Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d to kompleksowe wyjaśnienie wszystkich funkcji aparatu cyfrowego. Podręcznik zawiera informacje na temat wszystkich funkcji, jakie oferuje aparat, w tym trybów, trybów ustawień, funkcji zarządzania zdjęciami i filmami, a także danych technicznych. Podręcznik zawiera również wiele przykładów użycia aparatu, w których omawiane są wszystkie opcje i ustawienia, dzięki czemu można szybko nauczyć się obsługiwać aparat. Przykłady są przydatne również dla osób, które mają już doświadczenie w fotografii, ponieważ pomagają one odpowiednio dostosować aparat do indywidualnych potrzeb i stylów fotografowania. Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d to doskonałe narzędzie dla osób, które chcą w pełni wykorzystać potencjał swojego aparatu, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d
Digital Photo Professional
Digital Photo Professional (DPP) to zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania, przeglądania i edycji obrazów w formacie RAW przeznaczone do użytku z cyfrowymi aparatami fotograficznymi EOS i modelami PowerShot z obsługą formatu RAW. Program DPP umożliwia podstawowe i zaawansowane edytowanie i drukowanie zdjęć w formacie RAW. Dostępne funkcje edycji obejmują m. in. obracanie obrazu, regulację balansu bieli, zakresu dynamicznego i kolorów oraz precyzyjne dostrajanie krzywej tonalnej.
Program DPP obsługuje przestrzenie kolorów sRGB, Adobe RGB, Wide Gamut RGB i system zarządzania kolorami (SMF) za pomocą profilu ICC (International Color Consortium).
Program Digital Photo Professional jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.
Inne przydatne pozycje...
Kontakt
Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną
Canon iD
Zarejestruj produkt i zarządzaj kontem Canon ID
Naprawa
Wyszukaj punkt serwisowy i przydatne informacje dotyczące procedury napraw
Optyka i sensor
W modelu EOS 60D zastosowano standardowe dla Canona mocowanie obiektywów typu EF/EF-S. Przelicznik ogniskowej dla małego obrazka wynosi 1, 6x. Samo zakładanie i zdejmowanie obiektywów nie nastręcza żadnych problemów. Zarówno obiektywy jak i korpus są dobrze oznaczone czerwoną kropką, która ułatwia mocowanie.
EOS 60D podobnie jak 7D korzysta z 18-megapikselowej matrycy CMOS dostosowanej do podglądu na żywo i nagrywania filmów. Została ona wyprodukowana bezpośrednio przez Canona. Jej wymiary to 22, 3 x 14, 9 mm, a całkowita liczba pikseli - około 19 milionów. Efektywnie jest wykorzystywane 18 Mp. Należy w tym miejscu jeszcze wspomnieć o zintegrowanym systemie czyszczenia EOS, który zadba o czystość matrycy. Podczas testu wielokrotnie zdejmowałem i zakładałem obiektyw i nie zauważyłem żadnych zanieczyszczeń, które byłyby widoczne na zdjęciach. Matryca 60D pozwala na zastosowanie czułości od ISO 100 do ISO 6400 i rozszerzone ISO H odpowiadające ISO 12800.
Wizjer
W wizjerze Canona 60D zastosowano pryzmat pentagonalny, który daje jasny i klarowny obraz. W porównaniu z poprzednikiem nie zmieniły się parametry powiększenia - 0, 95x i punktu ocznego 22 mm. Dzięki temu obraz w wizjerze jest duży - plasuje się idealnie między amatorskim 550D i półprofesjonalnym 7D. Wizjer pokrywa około 96% kadru jaki widzi aparat. Do dyspozycji mamy także wymienne matówki. Na tej dostarczonej przez producenta widzimy 9 punktów AF i koło pomiaru punktowego. Pod wizjerem znajdują się informacje o ekspozycji i niektórych parametrach. Na plus można zaliczyć obecność czułości ISO nawet podczas zmiany tego parametru.
informacje w wizjerze
Podgląd na żywo
Canon EOS 60D oferuje tryb live view, który uruchamiamy przyciskiem znajdującym po prawej stronie wizjera. Obsługujemy go w wygodny sposób kciukiem. W trybie filmowania służy on do włączania/wyłączania nagrywania filmów. Tryb podglądu na żywo oferuje kilka sposobów wyświetlania informacji i trzy metody pomiaru ostrości. Poza tym do dyspozycji mamy szybkie menu podręczne - przycisk Q.
przycisk podglądu na żywo i nagrywania filmów
Zacznijmy od pomiaru ostrości, zmianę trybu dokonujemy za pomocą dedykowanego przycisku AF, szybkiego menu ekranowego lub menu aparatu. Do dyspozycji mamy trzy sposoby pomiaru ostrości:
- Tryb Live - korzysta z detekcji kontrastu, efekty ostrzenia widzimy na ekranie
- Tryb Live z detekcją twarzy
- Tryb szybki - korzysta z detekcji fazowej, na moment tracimy obraz z ekranu
wybór trybu AF dedykowanym przyciskiem
Szybkość pomiaru opartego o detekcję kontrastu w trybie live view nie powala na kolana i przypomina raczej osiągi przeciętnego kompaktu niż takich konstrukcji jak Mikro Cztry Trzecie Panasonika. Natomiast w trybie szybkim mamy utrudniony dostęp do punktów autofokusa. Musimy w tym celu przebijać się przez szybkie menu ekranowe ponieważ przycisk obsługujący pola AF w tym trybie służy do powiększania obrazu, co bywa przydatne przy manualnym ustawianiu ostrości.
zmiana wyświetlanej informacji, siatki
menu podręczne - przycisk Q
Reszta funkcji fotograficznych może być obsługiwana przez dedykowane przyciski. Po ich wciśnięciu na ekranie pojawiają się odpowiednie symbole, które obsługujemy tarczami nastaw lub nawigatorem. pl/images/6/8/2/90682-canon60d-lv-przyciski. gif"/>
Monitor i panel LCD
W modelu EOS 60D zastosowano 3-calowy odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości 1040 000 punktów, proporcje obrazu 3:2. Canon wreszcie skorzystał ze swojego rozwiązania i zastosował w 60D obracany ekran, który pozwala na swobodne kadrowanie w trybie live view nawet z niewygodnych pozycji. Poza tym możemy schować ekran w stronę korpusu co może uchronić go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Nie wspominając już o filmowaniu podczas którego odchylany ekran jest właściwie niezbędny szczególnie gdy korzystamy z takich urządzeń jak lupa LCDVF.
odchylanie i obracanie ekranu LCD
Jasność monitora możemy dostosować w zakresie 1-7 w menu ustawień aparatu. Przy dostosowywaniu jasności wyświetlane są paski od czarnego poprzez kilka szarych do białego. pl/images/6/8/4/90684-canon60d-lv-ekranlcd-jasnosc. gif"/>
zakładka jasności ekranu LCD
Obraz wyświetlany na ekranie jest szczegółowy jasny i klarowny co pozwala na prawidłową ocenę ekspozycji i ostrości zdjęcia oczywiście po jego powiększeniu.
Jak przystało na lustrzankę z wyższej półki Canon 60D został wyposażony w monochromatyczny, górny wyświetlacz LCD podświetlany na bursztynowo. Czytelność wyświetlanych informacji jest na wysokim poziomie, no może poza pomiarem światła. W porównaniu z poprzednikiem zmniejszono jednak ilość dostępnych parametrów na górnym wyświetlaczu. Na plus można natomiast zaliczyć przeniesienie przycisku podświetlania wyświetlacza bliżej palca wskazującego. pl/i/images/6/8/5/dz03NzA=_src_90685-canon60d-gornylcd. jpg"/>
górny wyświetlacz LCD
Lampa błyskowa
EOS-a 60D wyposażono we wbudowaną lampę błyskową o liczbie przewodniej 13 i polu krycia 17 mm (dla małego obrazka 28 mm). Tradycyjnie lampę wbudowano w górną część obudowy wizjera. W trybie E-TTL lampa działa bez zarzutu odpowiednio doświetlając fotografowaną scenę. pl/i/images/6/8/7/dz03NzA=_src_90687-canon60d-lampa3. jpg"/>
Model 60D jest drugą lustrzanką Canona, która umożliwia sterowanie dedykowanymi, zewnętrznymi lampami błyskowymi Speedlite EX za pomocą wbudowanej lampy. W modelu 50D, żeby korzystać z tej funkcji musieliśmy mieć dwie lampy Speedlite.
Zasilanie
W Canonie 60D zastosowano baterię litowo-jonową LP-E6, którą znamy z modelu 7D. Pomimo, że ma ona identyczne wymiary co baterie z serii BP charakteryzuje się większą pojemnością - 1800 mAh i dokładną informacją o poziomie naładowania i stopniu zużycia, która znajduje się w trzeciej zakładce menu ustawień aparatu. Poza tym informacja o poziomie naładowanie baterii jest dostępna w wizjerze i na górnym wyświetlaczu. Pozwala ona na określenie jednego z 6 poziomów naładowania. pl/i/images/6/8/9/dz03NzA=_src_90689-canon60d-bateria. jpg"/>
Canon EOS 60D
Według danych Canona jedno ładowanie powinno wystarczyć na wykonanie około 1000 zdjęć. Man udało się średnio podczas testu 60D wykonać 400-500 zdjęć na jednym ładowaniu przy umiarkowanym korzystaniu z live view i lampy błyskowej.
Warto jeszcze wspomnieć o ładowarce LC-E6E, która za pomocą mrugania diody o różnej częstotliwości pozwala na określenie poziomu naładowania baterii. Ładowanie baterii trwa około 2h.
Pamięć
Gniazdo kary pamięci znajduje się z prawej strony aparatu. W modelu 60D Canon zdecydował się na zastosowanie kart SD, SDHC i SDXC, zrezygnowano całkowicie z gniazda CF. Obecnie szybkie karty SDHC są w stanie udźwignąć dane generowane przez 18-megapikselową matrycę w tym filmy w full HD więc trudno traktować to jako wadę. Gniazdo otwiera się zgrabnie odchylając klapkę na sprężynce co ułatwia dostęp do karty. pl/i/images/6/9/0/dz03NzA=_src_90690-canon60d-gniazdo-kart. jpg"/>
gniazdo karty pamięci
Złącza
Złącza znajdują się pod gumową zaślepką po lewej stronie korpusu. Otwiera się ją w wygodny sposób jest przy tym dobrze przymocowana. Umieszczono tu złącze USB Hi-Speed zintegrowane z wyjściem wideo (PAL/NTSC), złącze HDMI mini, oraz port mikrofonu - mini jack 3, 5 mm stereo. Poza tym znajdziemy tu gniazdo pilota. Czego zabrakło to gniazdo X pozwalające na podłączenie kabla synchronizacyjnego do studyjnych lamp błyskowych. pl/i/images/6/9/1/dz01MDA=_src_90691-canon60d-zlacza. jpg"/>
gniazdo złącz
Podsumowanie
Canona 60D można na wstępie pochwalić za 18-megapikselową matrycę CMOS, z którą jest zintegrowany skuteczny system czyszczenia. Plusem jest też jasny wizjer mimo, że nie nie kryje 100% kadru, jednak w tej klasie aparatów to standard. Można także pochwalić rozmieszczenie informacji w wizjerze. Tryb live view daje wszystko co potrzeba z małym minusem za wybór punktów AF w trybie szybkim AF. Ogromnym plusem jest odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Trudno też narzekać na przejrzysty górny wyświetlacz LCD. Do plusów trzeba też dodać obecność złącz HDMI i mikrofonu i możliwość sterowania zewnętrznymi lampami błyskowymi za pomocą wbudowanej lamy błyskowej.
+ matryca CMOS 18 Mp
+ system czyszczenia matrycy
+ jasny wizjer
+ informacja w wizjerze
+ górny wyświetlacz LCD
+ odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości 1040 000 punktów
+ złącze HDMI
+ gniazdo mikrofonu
+ wydajna bateria
+ sterowanie wbudowaną lampą zewnętrznymi lampami błyskowymi
- trudny dostęp do punktów AF w trybie szybkim AF w live view
Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych... PAMIĘTAJ: WARTO PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ PRZED ZAKUPEM!!!
Możesz także pobrać poniższe instrukcje, związane z tym produktem:
CANON EOS 60D BROCHURE (1651 ko)
CANON EOS 60D (19543 ko)CANON EOS 60D BROCHURE (1794 ko)CANON EOS 60D SPRING/SUMMER 2013 DIGITAL CAMERA & CAMCORDER FULL LINE PRODUCT GUIDE (9240 ko)
Skrót instrukcji: podręcznik użytkownika CANON EOS 60D
Szczegółowe instrukcje użytkowania znajdują się w podręczniku użytkownika.
[... ] INSTRUKCJA OBSLUGIPOLSKIINSTRUKCJA OBSLUGIWprowadzenieAparat EOS 60D jest lustrzank cyfrow o bogatych moliwociach fotografowania, wyposaon w matryc CMOS o wysokiej rozdzielczoci efektywnej okolo 18 megapikseli; procesor DIGIC 4; 9 dokladnych i szybkich punktów AF; funkcj fotografowania seryjnego z prdkoci ok. 5, 3 klatki na sekund; funkcj fotografowania Live View oraz funkcj nagrywania filmów w formacie Full HD (Full High-Definition). Aparat pozwala na blyskawiczne wykonywanie zdj w dowolnych warunkach, natomiast rozbudowany zestaw funkcji ulatwia zaawansowane fotografowanie.Aby zapozna si z aparatem, wykonaj kilka zdj testowychAparat cyfrowy pozwala natychmiast obejrze wykonane zdjcie. Podczas czytania niniejszej instrukcji wykonaj kilka zdj testowych i sprawd, czy zostaly prawidlowo zarejestrowane. [... ] 3 Ustaw ostro AF na obiekt i nacinij Wyceluj punktprzycisk migawki do polowy. Po uzyskaniu ostroci punkt AF zmieni kolor na zielony i zostanie wyemitowany sygnal dwikowy. Jeli ostro nie zostanie uzyskana, punkt AF zmieni kolor na pomaraczowy.4 Wykonaj zdjcie. i ekspozycj, Sprawd ostroa nastpnie nacinij przycisk migawki do koca, aby wykona zdjcie (str. 152).u Tryb Live (z wykrywaniem twarzy): cDo wykrywania twarzy i ustawiania odpowiedniej ostroci stosowana jest podobna metoda wybierania punktu AF, jak w przypadku trybu Live. Ustaw fotografowan osob twarz skierowan w stron aparatu.1Wywietl podgld kadru w trybie Live View.Nacinij przycisk <A> Obraz zostanie wywietlony na monitorze LCD. Po wykryciu twarzy, na której ma zosta ustawiona ostro, wokól twarzy pojawi si ramka <p>. W przypadku wykrycia kilku twarzy zostanie wywietlona ramka <q>. Za pomoc multi-sterownika <9> ustaw ramk <q> na dan twarz.161Korzystanie z automatycznej regulacji ostroci2 Ustaw ostro na obiekt. polowy. Nacinij przycisk migawki doSpowoduje to ustawienie ostroci aparatu na twarz objt przez ramk <p>. Jeli ostro nie zostanie uzyskana, punkt AF zmieni kolor na pomaraczowy. Jeli nie mona wykry twarzy, zostanie wywietlony punkt AF < > i automatyczna regulacja ostroci zostanie przeprowadzona w rodkowym punkcie AF.3 Wykonaj zdjcie. i ekspozycj, Sprawd ostroNieprawidlowe ustawienie ostroci uniemoliwi wykrywanie twarzy. Jeli moliwa jest rczna regulacja ostroci przy pomocy obiektywu, nawet po ustawieniu przelcznika trybu ostroci na obiektywie w pozycji <AF> naley obróci piercie regulacji ostroci, aby wstpnie ustawi ostro. Wówczas nastpi wykrycie twarzy i zostanie wywietlony symbol <p>. Funkcja wykrywania twarzy nie bdzie dziala w sytuacji, gdy twarz odwzorowana w kadrze jest zbyt mala lub zbyt dua, zbyt mocno nawietlona lub zacieniona, obrócona w poziomie lub w ukosie, a take jeli jest ona tylko czciowo widoczna. Ramka ostroci <p> moe obejmowa jedynie fragment twarzy.Nacinicie przycisku <L> powoduje przelczenie trybu AF na tryb Live (str. Ponowne nacinicie przycisku <L> powoduje powrót do trybu Live u (z wykrywaniem twarzy). Ustawienie AF nie jest moliwe, kiedy twarz znajduje si zbyt blisko krawdzi kadru. Nastpnie, po naciniciu przycisku migawki do polowy, do ustawienia ostroci zostanie wykorzystany rodkowy punkt AF < >.162Uwagi dotyczce trybu Live oraz trybu u Live (z wykrywaniem twarzy)Dzialanie automatycznej regulacji ostroci Uzyskanie ostroci potrwa nieco dluej. ] 180, 212, 280316Skorowidznr................................................... 106 numery plików............................... 106PP (programowa AE)...................... 85, 181, 191 podgld glbi ostroci.......... 117, 155, 156 podstawowe+........................... 23, 124 pomiar centralnie waony uredniony.................................... 180 priorytet jasnych partii obrazu........ 183, 255 priorytet partii obrazu............ ]
WARUNKI NA KTÓRYCH POBIERASZ INSTRUKCJĘ FIRMY CANON EOS 60D
Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych...
W żadnym wypadku Lastmanuals nie ponosi odpowiedzialności za to, że dokument którego poszukujesz jest niedostępny, niepełny, w innym języku niż Twój albo jeśli model lub język nie pokrywają się z opisem. Lastmanuals, w takim przypadku, nie oferuje usługi tłumaczenia.
Kliknij na „Pobierz instrukcję” na końcu tej umowy, jeśli akceptujesz jej warunki, wtedy rozpocznie się pobieranie instrukcji produktu firmy CANON EOS 60D.
Copyright © 2015 - LastManuals -All rights reserved.Użyte znaki towarowe i loga graficzne oraz treści są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.