatorów.

31. Kiedy wiadomo, że trzeba wymienić akumulatory?
Wyświetlacz nie włącza się lub na robocie wyświetla się czerwony symbol akumulatora. Jeśli akumulator jest całkowicie naładowany i wyświetli się kod błędu E:2x, akumulatory mogą być zużyte lub słabej jakości. Należy skontaktować się z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux w celu sprawdzenia lub kupienia nowego zestawu akumulatorów (należy wymienić oba akumulatory, ponieważ stanowią komplet).

32. Jaki jest przewidywany przez producenta czas pracy robota?
Z nowym akumulatorem robot odkurza przez około 40 minut. w zależności od rodzaju podłogi (na odkurzanie dywanu zużywa się więcej energii niż odkurzanie twardej podłogi) w trybie normalnym.

33. Czy można samodzielnie wymienić akumulator?
Tak, można samodzielnie wymienić akumulator. Należy postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Zawsze wymieniać jednocześnie oba akumulatory. Patrz (Instrukcja obsługi na stronie 15. Wymiana akumulatorów).

34. Jak długo powinno trwać ładowanie robota?
Czas całkowitego ładowania wynosi ok. 3 godzin. Ładowanie podczas przerwy w odkurzaniu trwa około 2 godzin.

35. Jak wyjąć / wymienić akumulator?
Komory akumulatora znajdują się od spodu robota. Odkręć pokrywy komór akumulatora wkrętakiem (PH2). Wymienić akumulatory na nowe i założyć pokrywy. Uwaga! Koniecznie wymienić oba akumulatory. Stosować wyłącznie oryginalne akumulatory dostarczone przez producenta. (Instrukcja obsługi na stronie 15. Wymiana akumulatora). Przed utylizacją urządzenia należy wyjąć z niego akumulatory i bezpiecznie je zutylizować.

36. Akumulatory nie ładują się.
Przewód zasilający i stacja ładująca nie są prawidłowo połączone oraz/lub zasilacz nie jest prawidłowo podłączony do gniazda sieciowego. Brak połączenia między stykami ładującymi robota a stacją ładującą. Podłączyć wtyczkę przewodu zasilacza do stacji ładującej. Podłączyć zasilacz do gniazda sieciowego. Upewnić się, że styki ładujące robota i stacja ładująca są połączone. Sprawdź, czy wtyczka i przewód nie są uszkodzone. Wyczyścić styki robota jak i stacji ładującej suchą szmatką.

37. Akumulatory przestały się ładować lub czas pracy jest krótki / akumulatory szybko się wyczerpują.
Upłynął okres żywotności akumulatora. Wymienić akumulatory. Zawsze wymieniać oba akumulatory jednocześnie. Uwaga. Akumulatory objęte są 6-miesięczną gwarancją.

38. Dlaczego robot nie ładuje się lub ładowanie wydaje się trwać bez końca?
- Przewód zasilający i stacja ładująca nie są prawidłowo połączone oraz/lub zasilacz nie jest prawidłowo podłączony do gniazda sieciowego. Rozwiązanie: Podłączyć wtyczkę przewodu zasilacza do stacji ładującej.
- Brak połączenia między stykami robota i stacji ładującej. Rozwiązanie: Upewnić się, że stacja ładująca i robot stoją na równym podłożu, a styki robota i stacji ładującej mają za sobą kontakt.
- Sprawdzić, czy wtyczka i przewód są uszkodzone.
- Wyczyścić styki robota jak i stacji ładującej suchą szmatką. Czyszczenie styków) (Instrukcja obsługi strona 8. Instalacja robota do odkurzania).

39. Czy można kupić pilot zdalnego sterowania robotem?
Nie, robot nie ma pilota zdalnego sterowania. Do sterowania robotem służy wyświetlacz lub aplikacja na telefon.

40. Czy można umieścić stację ładującą pod krzesłem / łóżkiem gdy stacja może tam się zmieścić?
Nie, stację ładującą trzeba ustawić zgodnie z instrukcją obsługi. Nic nie może znajdować się nad stacją ładującą. Należy zachować 50 cm wolnego miejsca po obu stronach i 1, 5 m wolnego miejsca z przodu.

41. Czy przeniesienie stacji ładującej podczas pracy robota spowoduje problem?
Nie zaleca się przenoszenia stacji ładujacej w czasie pracy robota. Gdy robot wymaga ładowania podczas okurzania, powróci do stacji ładującej (robot ma wystarczająco energii, aby powrócić do ostatniego znanego położenia stacji ładującej). Jeśli stację ładującą zabrano z pierwotnego położenia, robot uruchomi „tryb wyszukiwania” stacji ładującej. Wymaga to czasu i akumulator może się rozładować zanim robot odnajdzie stację ładującą. Może to mnieć wpływ na skuteczność odkurzania jeśli robot nie będzie mógł się podładować i dokończyć odkurzania.

42. Czy można robotem odkurzać gruby dywan? Jaka jest maksymalna grubość dywanu?
Robot może wspiąć się na wysokość 2, 2 cm Uwaga: robot najpierw odkurza wokół dywanu o średnim włosiu (<1, 5cm-2, 2cm), a później wraca, aby odkurzyć dywan oddzielnie.

43. Czy można używać robota, gdy w domu są zwierzęta?
Tak, można używać robota. Sugerujemy, aby nie pozostawiać zwierząt domowych samych z robotem. Uwaga: uszkodzenia lub nieprawidłowe działanie robota spowodowane przez zwierzęta domowe nie są objęte gwarancją.

44. W domu są progi. Czy jest to problem dla robota?
Nie, robot rozpoznaje przeszkody na podłodze, na przykład schody i progi. Na podstawie obliczeń robot jest może poruszać się w bezpieczny sposób. Uwaga: w niektórych przypadkach, np. gdy występują różnice wysokości podłogi lub progi nie są symetryczne, robot może mieć trudności w czasie powrotu (może utknąć na podwyższeniu, gdy próg nie jest symetryczny).

45. Czy potrzebny jest inny odkurzacz, gdy używa się robota?
Tak, w miejsca do których robot nie może dotrzeć, jak klatki schodowe, półki na książki, obszary pod bardzo niskimi meblami, itd. Regularne użytkowanie robota pozwala jednak zmniejszyć całkowitą ilość kurzu w pomieszczeniu. Z tego względu można rzadziej odkurzać ręcznie.

46. Co się stanie, gdy w miejscu już zarejestrowanym przez robota pojawi się nowa przeszkoda?
Robot poradzi sobie z taką sytuacją. Rozpozna nowy obiekt i odpowiednio zmieni przebieg pracy. Może to obniżyć skuteczność odkurzania lub je wydłużyć. Należy postępować zgodnie z instrukcją. Aby uniknąć tego rodzaju problemów sugeruje się użycie robota w godzinach pracy (gdy nikogo nie ma w domu).

47. Jak robot rozpoznaje przeszkody lub progi?
Przed pokonaniem progu lub przeszkody robot zatrzyma się i sprawdzi: - wysokości progu / przeszkody - czy można odkurzać obszar po drugiej stronie.

48. Czy robot znajdzie drogę powrotną, gdy odkurza kilka pomieszczeń położonych obok siebie?
Normalnie robot odnajdzie drogę powrotną jeżeli akumulator jest wystarczająco naładowany. Robot może wymagać podładowania w trakcie odkurzania, ale będzie kontynuował odkurzanie aż do jego zakończenia.

49. Czy robot może utknąć (pod łóżkiem, między krzesłami)?
Nie, robot nie wjedzie w miejsca, w które się nie zmieści. Jeśli jednak robot utknie, przestanie odkurzać i podejmie próbę wydostania się. Jeśli operacja się powiedzie, robot będzie kontynuował odkurzanie. Jeśli operacja nie powiedzie się, robot zatrzyma się i wyświetli kod błędu na wyświetlaczu. Należy wtedy umieścić robota w pozycji początkowej i ponownie rozpocząć odkurzanie. Należy postępować zgodnie z instrukcją (Instrukcja obsługi, rozwiązywanie problemów z obszarem odkurzania). Jeśli robot utknie ponownie w tym samym miejscu, należy to miejsce odgrodzić, aby uniknąć ponownego utknięcia robota i zadzwonić do centrum kontaktowego dla klientów firmy Electrolux.

50. Czy ustawienia zegara będą zachowane po wymianie akumulatorów lub gdy urządzenie nie będzie ładowane przez dłuższy okres czasu?
Dopóki robot znajduje się w zasięgu sieci bezprzewodowej Wi-Fi i jest zalogowany, harmonogram i zegar zostaną przywrócone w ciągu kilku minut.

51. Czy robot może zakłócać działanie innych urządzeń elektrycznych, jak telefon komórkowy, funkcje zdalnego sterowania itp?
Robot jest urządzeniem spełniającym odpowiednie normy i będzie działać bezpiecznie w środowisku domowym.

52. Czy robot musi pracować przy dobrym oświeleniu?
Nie, światło nie jest potrzebne. Należy zauważyć, że silne światło słoneczne może negatywnie wpłynąć na wydajność odkurzania.

53. Co należy zrobić, gdy wyświetli się komunikat o błędzie?
- Lista kodów błędów znajduje się w instrukcji obsługi w rozdziale dotyczącym rozwiązywania problemów.
- Wszelkie komunikaty o błędach wyświetlane na robocie wyświetlą się również w aplikacji. W aplikacji będą również wskazówki dotyczące działań naprawczych. Komunikaty o błędach w instrukcji powinny być równoważne komunikatom wyświetlanym na robocie.

54. Komunikaty o błędach
- Lista kodów błędów znajduje się w instrukcji obsługi w rozdziale dotyczącym rozwiązywania problemów.

55. Czy można odkurzać robotem na zewnątrz?
Nie, robot jest przeznaczony do użytkowania wewnątrz pomieszczeń.

56. Czy można odkurzać robotem w łazience?
Tak, ale na podłodze nie może być wody ani wilgoci. Uwaga: robot nie jest wodoodporny i nie wolno go używać na mokrej powierzchni.

57. Czy można robotem uprzątnąć wodę / odkurzyć mokre przedmioty?
Nie, robot nie jest modelem przeznaczonym do kontaktu z wodą, zatem nie wolno nim odkurzać mokrych powierzchni ani zbierać mokrych przedmiotów.

58. Czy należy na coś szczególnego zwrócić uwagę przy pierwszym odkurzaniu pomieszczenia?
Przed rozpoczęciem odkurzania należy usunąć z podłogi małe i delikatne przedmioty, jak odzież, sznury od zasłon, papier oraz przewody zasilające.

59. Jak zainstalować stację ładującą?
Umieścić stację ładującą na podłodze tak, aby tylną ścianką przylegała do ściany. Podłączyć wtyczkę przewodu zasilającego do gniazda zasilania z tyłu stacji. Włożyć zasilacz do gniazda w ścianie. Zwinąć zbędną część przewodu z tyłu stacji. Zapewnić wolną przestrzeń 0, 5 m po bokach oraz 1, 5 m z przodu stacji ładującej.

60. Jak uruchomić robota?
Umieścić robota w stacji ładującej. Symbol akumulatora zacznie migać na czerwono, sygnalizując niski poziom naładowania akumulatora i ładowanie. Uwaga: Robot nie jest fabrycznie całkowicie naładowany przy pierwszym rozpakowaniu. Aby uzyskać najlepszą wydajność zaleca się pobrać aplikację „PUREi9” w sklepie z aplikacjami App Store lub Google Play, a następnie postępować zgodnie z instrukcją, aby utworzyć konto i połączyć się z robotem. Należy także upewnić się (za pośrednictwem aplikacji), że robot ma najnowsze oprogramowanie.

61. Czy można używać robota (tymczasowo) bez stacji ładującej (np. na innym piętrze)?
Tak, robot może działać bez stacji ładującej aż do wyładowania akumulatorów. Należy uruchomić robota z pozycji, gdzie powinna znajdować się stacja ładująca: umieścić robota na podłodze naprzeciw ściany. Zapewnić wolną przestrzeń 0, 5 m po bokach oraz 1, 5 m z przodu stacji ładującej. Jeśli robota uruchomiono bez stacji ładującej, powróci on do pozycji początkowej i po prostu zatrzyma się bez dokowania. Aby użytkować robota regularnie na innym piętrze, można dokupić stację ładującą na każde piętro.

62. Czy można użytkować robota bez aplikacji w telefonie?
Tak, ale w tym przypadku tryb harmonogramu jest niedostępny.

63. Jak ustawić harmonogram robota?
Harmonogram (dni i godziny) można ustawić w robocie wyłącznie przy pomocy aplikacji.

64. Czy należy aktualizować oprogramowanie robota?
Tak, jest to zawsze zalecane, aby zapewnić najlepszą wydajność i można to zrobić przy pomocy aplikacji.

65. Jak można uaktualinić oprogramowanie robota?
Za pomocą aplikacji smartfona.

66. Symbol Wi-Fi zniknął / symbol Wi-Fi miga.
Jeśli robot zgubił sygnał Wi-Fi, symbol sieci Wi-Fi miga. Brak sieci bezprzewodowej. Router domowy nie działa lub robot jest poza zasięgiem Wi-Fi. Jeśli robot wogóle nie był podłączany do sieci bezprzewodowej, symbol Wi-Fi jest niewidoczny. Jeśli symbol świeci się stale, robot nawiązał połączenie z routerem.

67. Czy mogę używać więcej niż jeden smartfon do sterowania robotem?
Tak, możesz używać więcej smartfonów dla tego samego robota (bez ograniczeń) jeśli konto jest takie same.

68. Czy muszę zaktualizować aplikację telefonu?
Tak, zdecydowanie polecamy używać najnowszej wersji aplikacji.

69. Jak mogę znaleźć najnowszą wersję aplikacji telefonu?
Możesz uzyskać automatyczne powiadomienie przesłane na twój telefon, gdy dostępne są nowe wersje.

70. Nie mam Wi-Fi w domu, czy mogą użyć aplikacji telefonu?
Nie, potrzebujesz połączenia Wi-Fi do podłączenia robota do sieci. Aplikacja w telefonie. komunikuje się z robotem za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

71. Jak można zaktualizować aplikację w telefonie?
Proces jest taki sam, jak dla innych aplikacji w telefonie.

72. Co można zrobić, gdy zderzak się zablokuje?
Należy sprawdzić zderzak i usunąć wszelkie drobiny, które mogłyby go zablokować. Jeśli problem nadal występuje, należy się skontaktować z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux.

73. Co zrobić, gdy koło się nie kręci?
- Przednie koła: usunąć zaplątane włosy i podobne zanieczyszczenia z głównych kół, aby umożliwić ich swobodne obracanie.
- 2. Małe koła: wymontować ostrożnie przy użyciu małego śrubokręta i wyczyść. Postępować zgodnie z instrukcją obsługi - Czyszczenie kół 1. -2.

74. Robot hałasuje podczas odkurzania/pracy.
Wyczyścić spód robota, ponieważ w jego elementach mógł zagnieździć się jakiś przedmiot:
- Główna szczotka (Instrukcja obsługi Czyszczenie szczotki obrotowej).
- Szczotka boczna (Strona Instrukcji Obsługi - czyszczenie szczotki bocznej).
- Główne koło (Instrukcja Obsługi strona 14. Czyszczenie Kół 1. ).

75. Robot zatrzymuje się podczas pracy, bez zapalonych lampek lub komunikatu o błędzie.
- Rozładowany akumulator. Wyświetlacz jest ciemny. Naładować akumulator.
- Robot może się także zatrzymać, gdy nastąpi ponowne uruchomienie systemu spowodowane błędem w oprogramowaniu, wówczas bieżąca pamięć zostaje skasowana (Wyświetlacz działa). Po naciśnięciu przycisku uruchomienia rozpocznie się nowy cykl odkurzania, sugeruje się, aby ustawić robota w punkcie startowym (stacja ładująca) i proces odkurzania uruchomić od początku. Zastosować odkurzanie punktowe, gdy pozostanie tylko niewielki obszar. (Instrukcja Obsługi Strona 9. Tryby czyszczenia / 10 czyszczenie punktowe).

76. Robot spada (ze schodów lub innych wysokości).
Prosimy skontaktować się z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux.

77. Robot nie mógł znaleźć stacji ładującej.
Stacja ładująca jest zbyt blisko innej przeszkody (przeszkód). Ustawić stację ładującą zapewniając 0. 5 m wolnej przestrzeni z lewej i prawej strony oraz 1, 5 m z przodu. Według Instrukcji Obsługi Instalacja robota do odkurzania).

78. Wyświetlacz jest ciemny. Naładować robota.

79. Na wyświetlaczu migają liczby.
Jeśli wyświetlacz miga (z wyjątkiem symbolu Wi-Fi) zadzwoń do centrum kontaktowego dla klientów firmy Electrolux.

80. Robot zassał wodę.
Konieczna będzie wymiana silnika w autoryzowanym centrum serwisowym firmy Electrolux. Uszkodzenie silnika spowodowane dostaniem się wody nie jest objęte gwarancją. Prosimy skontaktować się z centrum kontaktowym dla klientów firmy Electrolux.

81. Robot nie uruchamia się, „miga symbol pojemnika na kurz”.
Nie włożono pojemnika na kurz lub nie zamknięto go prawidłowo. Włożyć pojemnik na kurz do robota i prawidłowo zamknąć pokrywę.

82. Robot wyświetla niewłaściwą godzinę.
Robot nie uzyskał informacji o aktualnej godzinie z serwera. Upewnić się, że robot jest podłączony do Internetu i odczekać, aż zsynchronizuje czas. Jeśli robot nie odbierze właściwego czasu w ciągu 24 godzin, powtórzyć procedurę inicjalizacji i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w aplikacji w telefonie. - Strona instrukcji obsługi - Jak połączyć się z robotem?

83. Czy robot ma zabezpieczenie przed dziećmi?
Nie. W razie konieczności wyłączyć robota (wcisnąć i przytrzymać przycisk Rozpoczęcia / Wstrzymania).

84. Czy można używać robota, gdy aktywny jest domowy system alarmowy?
Jeśli w domu działa system alarmowy oparty na wykrywaniu ruchu, prawdopodobnie przed użyciem robota trzeba skonfigurować tryb „zwierzę domowe” (jeśli taki tryb jest dostępny). W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z dostawcą / sprzedawcą systemu alarmowego.

85. Czy osoby z rozrusznikem serca mogą użytkować robota?
Nie ma żadnego ryzyka dla użytkowników z wszczepionym rozrusznikiem serca. Nie ma żadnego ryzyka dla oczu dzieci.

86. Czy czujniki/kamera są niebezpieczne dla dzieci lub oczu?
Nie, nie ma żadnego ryzyka. Laser jest bezpieczny, co jest potwierdzone certyfikatem.

 • Zmywarka Electrolux ESL5320LO - Pompa pracuje pomimo braku wody/błąd i30

  Witam.Kolejna próba zmywania spełzła na niczym. Zmywarka pobrała wodę (znacznie wolniej jej to szło niż zawsze), przepompowała wodę do "miski" i na tym koniec, stanęła. Otworzyłem ją, zresetowałem i jeszcze raz ją puściłem. Na początku wypompowała wodę z miski a następnie pobrała wodę równie wolno...

  AGD Użytkowy 05 Lip 2022 20:58Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 11496

 • Zmywarka Electrolux ESL65070R - 3 krotnie wypompowuje wodę, kończy błędem

  Proszę o pomoc w diagnozie problemu ze zmywarką Electrolux ESL65070R. Od jakiegoś czasu w trakcie normalnego programu zmywarka nie kończyła go, mniej więcej w połowie lub pod jego koniec 3 krotnie odpompowywała wodę po czym kończyła błędem - 2 mrugnięcia końca i 2 sygnały dźwiękowe. Robiłem reset i ustawiałem...

  AGD Początkujący 26 Lis 2020 15:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2205

  Zmywarka Electrolux ESL67070R - kod błędu i20 oraz i40 oraz i00

  WitamProszę o pomoc. Użytkuje zmywarkę Elektrolux:model ESL67070Rtype: 911D2163A2PNC: 911434004/031. Podczas programu 1, około 20 przed końcem, program się zatrzymał po wypompowaniu wody i na wyświetlaczu pojawił się kod błędu i20.sprawdziłem drożność przewodu odpływowego jak i syfonu-...

  08 Cze 2015 21:30Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 31410

  Zmywarka Electrolux ESL 65070R - wymiana hydrostatu i cewki tacho.

  Temat założyłem w uzupełnieniu do kilku tematów dotyczących zmywarek Electrolux ESL65070R. W większości tematów brak jest zdjęć, a często jest to bardzo pomocne przy lokalizacji uszkodzeń i samodzielnych naprawach. Dlatego też dorzucam kilka fotek "dołu" wraz z opisem, wykonanych przy okazji...

  13 Gru 2020 21:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2529

  Zmywarka Electrolux ESL 8336RO - Nie grzeje "pompo-grzałka"

  Sprzęt: Zmywarka Electrolux ESL 8336ROProblem: Zmywarka w normalnym cyklu nie grzeje.Moje obserwacje: po włączeniu zmywarki na program 30 minut gdy nabierze wody czyli po ok 5 minutach wyłączę z gniazdka na 3 sekundy i ponownie włączę do sieci zaczyna grzać aż do kolejnego wypuszczenia wody...

  31 Maj 2021 14:17Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1482

  Electrolux esl 66010 - Zmywarka Electrolux ESL 66010 nie grzeje wody

  Jestem nowy na forum w związku z tym witam wszystkich!Mam problem ze zmywarką jak w temacie, nie grzeje i nie suszy. A dokładnie zaobserwowałem, że jak odłącze ją od napięcia i postoi tak jeden dzień to potem na progamie 30min przejdzie jeden cykl prawidłowo tzn. zagrzeje wodę ale przy drugim cyklu...

  26 Maj 2014 10:39Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 8454

  Zmywarka Electrolux ESL - przy płukaniu nie osiąga tamperatury jaką powinna

  Witam wszystkich, jak w temacie zmywarka Electrolux nie podgrzewa wody podczas płukania do odpowiedniej temperatury. Zmywanie na każdym programie przebiega odpowiednio (temperatury są osiągane), lecz w momencie płukania tak jakby za szybko wyłączała się grzałka. Przy płukaniu delikatnie podgrzeje wodę...

  19 Mar 2018 11:32Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 5004

  Zmywarka Electrolux ESL 6124 - Nie podgrzewa wody

  Witam,Zmywarka Electrolux ESL6124 nie podgrzewa wody.Sprawdziłem:- grzałka dobra, nawet wymieniona, pomiar ok- kable od grzałki do modułu sterującego poprawneBrak napięcia na kablach zasilających grzałkę, ale napięcie względem masy jest poprawne.Prośba o pomoc w namierzeniu problemu:-...

  Początkujący Naprawy 01 Kwi 2015 17:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1572

  Zmywarka Electrolux esl499

  Miałem takie same objawy w Electrolux ESL499: 1 na wyświetlaczu i brak reakcji na przyciski:cry:.Przyczyną był włącznik zamknięcia drzwi:idea:.Po odłączeniu czujnika zamknięcia drzwi mogłem ustawić program:| i po zamknięciu drzwi, podłaczeniu czujnika zmywarka dokładnie umyła naczynia:D

  21 Gru 2008 22:01Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1964

  Zmywarka Electrolux wt 38 Alarm C8

  Witam wszystkich forumowiczówOd kilku dni borykałem się z Alarmem A1 co oznacza brak wody znalazłem przyczynę problem polegał w elektrozaworze. Zmywarka zaczęła chodzić po trzech próbach wyskoczył Alarm C8 co oznacza według instrukcji serwisowej C 8 Podczas płukania zbiornik nie zostaje pusty,Czy...

  03 Lut 2011 18:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4000

  Zmywarka Electrolux ESL74300RO - pompa pracuje, trzy razy zapiszczała, woda

  Włączyłem najkrótszy program 30 min i kiedy zmywarka pobierała wodę odezwał się sygnał i zobaczyłem wyciek. Guma jakby rozdzielnik przy wejściu wody, po dotknięciu woda cieknie aż miło. Zmywarki jeszcze nie naprawiałem ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Ma ktoś jakieś uwagi lub dobre rady?Dodano...

  AGD Zmywarki 16 Cze 2021 21:39Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4131

  Zmywarka ELECTROLUX ESL 68040 nie grzeje wody

  Witam. Mam dwa tematy odnośnie usterki zmywarki ELECTROLUX ESL 68040. Sprawa pierwsza: Nie grzeje wody oraz sprawa druga: Zmywarka działa pomimo otwarcia drzwi. Jeżeli chodzi o grzałkę przepływową to sprawdziłem napięcie 220 V dochodzi do grzałki, oporu na grzałce brak, czyli jakby sprawa jasna - grzałka...

  03 Lis 2009 23:26Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 12946

  Zmywarka Electrolux ESL65070R - nie pobiera wody, cały czas wypompowuje wodę

  Czujnik to czujnik zalana wykrywa przeciek pod zmywarką i przerywa pracę zmywarki i odprowadza wodę ( z tego miejsca nie odprowadzi wody) bo jak by nie czujnik to zalaną możesz mieć cała kuchnię. Nic nie zatyka i wycieku trzeba szukać.Na zdjęciu za mało widać żeby powiedzieć od czego jest śruba...

  30 Maj 2020 09:18Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 10188

  Zmywarka Electrolux ESL 6601RO-sygnał dźwiękowy i wyświetla się błąd i20

  Zmywarka Electrolux ESL6601RO po włączeniu, załącza się pompa spustowa i działa przez ok. 1 minutę, po krótkiej przerwie znowu się załącza i tak wiele razy. Po ok. 30 min włącza się sygnał dźwiękowy i na wyświetlaczu wyświetla się błąd i20.Po zgłoszeniu do serwisu, wymieniono: grzałkę termo...

  19 Kwi 2017 02:05Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3747

  Zmywarka Electrolux - zimna woda, niedomyte sztućce

  Nawaliła mi zmywarka Electrolux. Niestety nie wiem jaki to model. Zmywarka jest z 2007r. Przesyłam zdjęcia, jeśli ktoś wie jaki to model to proszę o informację. Zmywarka pracuje i "nie zgłasza" żadnych błędów, natomiast naczynia, a szczególnie sztućce (lokowane na dole w koszyku) są niedomyte....

  09 Gru 2020 14:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 903

  Zmywarka Electrolux ESL65070R - nie pobiera wody

  witamnagrałem filmik od momentu startu (długość ok 12 min. )- załączyłem zmywarkę, wybrałem program 30 min. - szybki,zamknąłem ją i wystartowała wypompowując wodę (którą wcześniej zalałem do zmywarki) po 54 sek. nastała cisza.ponownie wzbudziła się po 2 min. i 30 sek. - wypompowując wodę, po...

  19 Sie 2021 19:05Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4680

  Zmywarka Electrolux ESL4310LO - 3 przerywane sygnały po zatrzymaniu procesu

  Ta czarna rurka ma spowodować że nadmiar wody lub piany z komory myjącej trafia na podłogę zmywarki gdzie obok swobodnie leżących tych rurek jest umieszczony czujnik przeciwpowodziowy. Ostrożnie przechyl zmywarkę KU PRZODOWI by wylać resztki wody. Do tyłu odradzam bo w niektórych modelach na tyle jest...

  11 Wrz 2021 08:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 498

  Zmywarka Electrolux ESL6365RO - Zmywarka piszczy 4 razy.

  Mam problem od ponad roku ze zmywarką Electrolux ESL6365RO. Otóż jak włączę byle jaki program to wyskakuje błąd i piszczy 4 razy. Wymieniłem czujnik zmętnienia wody oraz protostat zrobiła 2 prania i znowu ciągle wskakuje ten błąd. Czasami ruszy jak do zmywarki wleję z pół litra wody to za którymś...

  05 Lut 2020 13:03Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2097

  Zmywarka Electrolux ESL66020 grzeje (słabo), nie suszy

  Mam nowy problem z moją zmywarką. Cały czas wypompowuje wodę bez względu na załączony program. Sprawdziłem czujnik od zalania jest sprawny, czujnik temp. - zmętnienia wody dobry. Wszystko wyczyszczone, co ciekawe jak zmywarkę położyłem na,, plecach " włączyłem to wypompowuję wodę i zaraz...

  27 Lis 2022 13:24Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 6852

  zmywarka electrolux ESL65070R - wypompowuje wodę, której nie ma w zbiorniku

  posiadam zmywarkę Electrolux ESL65070R. Od pewnego czasu borykam się z problemem odprowadzania wody, której nie ma. Dzieje się tak czasem na starcie programu, a czasem w połowie, kiedy zmywarka wypuszcza brudną wodę. Pompa wypompowuje wodę, której już nie ma. Próbuje tak przez jakiś czas, a następnie...

  02 Wrz 2015 20:27Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 7764

  Zmywarka Electrolux ESL48010 - nieprawidłowe działanie pod koniec zmywania

  Nie znam tej zmywarki ale z praktyki mogę powiedzieć, że dużo uszkodzeń powodują źle działające czujniki, sensory, włączniki, przełączniki.Nieprawidłowy sygnał który dochodzi z niesprawnego sensora do mikrokontrolera sterującego zmywarką powoduje jej złe działanie.Na zdjęciach sensory zmywarki...

  13 Lut 2019 21:14Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 549

  Zmywarka Electrolux ESF-6120 nie grzeje wody

  Mam taki problem. Zmywarka przestała grzać wodę, ale cały program przebiega do końca t. j. cały cykl zmywania naczyń przebiega od początku do końca, tylko, że na zimno. Co to może być, grzałka, termostat czy jakiś czujnik temperatury.W tej chwili nie mam żadnego schematu w/w urządzenia, a wstępne...

  21 Gru 2007 22:47Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 17052

  Zmywarka Electrolux ESL 499 - problemy z programatorem

  Miałem podobny objaw. Przyczyną był czujnik zamknięcia drzwi. Po odłączeniu włącznika klawisze programatora funkcjonują normalnie. Po zamknięciu drzwi i ponownym podłączeniu czujnika zmywarka rozpoczyna zmywanie.

  21 Gru 2008 22:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5976

  Zmywarka Electrolux ESL 45010 problem z pobieraniem wody

  Po włączeniu zmywarka zaczyna wypompowywać wodę i po kliku minutach stwierdza, że nie może wylać wody (przerywany sygnał dźwiękowy, ciagłe mruganie diody programu, dwukrotne mrugnięcie diody końca programu).Awaria nastąpiła po wymyciu w zmywarce rusztu spryskanego uniwersalnym śrotkiem do mycia...

  02 Mar 2010 22:16Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 15099

  Zmywarka Electrolux ESL 66010 - myje, ale nie grzeje

  witam,do rzeczy,objawy:* zmywarka nie grzeje wody (po skończeniu programu (ja używam tylko Auto) i otwarciu drzwiczek nie bucha para, naczynia są zimne i mokre)sprawdzono:* oględziny - sitka, filtry czyste* grzałka - sprawna (25Ω), kabelki - jest przejście na hydrostat i na moduł...

  08 Cze 2015 12:34Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 11955

  Zmywarka Electrolux ESF 7651LX - Pobiera i wypuszcza wodę jednocześnie

  Zmywarka electrolux ESF 7651LX pobiera i wypuszcza jednocześnie wodę.Początkowe objawy to przelanie wody przez dół drzwiczek i kod i30.Po pewnym czasie problem ustąpił i zmywarka przeszła 1 cykl eco.Teraz pobiera i wypuszcza wodę jednoczenie nie wyświetla błędu.Wyczyściłem hydrostat...

  19 Wrz 2015 08:06Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 10083

  Zmywarka Electrolux ESL 46010 - Buczący elektromagnes, błąd w programatorze

  W zmywarce Electrolux ESL 46010 zaczął bardzo szybko opróżniać się pojemnik na nabłyszczacz. Stwierdziłem, że płyn wycieka. Okazało się, że wszystko przez uszkodzoną uszczelkę na pokrywie pojemnika na nabłyszczacz.Jenak przed tym wnioskiem wykręciłem cały pojemnik na detergent/nabłyszczacz, aby sprawdzić...

  28 Paź 2015 07:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2703

  Zmywarka Electrolux wyciek - wyciek z zasilania zmywarki

  Witam. Mam problem ze zmywarką. Zmywarka ma 2 lata i właśnie skończyła się gwarancja. Podczas pracy wystąpił błąd i zmywarka zasygnalizowała to pikaniem po 3 razy (błąd zalania). Wyciągnąłem ją z zabudowy, wysuszyłem i podłączyłem z powrotem bez części obudowy żeby zaobserwować skąd cieknie. Chwilę po...

  05 Lut 2018 14:28Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4413

  Zmywarka Electrolux ESL47710R - błąd 77

  Grupa kodów i70: problem z termistorem• Kod i70: wartosc z czujnika NTC poza zakresem• Alarm jest zapisywany w pamieci i wyswietlany tylko w trybie serwisowym;program prania jest wykonywany bez właczania grzałki.• Układ monitorowania uruchamia sie bezposrednio po rozpoczeciu...

  13 Cze 2019 02:47Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 540

  Zmywarka Electrolux ESL4131 - wypompowuje wodę, a potem błąd 20

  zmywarka podczas uruchamiania dowolnego programu powinna przez chwilę pompować wodę nawet gdy tej wody nie ma w zbiorniku czyli hydrostat nie bierze wtedy udziału.Oczywiście, ze bierze, cały czas przekazuje info do elektroniki o stanie rzeczy z wodą.Trzeba by wiedzieć jaka procedura powinna...

  13 Lut 2020 23:56Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 3300

  Zmywarka Electrolux ESL66020 Juno - nie grzeje

  Problem ze zmywarką Juno-Electrolux. Na krótkim cyklu (30min. ) grzeje, myje jako tako, kiepsko suszy. Ale tak zawsze było. Na długim cyklu nie grzeje, nie suszy a tym samym nie domywa.Grzałka dobra, czujnik temperatury dobry (spr. omomierzem wg. instrukcji serwisowej) przekaźnik na pewno...

  01 Paź 2020 15:12Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1995

  Zmywarka Electrolux 91154501301 - mokre naczynia

  Mam problem ze zmywarką, od jakiegoś czasu naczynia są mokre, (wiem że zmywarka ma już swoje lata, ale wiem też że nowe modele nie są tak wieczne;-))Dzwoniłem do electroluxa i dowiedziałem się że to może być grzałka, oraz kilka innych rzeczy, wymieniłem grzałkę, nie bardzo to pomogło, wymieniłem...

  08 Lis 2022 21:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 108

  Zmywarka Electrolux ESL5310LO - zmywarka wykonuje zmywanie bez grzania wody

  Wiesz może jakaś rozpiska pinów czujnika temperatury (pozycja nr 48 na rozpisce elementów)? jak mniemam to sygnał z czujnika temperatury powinien trafić do sterownika zmywarki, a następnie w zależności od temperatury powinien załączać się przekaźnik, a on powinien włączać grzałkę? dlatego chciałbym załączyć...

  14 Mar 2018 15:44Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3390

  Zmywarka Electrolux ESF 45030X - błąd i20

  Wczoraj robiłem zmywarkę Elektroluxa, tylko że inny model, i też był błąd i20. Grzałka jak nowa, elektronika się błyszczy, hydrostat nowy wstawiony, czujnik przezroczystości wody też nowy a błąd jak był, tak dalej jest (w serwisówce również).Odwróciłem hydrostat o 180 stopni i stał się cud, zmywarka...

  10 Kwi 2019 14:53Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 3582

  Zmywarka Electrolux ESF2420 - problem ze startem

  Witajcie. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.Zmywarka Electrolux ESF2420 jako pierwszy punkt dowolnego programu uruchamia wypompowanie wody. W moim sprzęcie ten krok powtarza się trzy razy, a następnie zgłaszany jest błąd "problem z odpływem wody" (według instrukcji: "wskaźnik zakończenia programu...

  12 Sie 2010 08:45Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2652

  Zmywarka Electrolux ESL66020 - Pompa spustowa się nie wyłącza na starcie program

  Dzień dobry wszystkim.Zmywarka została rozebrana bo wybijała różnicówkę.Okazało się że był mały wyciek na dnie (koło lampki ciekło) ale już usunąłem.Teraz na dnie nie ma wody, bezpiecznika już nie wybija.Teraz zmywarka ma dziwny problem z pompą spustową.Otóż po wystartowaniu któregokolwiek...

  26 Gru 2016 20:49Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4374

  Zmywarka Electrolux 65070R - brak grzania wody

  Witam! Zmywarka Electrolux 65070R nie grzeje wody. Tzn. grzeje, ale przez kilka sekund, około 20-60 sekund (podpięta żarówka do grzałki). Sterownik został sprawdzony przez elektronika, wszystkie przekaźniki wydają sie być w porządku. Została wymieniona cewka tacho oraz czujnik temperatury i zmętnienia...

  21 Sie 2018 11:57Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1278

  Zmywarka Electrolux ESL5340LO - jak sprawdzić hydrostat?

  Electrolux ESL5340LO - zmywarka nie grzeje wody. Grzałka była przepalona, zmieniłem na nową. Wody ciepłej wciąż nie ma. Grzałka sprawna, czujnik temperatury+mętności sprawny. Przekaźniki na płycie głównej "klikają". Chciałbym teraz sprawdzić hydrostat. Jest to taki jak na zdjęciu. Ma trzy piny - 1. 5V...

  18 Maj 2019 17:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1722

  Zmywarka Electrolux ESL 4200 LO nie grzeje wody.

  Witam mam pytanie odnośnie zmywarki Electrolux ESL 4200 LO bo nie grzeje mi wody i nie wiem od czego się zabrać domowym sposobem by ją naprawić. Rozkręciłem osłony i szukam grzałki na poczatek bym mógł ją przemierzyć, ale nie mogę ją znaleźć. Podobno może być również awaria czujnika lub termostatu więc...

  15 Lip 2019 18:55Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2259

  Zmywarka Electrolux ESF8585ROX - nie grzeje wody

  Możesz jak chcesz podmienić czujnik ciśnienia zwany "hydrostatem" - mało prawdopodobne.Whirlpool, Indesit i Electrolux, produkuje zmywarki na dziadowskich pompogrzałkach - nawet ten sam producent i model (jak pamiętam).Wykładnikiem pracy grzałki jest ciśnienie. Brak wydajności pompy to niższe ciśnienie...

  25 Mar 2020 14:12Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 2496

  Zmywarka Electrolux ESL 74561RO. Pompa odpływowa cały czas pracuje.

  Witajcie.Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zmywarka Electrolux ESL 74561RO. Po uruchomieniu dowolnego programu uruchamia się wypompowanie wody, przez cały program pracuje pompa odpływowa.Sprawdziłem pompę, jest sprawna i czysta, sprawdziłem również wąż odpływowy też sprawny. Czujnik zalania...

  21 Lis 2021 23:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 363

  Zmywarka electrolux ESL4131 nie grzeje wody, nie suszy

  Poszukuję pomocy na temat zmywarki ESL4131 zmywarka nei grzeje wody. Grzałka raczej jest sprawna ma rezystancję 29ohm. Napięcie dochodzące do grzałki ma dwa poziomy ok. 30V i drugi 80V Podejrzewam sterownik.Sprawdzałem przewody doprowadzające napięcie do grzałki jeden dochodzi do sterownika...

  29 Maj 2015 10:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3423

  Zmywarka Electrolux ESF8602 ROX nie grzeje

  Jak w tytule zmywarka nie grzeje, sprawdzony czujnik zmętnienia i temperatury, pomiar niecałe 5kΩ i spada po podgrzewaniu. Silnik jest elektroniczny, brak tacho, nie ma żadnego termika w układzie. Zmywarka ma 4 lata. Przekaźniki wyglądają ładnie, ale nie były wlutowywane. Proszę o jakieś sugestie,...

  27 Maj 2021 18:02Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 318

  Zmywarka electrolux esl 499 nie zawsze wypomowywuje wodę

  zasadniczo wyczyszczenie wężyka w przypadku komunikatu P powinno pomóc - przy okazji zrób czyszczenie wszystkiego dookoła - dodatkowo nie wiem czy to ma uzasadniony wpływ, ale u mnie nie wiedziałem o co chodzi jak nie pomagało czyszczenie i po dokonaniu oględzin całości okazało się, że na dole z boku...

  23 Sty 2010 14:00Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8327

  zmywarka electrolux ESF 66070 - zmywarka pobiera i wylewa wodę

  jak w temacie zmywarka pobiera i wylewa wodę jednocześnie, czujnik zalania został sprawdzony, w podobnych tematach diagnozą był hydrostat, niestety nie udało mi się go odnaleźc w moim modelu, proszę o pomoc, w zał. zdjęciepozdrawiamArtur

  17 Gru 2014 17:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 7086

  Zmywarka Electrolux ESL66010 - błąd 50, co robic?

  Może być triak ale sprawdź również czujniki, może któregoś nie podpiąłeś jak należy.Sprawdź też montaż, może coś blokuje.Ja miałem naprzemiennie i20 i i50 i okazał się lekko zapchany czujnik.Pozdrawiam

  31 Lip 2018 13:00Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2838

  Zmywarka Electrolux ESL46010 - brak realizacji programu/resety zmywarki

  Czujnik wymontowałem i na pierwszy rzut oka nie powinien sprawiać problemów choć nie podobają mi się styki na płytce (wyglądają na skorodowane). No ale przed zakupem nowego czujnika sprawdzę czy zmywarka ożyje;).Co ciekawe w błędach obecnie nie pokazuje i0.Jak w tej zmywarce włączyć testy poszczególnych...

  21 Wrz 2019 14:49Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4269

  Zmywarka Electrolux ESF66070XR - woda wycieka na tackę.

  Musze chyba opisać ten temat trochę dokładniej. Problemy z maszyna rozpoczęły się: woda zbierała się na tacce, pojawiał się błąd i30, maszyna zatrzymywała się. Wtedy juz czasami woda wyciekala z lewej rurki ze srodka rurki na tacke.Jedyna możliwością ponownego włączenia było przechylenie maszyny...

  16 Lut 2020 16:13Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1794

  Zmywarka Electrolux ESL 76350LO Typ 911L1263A2 - błąd i20

  Dziękuję za podesłanie linka z częściami, jednak zastanawiam się czy temperatura wody ma tutaj jakieś znaczenie. Pompa odpływu wody nie ma wbudowanych czujników temperatury. Oczywiście może mieć wpływ na temperaturę uzwojenia co mogę w ostateczności sprawdzić induktorem np. napięciem 500 V lub na spokojnie...

  12 Sty 2020 15:33Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 1698

  Zmywarka Electrolux ESL46050 uszkodzony przekaźnik na płycie modułu sterującego

  Cześć wszystkim.Przeszukałem forum i naprowadziło mnie ono na rozwiązanie problemu ale niestety tutaj nie dam rady.Generalnie zmywarka przestała grzać. Wymieniłem grzałkę i czujnik zmętnienia z termostatem. Niestety nie pomogło. Zostało sprawdzić moduł sterujący i przekaźniki.Wygląda to tak:...

  04 Cze 2020 20:21Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 963

  Zmywarka Electrolux ESL8810R0 nie grzeje

  Witam zainteresowanychZmywarka jak w temacie, około 5 lat, nie grzeje, błędu nie wyświetla, grzałka sprawna. Moduł wymontowałem aby obejrzeć czy nie ma zimnych lutów lub przepalonych ścieżek, nic optycznie nie widać, profilaktycznie wymieniłem przekażnik grzałki, ale nie pomogło. Warto by było uratować...

  28 Gru 2020 17:44Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 666

  Zmywarka Electrolux ESF 43020 - nie grzeje.

  Witam ponownie...Tym razem nie grzeje.1. Grzałka ma napięcie 26 V, a zarówno nowa jak i stara ma 26 ohm. ale fizycznie 2 kW i 230 V.2. Do grzałki dochodzi szary przewód bezpośrednio z programatora - tak rozkminiłem - i fioletowy z hydrostatu - zero napięcia. Dziwne bo jednak za hydrostatem daje...

  07 Gru 2020 15:20Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 837

  Zmywarka Electrolux ESF 63020 X - kod błędu I 20

  Te oznaczenia nic mi nie mówią. Możliwe że plastik jest już nie teges.Głowy nie musisz tam wsadzać. Wystarczy że po zdjęciu blachy poniżej linii drzwi, odepniesz przewody i zdemontujesz ten czujnik i jest Twój. Musisz pokręcić lewo/prawo uwalniając plastikowe zakładki (jeśli są).Czujnik wziąłem z...

  24 Mar 2021 08:11Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1137

  Zmywarka Electrolux ESL8345RO - Błędy i11 oraz i44

  Drugie oznaczenie nie występuje w mojej instrukcji obsługi ale z tego co patrzyłem dotyczy podobnych przyczyn.Kod i44: sygnał czujnika ciśnienia ma zbyt niską wartość• Ten błąd pojawia się, gdy sygnał nie mieści się w dopuszczalnym zakresie, tj. ma przez ponad 2, 5 sekundy zbyt niską wartość.•...

  26 Wrz 2022 12:51Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1200

  Zmywarka Electrolux ESI 65060 - "nie startuje", pompa OK, brak błędów

  (at)Kenworth 18Podrzucam dane:Mod: ESI65060XRPNC: 911426011/02Type: 911D2162A2Jeśli chodzi o "czy zmywarka pobiera wodę po ustaniu pracy pompy odpływowej przez otwarcie drzwi" hmmm nigdy nie pobierała wody po otwarciu drzwi. Jak np. program trwał, a ja otwierałem drzwi aby coś...

  08 Sty 2023 21:11Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 327

  Zmywarka Electrolux ESF63020X - Nie zmywa;/

  Witam problem ze zrywarką Electrolux ESF63020X.Po włączeniu uruchamia się pompa od spuszczania wody i tak zostaje.Elektrozawór od wody cyka, dostaje napięcie po włączeniu. Czujnik od zalania sprawny. Co dalej sprawdzić?? Po włączeniu burczy tylko mały silnik.Wyjmij silnik pompy spustowej i...

  18 Mar 2015 22:36Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4515

  Zmywarka Electrolux ESF 473 - nie wyłącza się suszenie naczyń i grzeje cały czas

  Wygląda na zwarty przekaźnik grzałki na płycie sterującej. Inna możliwość (mniej prawdopodobna) to stałe podawanie napięcia na cewkę tego przekaźnika.Dodano po 2Sprawdz Termostat (czujnik) NTC zmywarki

  01 Kwi 2012 10:12Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4107

  Zmywarka Electrolux ESL67050 - błąd i30 ale wycieków brak...

  czujnik antyzalaniowy nie jest w górze a pod nim sucho To jeszcze o niczym nie świadczy trzeba sprawdzić sam czujnik jaka jest oporność styków jak czujnik sygnalizuje brak wody.Ale to zwykły switch więc nie powinno być będu jak rozłącze kabelki?Ciekawostką jest to, że jak naleje przed startem...

  01 Wrz 2013 11:54Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 17151

  Zmywarka Electrolux ESI4142X nie grzeje

  Witam nie znam dokładnie tego modelu, ale jeżeli jest wyposażony w czujnik zmętnienia wody, to może jest zabrudzony i wtedy zmywarka też nie grzeje wody

  27 Lip 2014 13:28Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2124

  Zmywarka Electrolux ESF 45030 błąd 10 nie wyłacza pompy

  Dodam że przy przechyleniu zmywarki do przodu (podlozylem deske 2 cm z tyłu)cały proces zmywania odbywa sie prawidlowoW takim razie co nalezy zrobic aby usunac ta usterke bo wyczytalem na forum cos o plywaku i czujniku ale zupelnie nie wiem jak sie do tego zabrac

  03 Gru 2015 16:03Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 7515

  zmywarka Electrolux ESL46050 - nie suszy naczyń

  Od jakiegoś czasu zmywarka bardzo słabo suszy naczynia.Pomierzyłem rezystancję tacho, grzałkę, czujnik temperatury i mieszczą się w tolerancjach z serwisówki.Mierzyłem temperaturę wody na różnych programach i na każdym mieści się w zadanych parametrach. Co mnie zastanawia podczas ostatniego...

  13 Kwi 2016 21:54Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1680

  Zmywarka Electrolux ESI4121 - woda na tacy i nie pobiera wody z sieci

  Witam; Poskładałem pompę spustową i odpaliłem zmywarkę po włączeniu programu zmywania jest podobna sytuacja nie pobiera wody z sieci tylko chodzi pompka spustowa. Jeśli to jakiś czujnik czy pływak to gdzie to się znajduje. A może elektrozawór. Dzięki za chęci i czekam na dalsze instrukcje. 07 Sie 2016 08:42Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4341

  Zmywarka ELECTROLUX ESI46500XR pobiera i wypuszcza wodę

  Również miałem problem z tą zmywarką. Często zdarzało się że zmywarka na początku programu wypompowywała wodę, a jednocześnie podawała czystą wodę (zasilała zawór wody zimnej). Jest to normalna procedura zmywarki dla regeneracji złoża jonitowego. Moja zmywarka wykouje to 3 razy na początku programu...

  06 Lis 2016 16:24Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2418

  Zmywarka Electrolux ESL4500LO zalewa wodą

  Od jakiegoś czasu mam problem ze zmywarką firmy Electrolux model ESL 4500LO. Podczas płukania zalewa dno zmywarki wodą, przez co czujnik zalewowy wody włącza alarm. Proszę o zapoznanie się ze zdjęciami poniżej.Proszę o pomoc:)Pozdrawiam!!

  21 Gru 2017 20:26Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2367

  Zmywarka Electrolux ESL65070R - Błąd 2 sygnały i kontrolka zakończenia.

  Walczę ze w/w zmywarką do zabudowy, sprawdziłem kolejno:- elektrozawór sprawny podłączany - woda wchodzi do płaszcza- pompa wody odpływu działa bez zarzutu- hydrostat po dmuchaniu słychać przełączanie- dmuchałem w wężyk od hydrostatu w kierunku misy - drożny- grzałkę nie sprawdzałem ponieważ...

  27 Sty 2017 20:32Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 11289

  Zmywarka Electrolux ESF 2435 - leci woda drzwiami - przelewa wodę

  Mam następujący problem ze zmywarką: przelewa wodę przednimi drzwiczkami. Niestety nie wiem, czy brakuje jakiejś uszczelki na dole drzwiczek (na pewno nic nie ma, jest jedynie uszczelka po bokach i u góry), czy problemem jest jakiś czujnik poziomu wody. Czy dysponuje ktoś jakimiś...

  22 Lis 2017 07:58Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3276

  Zmywarka Electrolux ESF 66070 XR - nie włącza się

  Jeśli chodzi o czujnik zalania to musiałby włączyć pompę spustową w zmywarce i opróżnić zmywarkę z wody. Autor napisał wyraźnie, że woda została w zmywarce.Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić czy moduł zmywarki jest zasilany 230V a jeśli tak to naprawa sterownika elektronicznego.

  18 Sie 2018 09:26Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2676

  Zmywarka Electrolux ESF 66070 XR - nie wyłącza się, buczy dalej wyłączona

  Post powyżej rozwiąże wasz problem. Wystarczy wyjąć zmywarkę (na górze są wkręty przytwierdzające ją do blatów/szafek itp. ) Po wyjęciu przechylić by woda spokojnie wyciekła (u mnie około 2 szklanek) Oczyścić filtry z zmywarce na dole. Woda wycieknie i czujnik się odblokuje.Problem rozwiązany...

  20 Sty 2021 21:29Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 13443

  Zmywarka Electrolux ESF 65010 - nie podaje wody

  Przyznam, że wymieniłem elektrozawór bo stwierdziłem, że to jest najbardziej logiczna przyczyna ale nie wykonałem żadnych pomiarów. Ogólnie zapomniałem podać chyba najważniejszej informacji czyli to, że zmywarka sygnalizuje błąd:W jaki sposób zmywarka kontroluje, że jest jakieś zagrożenie zalaniem...

  25 Lis 2019 17:15Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 1167

  [Sprzedam] [SPRZEDAM] Zmywarka Electrolux ESL46010 /na części/do naprawy

  Cześć,Maszyna do naprawy lub na części (do zabudowy/45 cm szerokości). Odbiór w Toruniu. Działała do końca zeszłego roku - potem ciekło w okolicy węża odprowadzającego wodę z miski do pompy wylewowej. Po moich kombinacjach zatrzymuje się na kodzie i20:) Ponieważ mam nową zmywarkę, starą sprzedam/oddam...

  AGD Bazar 05 Sty 2020 19:31Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 465

  Zmywarka Electrolux ESL67040R - błąd i30 sucho, pompa chodzi nawet po wyłączeniu

  Niestety wymiana węża nie rozwiązała problemu. W dalszym ciągu pompa opróżniająca chodzi natychmiast po włączeniu zasilania. Po włączeniu włącznikiem po około 5 s pojawia się błąd i30. Zmywarka (taca) sucha. Proszę o pomoc.Dalsze, bardziej szczegółowe badanie wykazało jeszcze spalony/zwarty...

  15 Lip 2022 15:06Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1575

  Zmywarka Electrolux ESL8810RO - nie grzeje, błędy i60 i iF0

  Hello,I replaced 2 relays HF3FA 012-ZTF on the main board (located on the back of the device). Unfortunately it didn't work.I also replaced the entire main board. It didn't work too.Dodano po 5Dziś wymieniłem czujnik temperatury. Też nie zadziałało. Nadal mam błąd i60 i zmywarka nie grzeje....

  29 Maj 2021 20:43Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 717

  Zmywarka Electrolux ESL7320RO Real Life XXL - nie grzeje wody

  Zmywarka jak w tytule. Nie podgrzewa wody w ogóle. Nagle przestała. Wszystkie programy i cykle mycia działają prawidłowo. Wymieniony został czujnik zmętnienia i temperatury - nic nie dało. Grzałka sprawna - opór prawidłowy, podłączona na krótko grzeje. Poziom wody odpowiedni - dolewałem nawet...

  13 Wrz 2021 09:25Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 213

  Zmywarka Electrolux EES47320L - cały czas pobiera wodę

  Zmywarka po włączeniu kabla do zasilania cały czas pobiera wodę (nawet przed włączeniem jakiegokolwiek programu). Woda leci do płaszcza wodnego a następnie do zbiornika na sól i jednocześnie z płaszcza wodnego do komory zmywarki. Wymieniłem wąż z zaworem AQUASTOP, hydrostat i czujnik zmętniania...

  13 Lut 2022 11:29Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 396

  Zmywarka Electrolux ESL 66010 buczy

  Czy to silnik od turbo termika - możliwe, tego nie wiem, (a czym on się zajmuje, bo myślałem, że to czujnik temperatury np. wyłączający w razie przegrzania grzałkę? )co do zaś wydobywającej się pary, wydaje mi się, że to normalne i że to efekt zmywania gorącą wodą;nawet w instrukcji napisane jest,...

  16 Sie 2010 07:39Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 15653

  Zmywarka Electrolux ESF 2420 - Wylewa wodę

  Dzień dobry.Mam problem ze zmywarką kompaktową ESF 2420.Po włączeniu programu zmywania pobiera wodę i prawdopodobnie jakiś czujnik jest zablokowany bo pobiera za dużo i nadmiar wylewa pod drzwiczkami.Po czym automatycznie się wyłącza i spuszcza całą wodę i mimo, że wody już nie ma nadal próbuje...

  29 Lip 2010 20:25Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 19397

  Zmywarka Electrolux ESL499 - na wyświetlaczu "-" i

  Podzielę się własnym doświadczeniem z tym modelem.Czytałem wcześniej kilka wątków, które sugerowały problem z czujnikiem otwarcia drzwi. Ponieważ sprawdziłem przełącznik i działał on prawidłowo uznałem, że nie on jest przyczyną moich problemów.Okazało się jednak, że wyrobił się mały plastikowy element...

  01 Lut 2011 00:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3988

  Zmywarka Electrolux ESL46010 - błąd i60

  A ile ta przyjemność kosztuje?Zależy jak dla kogo:DCzy jest tam jakiś element który lubi się popsuć częściej niż zwykleNie ma elementów na tym malutkim module do wymiany przy tych objawach, oprócz przekaźnika grzałki.I60 zawsze melduje na koniec "prania".Nie wiem, czy przypadkiem nie...

  05 Sty 2019 14:58Odpowiedzi: 30 Wyświetleń: 45999

  zmywarka Electrolux Favorit 44010 - 6 sygnałów

  Wpisz wujkowi i60;)Coś z grzaniem wodyPrzegrzanieTemperatura powyżej 78°CCykl zostaje przerwany i włącza siępompa odpływowaWadliwa grzałka, termostaty zabezpieczające (otwarte),Usterka instalacji, czujnik NTC (usterka styku termicznego),Niewystarczająca cyrkulacja wody w komorze,...

  21 Gru 2011 00:53Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 4715

  Zmywarka Electrolux ESL 46010 nie podgrzała wody

  Po prostu trzeba sprawdzic, grzałkę, termostat, ewentualnie czujnik NTC

  31 Sty 2021 16:36Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 12581

  Zmywarka Electrolux AEG 65410M - nie grzeje i nie suszy

  W tym urządzeniu jest specyficzny czujnik ntc z czujnikiem przezroczystości wody. Raczej nie będzie pasować tu żaden inny. Pomierz wiązki i sprawdź kostki, czasem któraś nie łączy. Delikatnie poprzyginaj blaszki styków w kostkach.

  06 Paź 2012 20:17Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 14046

  Zmywarka Electrolux ESF 46010 - nie rozpoczyna mycia

  Sprawdź czy wszystkie czujniki bezpieczeństwa są zwarte, tzn. czy drzwiczki zwierają czujkę itp.

  18 Paź 2012 21:36Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9186

  Zmywarka Electrolux ESL4131 - nie grzeje wody podczas płukania

  Przyczyną usterki był uszkodzony czujnik poziomu wody. Po wymianie wszystko śmiga. Koszt naprawy w domu przez serwis około 200 zł.

  23 Gru 2013 13:19Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3834

  Zmywarka Electrolux ESL6251 - Blad I20

  Sprawdź grzałkę na upływność, sprawdź, czy nie zamokło gniazdo czujnika temperatury i zabrudzenia oraz, czy nie zalało złączki na hydrostacie.

  28 Gru 2014 19:57Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 17814

  Zmywarka electrolux ESL65070R - Cały czas wypompowuje wodę

  Witam, jak w temacie cały czas wypompowuje wodę, po kilku próbach odpompowania zaczyna migać dolna dioda w drzwiach. Czujnik OWI wyczyszczony. Co może być uszkodzone?

  14 Maj 2015 19:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1629

  Zmywarka Electrolux ESF4510 - Tryb serwisowy/kalibracja

  Wejdź w test i sprawdź błędy. Jeśli ponownie 41 i 44 - sprawdź zasilanie czujnika poziomu, zobacz oscyloskopem sygnały na płytce sterowania.

  27 Sty 2021 08:40Odpowiedzi: 31 Wyświetleń: 38064

  Zmywarka Electrolux ESL46010 nie grzeje - przekaźnik sprawny

  Mam problem który nie był opisywany na elce. A mianowicie przestała grzać, ale przekaźnik sprawny ( nawet podmieniony na odpowiednik). Sprawdzone hydrostaty i grzałka. Ma może ktoś schemat, lub jakąś serwisówkę jak sprawdzić jaką temperaturę sterownik odczytuje z czujnika?Napięcie na jedną...

  11 Lip 2016 16:16Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1815

  Zmywarka Electrolux ESF4126 - nie pobiera wody

  chodzi o zmywarkę esf 4126 a nie edw 500. :arrow:Chodzi o EDW500.Nie dyskutuj i głupot nie pisz.sprawdziłem czujnik przejrzystości (porównałem ze zdjęciem ze sklepu serwisowego).Zdjęcie podpisane było, że to czujnik przejrzystości. Zdjęciu podpisanym, że to człowiek będzie małpa też...

  13 Sie 2016 11:00Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 8205

  Zmywarka Electrolux ESL 67070R - nie grzeje wody ani nie suszy

  Jak wejść w tę procedurę serwisową, aby odczytać te kody błędów? Jak zresetować pamięć błędów.Obecnie na programie 5 (1h) grzeje wodę bo po zakończeniu naczynia są gorące ale nie ma cyklu suszenia samym powietrzem i nie ma charakterystycznej pary po otworzeniu. Program kończy się 10 minut przed czasem....

  07 Wrz 2017 23:50Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 8916

  Zmywarka Electrolux ESL5320LO - błąd i20

  Witam Panowie.Jestem laikiem, ale może z Waszą pomocą uda mi się problem rozwiązać. Otóż zmywarka wywala błąd i20. Wyczyściłem wszystkie trzy filtry, sprawdziłem drożność węża odpływowego, syfon - wszystko ok. Macie jakieś rady na próbę reaktywacji sprzętu? Jeśli tak, to proszę zczegółowo opisać...

  15 Sie 2017 02:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1269

  Zmywarka Electrolux ESL 4131 - Brak ciśnienia wody na ramionach myjących

  Przypuszczam że powoli kończy się życie pompy myjącej - traci swoją wydolność hydrauliczną.Ale warto zrobić tak jak kolega wyżej pisze. Czasem coś wpadnie w dysze spryskiwacza lub na łączeniu klejenia spęka i wtedy też woda nie leci tam gdzie trzeba.Poproś 2 osobę aby na Twoją komendę wyjeła wtyczkę...

  22 Sie 2017 08:07Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1698

  Zmywarka Electrolux ESL5340LO - nie grzeje wody

  To jest to. Nie widzę ile ma pinów -powinien mieć trzy. Bez wody zwarty jeden a gdy jest woda rozwiera się. Trzeba to sprawdzić.Na schemacie jaki umieściłeś nie widzę czujnika poziomu wody. Jest tylko czujnik ciśnienia. Moim zdaniem musi być czujnik poziomu. Zazwyczaj posiada trzy przewody...

  09 Maj 2018 19:28Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 2898

  Zmywarka Electrolux ESL4575RO - nie nagrzewa wody.

  Sprawdziłem większość rzeczy o których Pisaliście. Niestety zmywarka nadal była bez ogrzewania. Ostatnim podejrzanym modułem był sterownik. Dlatego skorzystałem z pomocy serwisu, który wymienił sterownik i maszyna ożyła.Niestety w czasie rozmowy z serwisantem dowiedziałem się, że sterownik został...

  21 Lip 2018 07:22Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 3192

  Zmywarka Electrolux ESL67070R - błąd i20

  Proszę o pomoc. Użytkuję zmywarkę Electrolux:Po uruchomieniu zmywarki pompa spustowa trzykrotnie wypompowuje wodę, a następnie staje i wyświetla się błąd i2 0. Zmywarka nie nabiera wody. Sprawdziłem pompę spustową - działa, obraca się wirnik...

  25 Sie 2018 13:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3156

  Zmywarka Electrolux ESF4500LOW-błąd i30 zalewa tacę dwoma cienkimi wężykami

  Wypompuj wodę i przechyl lub połóż zmywarkę na tylnej ścianie. Wymontuj listwę poprzeczną cokołu. Ostrożnie wymontuj czujnik ciśnienia znajdujący się z lewej strony osadnika. Zatrzask jest na górze czujnika ciśnienia. Odłącz kostkę z przewodami od czujnika. Zobaczysz prawdopodobnie syf (brud) w komorze...

  22 Kwi 2021 21:37Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 18135

  Zmywarka Electrolux esl66010, nie włącza się grzałka

  Sprawdziłem grzałkę, wymieniłem przekaźnik na płytce, czujnik NTC, a po włączeniu brak jest podgrzewania wody. Proszę o schematy elektryczne lub dokumentację serwisową AGD.

  AGD Szukam 19 Lis 2018 13:15Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 498

  Zmywarka Electrolux ESL8320RA - Nie grzeje wody.

  Są trzy rodzaje pomp w tych zmywarkach, aby zadziałała grzałka m. in. sama grzałka musi być sprawna, woda musi osiągnąć odpowiednie ciśnienie. Pośrednio w tym abaransie bierze udział czujnik ciśnienia wody oraz układy zasilania pompy, które mierzą m. pobór prądu przez pompę.A na 99, 9% grzałka do...

  08 Wrz 2021 13:00Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 2379

  Zmywarka Electrolux ESI 65010x - Spalony przekaźnik na płycie głównej

  Ok. rozumiem. Czyli czyszczenie miski odpływowej i higrostatu na ten moment.Dodano po 3Tak wyglądają części po demontażu. Hydrostaty sprawdziłem miernikiem po dmuchnięciu w nie przełączają styk.Misa czysta nie była zbytnio brudna. Pytanie o ten czujnik OWI czy ten biały nalot w...

  15 Maj 2019 19:09Odpowiedzi: 25 Wyświetleń: 1782

  Zmywarka Electrolux ESL6551RO - wydłuża cykl mycia-czas na wyświetlaczu cofa się

  Mam problem ze zmywarką Electrolux model: ESL6551RO nr. PNC 911434058/04. Zmywarka pobiera wodę rozpoczyna cykl mycia na zadanym programie i przechodzi cały program prawidłowo lecz na jakieś 3, 4 minuty przed końcem cyklu cofa zegar o kilka minut bądź kilkadziesiąt zależy od wybranego programu....

  05 Cze 2019 21:08Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1635

  Zmywarka Electrolux ESF 4150 podłączenie hydrostatu?

  Czujnik "A" to na schemacie PR (lub RL), czujnik "B" to PA. Na każdym z nich są opisane konektory 1, 2 i 3, tak jak na schemacie. Nie wiem jakie kolory kabli są u Ciebie ale wg schematu na czujnik "A" wchodzą: Brązowy+Niebieski z Brązowym, a na "B": Niebieski+Niebieski.Czarna magia...To po co...

  02 Lip 2019 16:59Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1512

  Zmywarka Electrolux F87004MP - błąd 20 ciągle chodzi pompa

  Mam błąd 20. Rozebrałem, oczyściłem, rury udrożniłem - nic. Cały czas chodzi i się grzeje jakby chciała ciągle odpompowywać, chociaż nie ma wody w środku, a pod spodem sucho.Co może być przyczyną?- jednoprzepustowa gumka/zawór dobrze ułożona.- czyscilem czujnik mętnosci wody i całą tę komorę. 21 Lip 2019 22:18Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 510

  Zmywarka Electrolux ESF75511LX - Nie grzeje wody.

  Hydrostat wymieniony na nowy bez zmian nie grzeje. Sprawdziłem termostat 5kΩ zmienia się rezystancja wraz ze zmianą temp. czujnika. Przekaźniki oba wylutowane sprawdzone poza układem działają. Diody zabezpieczające przy cewkach sprawne. Tranzystory sterujące również.

  17 Wrz 2019 10:26Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 2748

  Zmywarka Electrolux ESI4500LOX - nie suszy naczyń

  I tu jest mały problem, gdyż w tej pompo-grzałce tachogenerator jest niewymienny (chyba, że się mylę) Numer części pompy - 140002106015Nigdy cewka tacho do zmywarek Elektroluxa nie była oferowana jako część zamienna (chyba, że coś mi umknęło). Kiedyś coś tam czytałem o adaptacji cewki od Beko,...

  14 Gru 2019 14:30Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2607

  Zmywarka Electrolux ESL4562RO - drobny wyciek w ostatniej fazie mycia

  mam wyciek około 3 minut przed spuszczeniem wody (zawsze regularnie przy 12 minutach przed końcem podczas programu 30 min) na koniec fazy mycia. Czekałem do końca programu, później nie leci już nic. Woda leci z okolicy przepływomierza, ale nie precyzyjnie z niego, a przynajmniej tego nie stwierdziłem....

  11 Wrz 2020 19:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 273

  Zmywarka Electrolux ESL 46510R - bład i40

  Skoro to: Kody „i40” - rodzina: Problem z analogowym czujnikiem ciśnienia, wymieniać od razu tą część:?

  31 Paź 2020 23:10Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1881

  Zmywarka Electrolux ESL74300LO - trzy sygnały dźwiękowe, pompa odprowadzająca w

  Ponieważ w takim przypadku gdy już nie ma sygnału uszkodzenie prawdopodobnie jest na płycie PCB elektronikiChyba, że odkształcił się styropianowy pływak w czujniku przeciwzalaniowym, miałem już kilka takich przypadków:idea:- - ten występuje.- - tego nie mogę nigdzie znaleść.Czy są...

  28 Lis 2020 18:03Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 903

  Zmywarka Electrolux 4310 OLO - nie grzeje, dawno wałkowany temat... a jednak nie

  Witam Ciebie Mrice, i innych internautów ogromne słowa podziękowania za cierpliwość dla mnie i mojej walki. Udało się to ogarnąć. Dzięki, muszę kupić i założyć ten spławik-czujnik ale to już drobiazg. Życzę wszystkim ZDROWIA i Spokojnych Świąt. wbP. s zamknąć już ten temat?

  21 Lut 2021 13:03Odpowiedzi: 58 Wyświetleń: 3204

  Zmywarka Electrolux Ikea VALGJORD - blad i20

  Teraz skończyła cykl tsk jak powinna. Zdjecie z ilością wody ktora zostaje bez względu czy jest błąd czy nie.Wyczyściłem tez czujnik czystości wody.

  28 Sty 2021 20:16Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 897

  Zmywarka Electrolux ESL46050 - Nie suszy

  1 - Grzałka jest dobra - pobiera 8, 6A, rezystancja 26Ω2 - Czujnik temperatury jest z miernikiem przejrzystości, ma cztery styki, 3 - masa, 4 - czujnik temperatury, 2 - zasilanie 8, 6V dioda nadawcza, 1 - dioda odbiorcza.Między 3 a 4 czyli czujnik temperatury przy 23st jest 5k Ohm a przy 70st...

  27 Sie 2021 16:32Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 594

  Zmywarka Electrolux ESL66060R błąd 40 i 20.

  Panowie. Może inaczej. Nie jestem laikiem i umiem czytać instrukcję - również te w wersji angielskiej, albo wręcz głównie te w wersji angielskiej ze względu jak już zauważyliście nagminne kiepskie tłumaczenia. Specjalizuję się troszeczkę w innej dziedzinie i nie serwisuję sprzętu AGD na co dzień. Naprawiałem...

  31 Sie 2021 14:59Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 981

  Zmywarka Electrolux ESL65070R - Błąd 1 sygnał i kontrolka zakończenia.

  Elektrozawór się otworzył po podaniu zasilania bezpośrednio. Ogólnie po włączeniu zmywarki są 4 sygnały i przerwa. Nawet czasami udaje się " uruchomić " po włączeniu naciskając szybko jakiś program, np. 30min ale chyba nie do końca coś ten program pracuje. Ogólnie po włączeniu sygnalizacja jak na filmiku....

  27 Gru 2021 20:50Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 231

  Zmywarka Electrolux for IKEA HJALPSAM (PNC 911P21430L) - nie myje naczyń

  A może to być czujnik otwarcia drzwi?Bo mruga dioda od programu i dioda od otwarcia drzwiczek

  05 Lip 2022 12:50

  Zmywarka Electrolux AEG - nie grzeje wody

  Ja to rozumiem tylko moje pytanie było o sam czujnik jakie ma parametry pomiarowe. Moje pytanie zadałem dlatego ze już sprawdziłem luty. przekaźniki (wlutowane sprawdzone pod napięciem sterowania styk przewodzi, po z cieciu wierzchniej pokrywki czysto jak by nowe były). Poziom...

  21 Sie 2022 15:37Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 147

  Zmywarka Electrolux ESI 67070 - błąd 20 - czy czujnik wody jest brudny

  Za radę jednego z kolegów usunąłem brud z odpływu (a było tego trochę) mimo filtrów i sitka. Czy to jest rozwiązanie problemu - nie wiem, ale jestem obecnie po 5 myciach i na razie działa poprawnie.Jak problem wróci dopiero wówczas będę rozbierać zmywarkę

  15 Maj 2016 20:58Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2388

  Zmywarka Electrolux ESL 46010 - czujnik NTC

  Zastanawiam się jak sprawdzić ten 4 pinowy czujnik temperatury?Tu masz wszystko, co potrzebne jest do naprawienia zmywarki.No prawie wszystko - potrzebny jest jakiś minimalny zasób wiedzy, dobry miernik, narzędzia i zasada "Wiem co robię".Tak jak inni potrafią naprawić zmywarkę, tak jeden niewłaściwy...

  21 Sie 2021 11:29Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 8751

  Zmywarka Electrolux ESL6810RO - możliwy problem z czujnikiem poziomu wody

  U mnie też błąd wskazywał na czujnik poziomu wody, okazało się że zapchany był kanalik który dochodzi do czujnika. Przepchnąłem go elastycznym przewodem od strony czujnika po jego wcześniejszym zdemontowaniu. Winowajcą okazał się skawalony proszek do mycia który znajduje się w kostkach czy też saszetkach...

  27 Wrz 2022 10:08Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 531

  Electrolux ESL76356LO - realizuje programy lecz na zimno i nie grzeje wody

  Witam kolegów na forum.Wiem, że jest dużo postów i opisów na temat problemu grzania wody w zmywarce Electrolux, ale mój przypadek zmywarki przechodzi chyba wszystkie opisane, a mianowicie:mam zmywarkę Electrolux ESL76356LO, PNC 911 536 067 00, Typ GHE 623DA1 i realizuje programy, lecz na zimno. Zmywarka...

  05 Lut 2023 12:19Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 78

  ESF 65710 Electrolux - Zmywarka pobiera i wypuszcza wodę. Komunikat o błędzie.

  Zmywarka ElectroluxModel: ESF 65710 WPNC: 911915296Zmywarka działał bez problemów przez kilka lat. Nagle pojawił się problem. Zmywarka pobiera wodę i od razu wypuszcza. Mycie w ogóle nie rusza. Nawet chyba jest tak, że już wypuszcza wodę w trakcie jej pobierania. Całość kończy się komunikatem...

  02 Gru 2015 21:57Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2193

  Electrolux ESL67070R - Brak możliwości uruchomienia trybu serwisowego.

  Po wyczyszczeniu misy i zbiorniczka od czujnika poziomu w zmywarce Electrolux ESL 67070R chciałem skalibrować czujnik poprzez włączenie trybu kalibracji. Niestety ani kalibracji ani trybu serwisowego nie da się uruchomić. Brak reakcji na wciśnięcie 1-go i 3-go klawisza od lewej i włączeniu zasilania....

  05 Cze 2017 11:28Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3600

  Electrolux ESL47020 - zmywarka wyciek wody z szarego wężyka

  Mam awarie zmywarki Electrolux ESL47020. Z szarej rurki widocznej na zdjęciach (na wszystkich zdjęciach ta sama rurka z różnych stron), wycieka woda. Na tackę na spodzie zmywarki. Problem zauważyłem gdy raz po zakończeniu cyklu nie wyłączyła się pompka - czyli zadziałał mechanizm czujnika tacki....

  03 Lut 2023 20:48Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 135

  Electrolux zmywarka wyswietla blad i30

  Opis problemu: Zmywarka electrolux po włączeniu wypompowuje wodę i wyświetla błąd i30.Opis usterki: Przetarty przewód od czujnika zalania w wiązce kabli biegnacej z modułu sterującego na drzwiach do głównej części zmywarki przy dolnym, prawym zawiasie w pobliżu lampki kontrolnej.Naprawa: Zdjąć...

  27 Lip 2016 14:09Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3576

  Electrolux ESL67050 - nie grzeje wody podczas zmywania

  Mam od niedawna problem ze zmywarką Electrolux ESL67050. Jakieś 2 lub 3 miesiące temu miałam problem z tym, że brudna woda tak jakby cofała się ponownie do zmywarki oraz wyskoczył mi błąd i30. Zdemontowałam wtedy dolną tackę, wyczyściłam i wysuszyłam, dodatkowo wymieniłam cały syfon zlewozmywaka,...

  29 Sie 2022 17:48Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 282

  Zmywarka AEG F88060VI0P - Bład i60, zespawany czujnik zalewowy i iskrzenie z wty

  Zmywarka Electrolux AEG ProClean,PCN: 911437001 003Mod: F88060VI0PTyp: 911D2163B2Służy już prawie 8 lat. Wyskoczył błąd i60 przy starcie dodatkowo było słychać jakby coś się iskrzyło... Po wyciągnięciu zmywarki i zdjęciu obudów zobaczyłem iskrzenie z pływaka zlewowego oraz regulatora przepływu...

  21 Paź 2019 11:41Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 540

  Electrolux ESL4131 - zmywarka wyświetla komunikat 70 i nie pracuje

  Hmm - a jak konkretnie wygląda ten "komunikat":?. Zdjęcie wyświetlacza z tym "czymś" mile widziane.i70:arrow: grzałka, przekaźnik jej, i/lub czujnik NTC.

  04 Wrz 2012 00:42Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1617

  Zmywarka AEG FCONTROL I-M typ 911D92-2T błąd 30

  Wymienię to całe ustrojstwo za 250 zł. Trudno. Przy okazji kilka innych uszczelek i gąbek które się wykruszyły.Powiedzcie mi tylko jak się dostać do tego spodu zmywarki. Jak zdejmę tacę ociekową to dostęp będzie idealny tyle że od spodu. Położyć ja na plecach lub jednym z boków?Z boków lub frontu...

  26 Kwi 2022 21:00Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4284

  Zmywarka Elektrolux nie suszy

  Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem ze zmywarką Electrolux esi65010x. Zmywarka nie suszy naczyń. Ciekawe jest to że w trakcie prania grzeje, ale tylko raz dziennie. Przy próbie załączenia drugiego cyklu grzanie nie występuje. Zmywarka regularnie czyszczona. Sprawdziłem grzałkę, jest sprawna 26 om,...

  03 Wrz 2011 08:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 7785

  Electrolux ESL 47700R - Nie włącza się, zatrzymała wodę.

  Mam problem ze zmywarką Electrolux ESL47700R.Przy nocnym myciu wyłączyła się, zatrzymała wodę i nie da się włączyć. Nie włącza się wyświetlacz, nie wypompowuje wody - tzw. zero reakcji.Dostałem się do płyty sterującej, sprawdziłem i na 1 parze przewodów ( grubszych) niebieski+brązowy...

  26 Sie 2020 19:48Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1005

  Electrolux ESL5320LO - PC 91153609409 - nie grzeje wody

  Proszę o pomoc.Zmywarka Electrolux nie grzeje wody wymieniona grzałka i czujnik NTC. :arrow: Poprawiłem TONI_2003

  01 Gru 2022 10:53Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 195

  Electrolux EIDW6305 - Nie działa po zmianie częstotliwości

  sprzęt informuje o kodzie błędu numer 3Błąd I30, czyli zadziałał czujnik Aqua stop, co świadczy o wodzie w dolnej części obudowy zmywarki.

  26 Maj 2014 16:23Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1179

  Electrolux ESF 45030 X - Kapiąca woda z wężyka

  Załączam zdjęcie. W czerwonej obwódce widać czarny wąż, z którego kapie woda podczas pracy zmywarki. Był on podwieszony podobnie jak szary wąż w niebieskiej obwódce. Te węże do niczego nie prowadzą.Tak na chłopski rozum, może gdzieś poszła uszczelka i woda dostaje się tam gdzie nie powinna, a...

  28 Lut 2020 19:07Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 3957

  Electrolux ESF66860WR - nie pobiera wody

  od jakiegos czasu co pare dni nieregularnie zmywarka zglaszala blad. 20 ale reset i czystosc powodowaly ze dzialala ponownie poprawnie.Ostatnio znowu zglasza blad. 20 i nie pobiera wody.Analiza wykazala ze:- zablokowany jest zawor elekromagnetyczny na samym wejsciu- zawor podlaczony...

  10 Paź 2019 09:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 603

  Electrolux ESL67040R - błąd i20, nie zaczyna programu

  Koledzy!Mam problem ze zmywarką podobny jak wielu przede mną. Od jakiś 6 m-cy pojawiał się błąd i20 podczas zmywania, który można było obejść wyłączają i włączając zmywarkę. Od tygodnia jednak błąd i20 pojawia się na początku dowolnego programu (także kalibracji) - po trzech próbach odpomowania zmywarka...

  10 Sty 2017 00:21Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 14454

  Electrolux ESL6301LO - Cały czas wylewa wodę

  W powyższej zmywarce dostała się woda pod czujnik zalania, po odlaniu wody i wysuszeniu dna zmywarki problem pozostał, zmywarka widzi wodę i załącza pompę spustową. Czujnik zalania jest sprawny, podstawiłem czujnik poziomu wody, ale dalej bez zmian.Pompa spustowa wyłącza się po około 2 minutach, następnie...

  07 Kwi 2021 10:39Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1341

  Zmywarka AEG Electrolux F88030VIP blad. 20

  Regularnie mam problem ze słynnym. 20 w mojej zmywarce. W ramach podpowiedzi dla innych: zawsze problemem jest brudny czujnik owi, odpowiadający za zmętnienie wody i pojemnik, w którym sie znajduje. Brud to biała maź, wygląda na resztki nie do końca rozpuszczonych tabletek do mycia (więc pomaga korzystanie...

  19 Wrz 2019 18:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2433

  Electrolux ESP 67070R - błąd i20

  Mam problem ze zmywarką bo podczas zmywania pojawia się błąd i20 i się wyłącza dlatego opiszę to dokładnie.Ustawiam zawsze na program 3 zmywarka na tym programie zmywa 37 minut i po 23-26 minutach trzy razy włącza się pompa wypompowuje wodę i wyskakuje błąd i20., miga dioda czerwona i piszczy....

  26 Gru 2019 16:18Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1452

  Electrolux ESL47020 - Trzy błędy w jednej zmywarce

  Witajcie,Zmywarka ESL47020 type:911D63-2T. Mam trzy błędy naraz.1. Przy wyższych temperaturach niż 45 stopni wyskakuje błąd 6. i jest 6 sygnałó dźwiękowych. To już wstępnie rozszyfrowałem jako błąd czujnika temperatury. Gdy myję programem "szkło" czyli 45 stopni, działa niby dobrze.2. Przy każdej...

  24 Sty 2016 11:48Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1746

  Electrolux ESL6374RO zmywarka - Błąd i40 po włączeniu zmywarki

  911436045Czy opcja resetowania błędu i/lub wykonanie kalibracji coś by tu pomogło? (nie znam kombinacji przycisków).Zmywarka raz była w lokalnym serwisie w celu "wyczyszczenia/sprawdzenia" koszt 150zł, pochodziła ze 2 miesiące i znowu zaczął się pojawiać błąd i40. Aktualnie zmywarka nie działa...

  11 Kwi 2018 11:52Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 11007

  Electrolux ESL64020 - nie kończy zmywania - 6 sygnałów dźwiękowych

  Mam problem z moją zmywarką. Cały program prawie idzie do końca, ale nie kończy tylko przerywa i jest 6 sygnałów dźwiękowych. Jak otworzę zmywarkę to jest ona bardzo nagrzana, sucha (woda wypompowana). Co może być nie tak i czy to awaria czujnika temperatury? Gdzieś takie info znalazłem na necie...

  19 Maj 2021 14:40Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 426

  Zmywarka Bosch SMS4ECI26E/13 - nieszczelny pojemnik na środek czyszczący

  W warunkach domowych nie bedzie to takie łatwe. Przeczytałem ciut wiecej o czujniku zmętnienia, jest on oparty n fototranzystorze. W sofcie modułu jest pewien zakres pomiarowy, jeśli odczyt wykroczy poza niego to z automatu zostanie ustawiony stan brudna woda i cykl zostanie maksymalnie wydłużony....

  25 Cze 2021 14:35Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 1356

  Electrolux ESL 66010 - Zmywarka nie pobiera wody

  Szukaj moich postów na temat i20 w tych zmywarkach.A potem kalibracja, oczywiście nieudana - głośne pi pi po ośmiu minutach - ale i na to jest radapeter falk,Myślę, że w taki sposób raczej nie znajdę tej usterki. Zapewne Twoja rada jest cenna, natomiast bardzo zagadkowa. Jezęli jesteś w...

  01 Lut 2016 22:44Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 6153

  Electrolux ESL4500LO - błąd i20, woda nie stoi w zmywarce

  Mam następujący problem ze zmywarką (oczywiście miesiąc po gwarancji):po wstępnej fazie mycia (ok 20-30min) załącza się błąd i20. Po otwarciu drzwiczek woda nie stoi w zmywarce, dolna tacka nie jest zalana - suchoDo tej pory wykonałem:pełne czyszczenie (wnętrze, filtry, wąż odprowadzający, syfon...

  22 Kwi 2017 08:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2166

  Electrolux ESL6365RO- zmywarka nie kończy zmywania w trakcie mycia wskazuje pisz

  Daj filmik. Piszesz o zmywarce, a od połowy tekstu jakby o pralce. Jeśli czujnik mętności miałeś w szlamie to musiał byś też przejrzeć całość. Reszta czujników też może być w opłakanym stanie. Często warto rozebrać trochę więcej by po tylu latach to pooczyszczać.Poprawiłem TONI_2003

  09 Lis 2018 17:29Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 4047

  Zmywarka IKEA Skinande 911D53-2T vel Electrolux błąd i20

  Post raczej w ramach podziękowania za pomoc w odpaleniu zmywarki. Jak zawsze można na Was liczyć.Jak w temacie, mam starą 9 letnią IKEA Skinande 911D53-2T vel Electrolux. Pojawił się błąd i20. Przegrzebałem całe forum, pooglądałem, coś się dowiedziałem, rozkręciłem, sprawdziłem wszystkie...

  29 Paź 2021 20:24Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1179

  Electrolux, ESL6807R, 91143800 - błąd i20

  Podbijam temat. Mam identyczne objawy dla zmywarki Electrolux ESL67040R - pod koniec programu wyrzuca błąd i20 i wskazuje (w każdym przypadku) 33 minuty do końca programu. Zmywarka w przeszłości wywalała błąd i20 ale był on związany z zabrudzonym czujnikiem zmętnienia/temperatury. Kolejne wystąpienie...

  08 Paź 2014 06:56Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 7236

  Electrolux ESL66010 - zmywarka nie grzeje wody

  Zmywarka przestała grzać wodę.Sprawdzony przekaźnik w module sterującym. Był dobry ale przy okazji go wymieniłem.Sprawdzony czujnik NTC - sprawny.Sprawdzona prądniczka tacho - sprawnaSprawdzona grzałka - sprawna.Według serwisówki jest jeszcze na drodze zasilania grzałki element...

  18 Lut 2017 09:59Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 4752

  Electrolux ESI4610ROX - zmywarka - błąd '50, i50

  Dzień dobry,Od pewnego czasu moja zmywarka przerywa mycie i zgłasza błąd '50 oraz pięć sygnałów dźwiękowych. W efekcie zostaje woda w zmywarce. Znalazłem na forum że może to być zwarcie na triaku i praca z maksymalną mocą pompy wyrzucającej wodę... Jestem elektronik automatyk więc zabrałem się za...

  18 Lut 2021 22:26Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1938

  ESL 65070 - Electrolux AquaSave XXL, dioda świeci na czerwono i pika

  Witam wszystkich podłącze się do tematu, mam identyczny problem tj. zmywarka staje dioda u dolu drzwii miga cały czas a ta na panelu ze znakiem koniec miga dwa razy i powtarza dwa sygnały dźwiękowe.Zmywarkę przejrzałem wszysko jest drożne i bez problemu odpompowuje wodę. Obstawiam jakis czujnik poziomu...

  19 Sie 2016 20:14Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 12723

  Electrolux ESF75511LX - powód wycieku na tackę?

  Witam Szanownych Forumowiczów!Dziś przybywam do Was z prośbą o podpowiedź, co może być powodem wycieku brudnej wody na tackę w zmywarce Electrolux ESF75511LX (zakupionej dobre 3 lata temu, więc po gwarancji) z wężyków zaznaczonych kółkami na fotce poniżej:Wyciek następuje wyłącznie, gdy zmywarka...

  09 Maj 2017 22:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1989

  Electrolux ESF 4160 - ciągle próbuje wylewać wodę

  Dziś miałem chwilę aby zająć się zmywarką. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami aby osoby, którym przydarzy się ten sam problem, wiedziały jak najprościej go rozwiązać.Aby dostać się do czujnika na styropianowym pływaku, który uniemożliwia pobieranie wody wystarczy zdemontować 2 elementy:1. plastikowy...

  03 Mar 2018 12:02Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 3114

  Electrolux ESL76211LO - Pobiera za dużo wody.

  Zmywarka jak w temacie pobiera za dużo wody i się przelewa do AQUA Stopu.Pierwszy raz taką naprawiam i nie widzę w niej przepływomierza. Jakoś dziwne bo obecnie zmywarki maja przepływomierz i czujniki klarowności (obecności) wody.Zamierzam wymienić czujnik klarowności, ale nie jestem pewny czy nie...

  08 Mar 2019 14:15Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1299

Współczesne piekarniki wyposażane są w coraz to nowsze funkcje, zaczynając od pary wodnej, przez termoobieg, aż po termosondę. Przy tym ostatnim wariancie zatrzymamy się dzisiaj na dłużej. Warto bowiem wiedzieć, na czym polega ten nowoczesny sposób kontroli przygotowywanych potraw. Jak działa termosonda do piekarnika? Spieszymy z odpowiedzią.

Działanie termosondy

Urządzenie to funkcjonuje na zasadzie termometru. Do jego zadań należy sprawdzanie, do jakiego stopnia zostało już podgrzane danie, aby wiedzieć, w którym momencie można bezpiecznie zakończyć proces pieczenia. Jakie są zalety korzystania z takiego rozwiązania?

 • Potrawa nie zostanie przypalona, niedopieczona bądź wysuszona,
 • Ze względu na bieżące monitorowanie temperatury, piekarnik można wyłączyć wcześniej, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej,
 • Ułatwia przygotowywanie dań, które łatwo jest zepsuć (np. ze względu na to, że powinny pozostać odpowiednio soczyste).

Samo użytkowanie termosondy jest bardzo proste oraz intuicyjne. Wystarczy wbić końcówkę miernika w potrawę, a następnie odczytać wartość temperatury na ekranie (w zależności od rodzaju urządzenia, może się ona pojawiać bezpośrednio na nim, na piekarniku lub na dodatkowym panelu – przeczytasz o tym w dalszej części artykułu).

źródło: youtube. pl

Termosonda do piekarnika – rodzaje

Jeśli chodzi o sam wygląd oraz działanie termosondy, można wyróżnić trzy warianty tego praktycznego urządzenia. Pomimo że w teorii nie różnią się one zbyt wiele, ponieważ wciąż spełniają swoją podstawową funkcję, czyli kontrolę temperatury, to największa rozbieżność wynika z komfortu użytkowania. Dlaczego?

 • Najwygodniejsza i najprostsza w użyciu jest termosonda zintegrowana z piekarnikiem. To przewód ze specjalną końcówką, w której znajduje się miernik. Urządzenie posiada wbudowany system, mający za zadanie na bieżąco sczytywać stan potrawy, a następnie automatycznie dostosowywać długość pieczenia. Dzięki temu nie trzeba się martwić o wyłączenie piekarnika w odpowiednim momencie, gdyż stanie się to samoistnie. Jest to bardzo wygodny sposób, bo danie pozostaje soczyste i znika strach przed przypaleniem, a wszystko to bez żmudnego przesiadywania przed kuchenką,
 • źródło: youtube. pl
 • Jeśli piekarnik nie posiada wbudowanej termosondy, to można ją również zakupić osobno. Zazwyczaj jest to niewielkie, bezprzewodowe urządzenie ze stacją, na której ustawia się rodzaj potrawy, wybraną temperaturę i czas. Nie jest to tak wygodne, jak w przypadku zintegrowanej termosondy, ponieważ piekarnik nie wyłączy się automatycznie, ale mimo wszystko stanowi tani (ok. 100 zł) odpowiednik, który pozwala monitorować temperaturę wewnątrz potrawy,
 • Termosondą czasami nazywa się również zwykły termometr kuchenny, który wsuwa się w potrawę w trakcie jej pieczenia. Stanowi to jednak rozwiązanie chwilowe, ponieważ nie można zostawić go w środku na dłużej, a jedynie jednorazowo kontrolować ciepło.
 • źródło: allegro. pl

  Czy warto kupić termosondę?

  Nie da się ukryć, że pierwszy z opisywanych przez nas rodzajów termosond, czyli ten zintegrowany z piekarnikiem, jest naprawdę ciekawy i użyteczny. Jego działanie nie wymaga skomplikowanego ustawiania, ponieważ wystarczy jedynie wybrać program zgodnie z zaleceniami producenta (wszystkie informacje znajdują się w instrukcji obsługi), a następnie wbić szpikulec w potrawę i już, gotowe. Pomaga to nie tylko w zaoszczędzeniu energii, ale i w przygotowywaniu potraw, gdyż nie każdy posiada wrodzony talent do pieczenia. Termosondę najczęściej wykorzystuje się do mięsa i ciast, ale można oczywiście dostosowywać jej działanie do własnych potrzeb.

  Piekarniki z wbudowaną termosondą są nowoczesne i posiadają przy okazji wiele innych funkcji (np. PlusSteam, samoczyszczenie), a więc ich cena jest stosunkowo wyższa, ale wynika to z oferowanych możliwości. Oto kilka przykładów urządzeń, na które warto zwrócić uwagę:

  1. Electrolux EOB3311AOX – termosonda, wentylator UltraFanPlus, turbogrill – ok. 900 zł,
  2. AEG BP731462PM – termosonda, 20 programów automatycznych, szybkie nagrzewanie – ok. 1400 zł,
  3. Bosch HBA5577S0 – termosonda, termoobieg 3D, EcoClean Direct – ok. 1900 zł.

  Działanie i instalacja Electrolux Dtc50ga

  Bezpośredni link do pobrania Działanie i instalacja Electrolux Dtc50ga

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Działanie i instalacja Electrolux Dtc50ga