Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e

Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e to kompletny zestaw instrukcji i procedur, które pozwalają pracownikom na wydajne i skuteczne wykonywanie obowiązków. Podręcznik zawiera informacje na temat wszystkich ważnych procesów w firmie oraz wytycznych dotyczących zasad bezpieczeństwa, etyki i prawa pracy. Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e zawiera także szczegółowe instrukcje dotyczące komunikacji z klientami, wykonywania zadań i zarządzania zadaniami i zasobami. Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e stanowi niezbędny element skutecznego zarządzania firmą i ułatwia pracownikom wykonywanie powierzonych im obowiązków.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e

Podręcznik dla personelu, który przedstawia politykę firmy, procedury składania skarg i oczekiwania wobec pracowników, odgrywa istotną rolę w start-upach i małych firmach, gdy stopniowo rozwijają swoje przedsięwzięcia z większą liczbą talentów na pokładzie. W poprzednim artykule omówiliśmy, jakie sekcje powinieneś omówić w podręcznik dla pracowników małych firm, następnie pokażemy Ci 4 doskonałe przykładowe podręczniki dla pracowników dla małych firm lub po prostu zrozumiesz, co składa się na dobry podręcznik dla pracowników.

• Podręcznik pracownika BHF

Jest to 18-stronicowy podręcznik dla personelu pełen treści. Ten przykładowy podręcznik dla pracowników promuje równość w pierwszym rozdziale – zaangażowany w eliminację dyskryminacji i zachęcanie do różnorodności w miejscu pracy. Spraw, aby pracownicy czuli się bezpieczni i szanowani pracując w Twojej firmie, a tym samym dawali z siebie wszystko. W 10 rozdziałach szczegółowo opisano politykę firmy, specyfikacje pracy, urlopy i emerytury, urlopy specjalne i wyjazdy, bezpieczeństwo i zdrowie. Krótki, ale bardzo obszerny przykładowy podręcznik dla pracowników, który małe firmy mogą stosować, aby stworzyć własny.

• Podręcznik dla personelu Aspire

To 40-stronicowy podręcznik dla personelu centrum tańca Aspire. Pierwsze 10 stron zajmuje wyjaśnienie jej kultury i misji pracownikowi – pomaganie dzieciom w osiągnięciu pełnego potencjału w życiu. Upewnij się, że wszyscy pracownicy są w pełni świadomi misji firmy i dążą do tego samego celu. Należy to podkreślić w podręczniku pracownika małej firmy. Podręcznik wyraźnie określa również wymagania dotyczące ubioru i klasy, ponieważ personel musi pracować z dziećmi i pokazywać rodzicom swój profesjonalizm. com/aigfi/obtz/" rel="nofollow">

• Podręcznik dla pracowników organizacji pozarządowej

Jest to przykładowy podręcznik dla pracowników składający się z 30 stron i 8 rozdziałów. Przejrzysty i schludny projekt wraz z pustą przestrzenią, która ułatwia oczy, obejmuje tematy od rekrutacji po onboarding, korzyści dla pracowników i kodeks postępowania. Łatwy do pobrania wzór podręcznika dla pracowników, szczególnie dla tych, którzy nie mają dużo czasu na tworzenie szczegółowego podręcznika. com/obcop/ipsp/" rel="nofollow">

• Podręcznik C-4 dla pracowników opieki

Z animowanymi rolami reprezentującymi personel medyczny jest to 44-stronicowy, dokładny i zabawny podręcznik dla pracowników. Po stronie Misja i wizja firmy znajduje się sekcja „Poznaj zespół”, która przedstawia menedżerom firmy nowych pracowników, każdy ze zdjęciami i autoprezentacjami. To świetny sposób, aby pomóc nowo zatrudnionym poznać zespół i lepiej się dopasować. Ten przykładowy podręcznik dla pracowników opisuje również praktyki pracy i kodeks postępowania w biznesie, które mogą się różnić w zależności od branży/firmy. com/spos/arzc" rel="nofollow">

Najlepsze narzędzie do Utwórz podręcznik dla pracowników małych firm

Teraz masz przynajmniej kilka pomysłów na temat tego, co omówić i jak zorganizować swój podręcznik dla pracowników. Łatwiej będzie również rozpocząć korzystanie z wstępnie zaprojektowanego szablony podręczników dla pracowników dzięki czemu możesz skupić się na treści zamiast na wyglądzie.

Zanim skończysz edycję, nie spiesz się z jej wydrukowaniem. Opublikuj swój podręcznik dla pracowników małej firmy online na PrzerzućHTML5 a witryna pomoże Ci stworzyć cyfrowy podręcznik dla pracowników, który można czytać na dowolnym urządzeniu i łatwo udostępniać pracownikom za pośrednictwem adresu URL.

 • Łatwy i szybki: prześlij gotowy podręcznik pracownika w formacie PDF na stronę internetową iw ciągu kilku sekund przekonwertuj go na obracany podręcznik dla pracowników. Możesz pobrać link i iść. Nie jest pobierana żadna opłata, żadne oprogramowanie do zainstalowania, ani nawet jeden kod do napisania.
 • Dostępne 24/7: Podręcznik personelu to rodzaj dokumentu, który prowadzi nowych pracowników przez proces onboardingu lub nawet przez pierwszy rok. Dzięki FlipHTML5 pracownicy muszą tylko kliknąć łącze, które udostępniasz i rozpocząć czytanie podręcznika pracownika na swoich urządzeniach (Android, IOS, tablet, PC itp. ) w dowolnym momencie.
 • Zmniejszający koszta: Zaoszczędź niepotrzebne koszty drukowania i nie musisz już płacić za ponowne drukowanie, nawet jeśli wymagane są aktualizacje lub edycje. FlipHTML5 umożliwia edycję tego samego łącza i natychmiastowe odświeżanie.

Podsumowując

Zainspiruj się przykładowym podręcznikiem dla pracowników wymienionym powyżej i zacznij tworzyć profesjonalny podręcznik dla swojej firmy.

Przykładowy podręcznik dla pracowników NFIB utworzony za pomocą FlipHTML5

Zbuduj podręcznik profesjonalnego pracownika

Podręcznik Dev Knighta dla nowych pracowników

Trafiłam ostatnio na onboardingowy Podręcznik Dev Knighta, który przygotowała firma eEngine Software House z Aleksandrowa Łódzkiego dla swoich nowych pracowników. Nie kryła się z tym i opublikowała efekty swojej pracy na blogu firmy. Dzięki temu jeszcze skuteczniej buduje swój wizerunek jako pracodawca. Zajrzałam do środka, by sprawdzić, jak przedstawili nowym pracownikom najważniejsze kwestie dotyczące ich firmy.

Pierwsze wrażenie: wystarczająca dawka tekstu wzbogacona ciekawymi grafikami. Wszystko podane w przejrzysty sposób.

Co znalazło swoje miejsce w podręczniku dla nowych pracowników:

 • cechy pożądanych współpracowników,
 • możliwe ścieżki kariery,
 • historia firmy i informacje o jej twórcach podane w pigułce,
 • krótkie opisy najważniejszych projektów i klientów,
 • opis pierwszego dnia pracy i pierwszego miesiąca,
 • narzędzia wykorzystywane w codziennej pracy,
 • zasady panujące w biurze,
 • kultura pracy, zasady komunikacji w firmie,
 • zasady zatrudniania, w tym program rekomendacyjny oraz cechy GoodDevKnight person.

Inspiracje od Dev Knighta warte rozważenia przy projektowaniu podręczników dla pracowników

Poniżej kilka rzeczy, które warte są rozważenia, gdy już siądziecie do projektowania podręczników dla pracowników w Waszych firmach.

1. W Podręcznik Dev Knighta kilkakrotnie mowa jest o tym, jakich osób szuka firma i na co zwraca uwagę podczas rekrutacji. Jak podkreślają twórcy eEngine Software House zatrudniają tylko tych, dla których sami chcieliby pracować! A gdy mają już na oku kandydata, zadają sobie 3 ważne pytania:

 • czy chcielibyśmy, żeby ten człowiek był naszym szefem?
 • czego może on mnie nauczyć?
 • co się stanie, jeśli nie zatrudnimy tego człowieka?
 • 2. W firmie nie ma klasycznych regulaminów w formie punktowej wyliczanki i długich zdań z użyciem żargonu. Tu są ciekawe i proste infografiki. Zdecydowanie więcej zapamiętuje się po przejrzeniu ich niż po lekturze spisanego w punktach regulaminu firmy. Pod warunkiem, że w ogóle pracownik do takiego regulaminu sięgnie. Regulaminy w formie infografik wiszą w eEngine Software House w kuchni. pl/sites/default/files/3%20brak%20regulamin%C3%B3w. png" typeof="foaf:Image"/>

  3. Także za pomocą infografiki przedstawiono możliwe ścieżki kariery. Przypominają kolejne poziomy gry (kompetencje) i możliwe punkty do pozyskania (moce kodu). Po ich zdobyciu gracz przechodzi na kolejny poziom wtajemniczenia (awanse). pl/sites/default/files/2%20sciezka%20kariery_0. png" typeof="foaf:Image"/>

  4. Etapy rozwoju firmy przedstawiono na atrakcyjnym wykresie kołowym, który aż prosi się, by odkryć, ile litrów kaw wypito na poszczególnych etapach rozwoju firmy. 

  5. Podoba mi się przemycanie w kilku miejscach podręcznika zasad panujących w firmie. Wprost mowa jest o tym, by pytać, kwestionować i dociekać. Są też zapewniania, że pracownik nie zostanie sam na placu boju. Wręcz prosi się nowego pracownika, bym sam zastanowił się, czego mentor (przydzielony nowemu pracownikowi w pierwszym miesiącu pracy) może nauczyć się od niego! A gdy „czegoś nie będziesz wiedział, nie bój się zapytać. Szkoda Twojego czasu na samotne szarpanie się z problemami”.

  6. Podręcznik ma atrakcyjną wizualnie formę, napisany jest z poczuciem humoru, prostym językiem, ale i z elementami języka programowania (zrozumiałego jednak także dla osób spoza branży). Postawiono na formę, choć nie obniża to jakości treści. Tam, gdzie tylko można było, wykorzystano grafikę. 

  Czego mi zabrakło? Mowa jest wciąż o ludziach, na których stawia firma. To bardzo cenne w komunikacji firmy. Dlatego chciałabym ich w tym podręczniku zobaczyć. To uwiarygodniłoby i wzmocniło przekaz.

  Podsumowując: bardzo fajny pomysł i wykonanie. Czytelny i prosty przekaz podany w atrakcyjnej wizualnie formie. Warto uważnie prześledzić ten podręcznik i wykorzystane w nim pomysły zanim zaczniecie projektować takie wydawnictwo dla Waszych pracowników.

  Cały podręcznik możecie zobaczyć na firmowym blogu eengine. pl.

  A gdybyście szukali innych wskazówek, jak konstruować podręcznik dla pracowników, zapraszam do lektury mojego wpisu Wydajemy podręcznik dla nowych pracowników.

  Zapraszam także na Facebooka bloga, gdzie można śledzić kolejne wpisy.

  A jeśli chcecie pochwalić się Waszymi onboardingowymi podręcznikami dla nowych pracowników, zapraszam do kontaktu.

  Grafiki: Podręcznik Dev Knighta

  Lektura obowiązkowa, czyli Podręcznik Pracownika | INNPoland. pl

  INNPoland_avatar

  Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e

  Bezpośredni link do pobrania Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Podręcznik dla pracowników 4tek Monster3e