Oryginalna instrukcja montażu Caleffi 678 Series

Caleffi 678 Series to oryginalna seria instrukcji montażu, która została wydana przez firmę Caleffi. Instrukcja zawiera szczegółowe informacje dotyczące zamontowania, instalacji, konserwacji i naprawy różnych części zestawu Caleffi 678 Series. Instrukcje te są łatwe w użyciu i zawierają wszelkie potrzebne informacje dotyczące instalacji. Wszystkie części Caleffi 678 Series są objęte gwarancją producenta. Instrukcje są dostępne w wersjach drukowanych oraz w formie elektronicznej, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z nich.

Ostatnia aktualizacja: Oryginalna instrukcja montażu Caleffi 678 Series

5350.. H

Opis: 

Regulator ciśnienia
z wymiennym wkładem.
Dla wysokich temperatur.
Korpus z mosiądzu o niskiej zawartości ołowiu odporny na odcynkowanie. 
Pokrętło do regulacji ciśnienia
ze wskaźnikiem nastawy.
Maks. ciśnienie zasilania: 25 bar (statyczne - EN 1567). ciśnienie zasilania: 16 bar (robocze - EN1567).
Zakres nastawy ciśnienia za zaworem: 1÷6 bar.
Przyłącza gwintowane. temperatura pracy: 80°C.
Zgodny z EN 1567.

ATEST PZH DO POBRANIA ZOBACZ MODEL 3D 

Opakowanie

Opakowanie zbiorcze

535041H

1/2”

Z manometrem 0÷10 bar

1

5

535051H

3/4”

535061H

1”

535071H

1 1/4”

4

535081H

1 1/2”

535091H

2”

535040H

Z możliością podłącznia manometru 1/4” GW

535050H

535060H

535070H

535080H

535090H

Kod

 
 • FOLLOW US
  • Youtube
  • Linkedin
  • Pinterest
 • Follow us

  Connect with Caleffi

  Follow us on social media

  Search form

  You are here

  1. Home
  2. Zawór upustowy bezpieczeństwa termicznego z działaniem...

  Wyszukiwanie

  Ogrzewanie

  Automatyka

  Instalacje

  Systemy grzewcze

  OZE

  Powrót do kategorii

  Kod: 

  544

  POBIERZ ZDJĘCIE W WYSOKIEJ ROZDZIELCZOŚCI

  544

  Opis: 

  Zawór upustowy bezpieczeństwa termicznego z
  automatycznym dopełnianiem.
  Do kotłów na paliwo stałe.
  Maks. ciśnienie pracy: 6 bar. temperatura pracy: 110 °C.
  Zakres temperatury pracy: 5÷110 °C.
  Zakres temperatury otoczenia: 1÷50 °C.
  Nastawa temperatury: 100 °C (0/-5 °C).
  Wydajność upustowa przy Δp 1 bar
  i T=110 °C: 1600 l/h.
  Długość kapilary: 1300 mm.

  Do pobrania

  • Katalog

  • Karty techniczne

   Karty techniczne

   Pobierz

  • Instrukcje obsługi

  Rysunki techniczne:

  2D cad

  pdfdwgdxf

  3D cad

  stpigs

  BIM model

  bim
  Kod NastawaOpakowanieOpakowanie zbiorcze
  544400 1/2″100°C110

  Cieczowe głowice termostatyczne Caleffi przystosowane są do współpracy z zaworami termostatycznymi Caleffi i Heimeier. Między innymi oferta obejmuje dwie wersje: z wbudowanym czujnikiem i z czujnikiem wyniesionym (zdalnym). Zastosowanie konkretnego typu zależy od możliwości usytuowania głowicy. Mieszek głowicy pełniący rolę „czujnika temperatury” powinien pozostawać w masie powietrza swobodnie cyrkulującego w całym pomieszczeniu.

  Już na etapie montażu grzejników (najczęściej pod parapetami i we wnękach), należy przewidzieć odpowiednie miejsce na umieszczenie: zestawu termostatycznego - w przypadku grzejników bocznozasialnych lub głowicy termostatycznej - w grzejnikach z zasilaniem dolnym. Warto przy tym przestrzegać orientacyjnych odległości zabudowy. I tak dystans pomiędzy głowicą, a parapetem nie powinien być mniejszy niż 8-10 cm (z uwagi na zawyżanie pomiaru).

  Z reguły głowice z czujnikiem wyniesionym stosuje się zawsze, gdy zawór znajduje się przy grzejniku kanałowym, gdy grzejnik jest obudowany lub zasłonięty np. zasłoną.

  Głowice termostatyczne montujemy obowiązkowo w położeniu poziomym, a wszystkie czynności instalacyjne wykonujemy z pełnym jej otwarciem. W pozycji tej należy także ustawić głowice na cały okres, gdy nie działa ogrzewanie.

  Jeśli nie można spełnić powyższych warunków zabudowy, stosuje się głowice z czujnikiem wyniesionym połączonym z głowicą kapilarą. Na pokrętle głowicy zadajemy wtedy żądaną temperaturę, sam zaś pomiar rzeczywistej temperatury w pomieszczeniu jest realizowany przez czujnik, który montuje się na ścianie wewnętrznej pomieszczenia, na wysokości 1, 5 m. Wtedy głowica może być zamontowana w dowolnej pozycji.

  Głowice termostatyczne Caleffi mają ergonomiczny kształt ułatwiający nastawę temperatury, a wbudowany pierścień umożliwia blokadę temperatury maksymalnej, minimalnej lub zadanej. Funkcje wszelkich zabezpieczeń przydatne są szczególnie w obiektach użyteczności publicznej, szkołach, przedszkolach.

  Dane techniczne:

  maksymalna temperatura otoczenia: 50°C,
  skala regulacyjna: 0-5,
  zakres regulacji temperatury: 0-28°C,
  ochrona przeciwzamrożeniowa: ~7°C.

  Równie ważnym jak głowica elementem przygrzejnikowego zestawu termostatycznego jest sam zawór termostatyczny. W przypadku produktów Caleffi na uwagę, zasługuje fakt, że same zawory termostatyczne występują w wersji manualnej, jako ręczny zawór regulacyjny i dopiero po zdemontowaniu plastikowego pokrętła, zainstalowaniu adaptera oraz nakręceniu głowicy - jako kompletny zestaw termostatyczny. Istnieje także możliwość współpracy zaworu z siłownikiem elektrotermicznym. Dodatkowo zawory Caleffi przy gwincie zewnętrznym posiadają uszczelnienie typu o-ring z EPDM, które umożliwia montaż tego zaworu do grzejnika, bez jakichkolwiek dodatkowych uszczelnień. Obydwie wymienione cechy stanowią wyróżnik wśród produktów dostępnych na rynku. Zawór oferowany jest w wersji prostej i kątowej, jest chromowany, z maksymalnym ciśnieniem pracy 10 bar i maksymalną temp. 100°C.

Oryginalna instrukcja montażu Caleffi 678 Series

Bezpośredni link do pobrania Oryginalna instrukcja montażu Caleffi 678 Series

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Oryginalna instrukcja montażu Caleffi 678 Series