Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d

Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d to kompleksowe wyjaśnienie wszystkich funkcji aparatu cyfrowego. Podręcznik zawiera informacje na temat wszystkich funkcji, jakie oferuje aparat, w tym trybów, trybów ustawień, funkcji zarządzania zdjęciami i filmami, a także danych technicznych. Podręcznik zawiera również wiele przykładów użycia aparatu, w których omawiane są wszystkie opcje i ustawienia, dzięki czemu można szybko nauczyć się obsługiwać aparat. Przykłady są przydatne również dla osób, które mają już doświadczenie w fotografii, ponieważ pomagają one odpowiednio dostosować aparat do indywidualnych potrzeb i stylów fotografowania. Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d to doskonałe narzędzie dla osób, które chcą w pełni wykorzystać potencjał swojego aparatu, a także dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografią.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d

Digital Photo Professional

Digital Photo Professional (DPP) to zaawansowane oprogramowanie do przetwarzania, przeglądania i edycji obrazów w formacie RAW przeznaczone do użytku z cyfrowymi aparatami fotograficznymi EOS i modelami PowerShot z obsługą formatu RAW. Program DPP umożliwia podstawowe i zaawansowane edytowanie i drukowanie zdjęć w formacie RAW. Dostępne funkcje edycji obejmują m. in. obracanie obrazu, regulację balansu bieli, zakresu dynamicznego i kolorów oraz precyzyjne dostrajanie krzywej tonalnej.

Program DPP obsługuje przestrzenie kolorów sRGB, Adobe RGB, Wide Gamut RGB i system zarządzania kolorami (SMF) za pomocą profilu ICC (International Color Consortium).

Program Digital Photo Professional jest zawarty w początkowym pakiecie instalacyjnym oprogramowania do aparatu Canon.

Inne przydatne pozycje...

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub pocztą e-mail, aby uzyskać pomoc techniczną

Canon iD

Zarejestruj produkt i zarządzaj kontem Canon ID

Naprawa

Wyszukaj punkt serwisowy i przydatne informacje dotyczące procedury napraw

Optyka i sensor
W modelu EOS 60D zastosowano standardowe dla Canona mocowanie obiektywów typu EF/EF-S. Przelicznik ogniskowej dla małego obrazka wynosi 1, 6x. Samo zakładanie i zdejmowanie obiektywów nie nastręcza żadnych problemów. Zarówno obiektywy jak i korpus są dobrze oznaczone czerwoną kropką, która ułatwia mocowanie.

EOS 60D podobnie jak 7D korzysta z 18-megapikselowej matrycy CMOS dostosowanej do podglądu na żywo i nagrywania filmów. Została ona wyprodukowana bezpośrednio przez Canona. Jej wymiary to 22, 3 x 14, 9 mm, a całkowita liczba pikseli - około 19 milionów. Efektywnie jest wykorzystywane 18 Mp. Należy w tym miejscu jeszcze wspomnieć o zintegrowanym systemie czyszczenia EOS, który zadba o czystość matrycy. Podczas testu wielokrotnie zdejmowałem i zakładałem obiektyw i nie zauważyłem żadnych zanieczyszczeń, które byłyby widoczne na zdjęciach. Matryca 60D pozwala na zastosowanie czułości od ISO 100 do ISO 6400 i rozszerzone ISO H odpowiadające ISO 12800.

Wizjer
W wizjerze Canona 60D zastosowano pryzmat pentagonalny, który daje jasny i klarowny obraz. W porównaniu z poprzednikiem nie zmieniły się parametry powiększenia - 0, 95x i punktu ocznego 22 mm. Dzięki temu obraz w wizjerze jest duży - plasuje się idealnie między amatorskim 550D i półprofesjonalnym 7D. Wizjer pokrywa około 96% kadru jaki widzi aparat. Do dyspozycji mamy także wymienne matówki. Na tej dostarczonej przez producenta widzimy 9 punktów AF i koło pomiaru punktowego. Pod wizjerem znajdują się informacje o ekspozycji i niektórych parametrach. Na plus można zaliczyć obecność czułości ISO nawet podczas zmiany tego parametru.

informacje w wizjerze

Podgląd na żywo
Canon EOS 60D oferuje tryb live view, który uruchamiamy przyciskiem znajdującym po prawej stronie wizjera. Obsługujemy go w wygodny sposób kciukiem. W trybie filmowania służy on do włączania/wyłączania nagrywania filmów. Tryb podglądu na żywo oferuje kilka sposobów wyświetlania informacji i trzy metody pomiaru ostrości. Poza tym do dyspozycji mamy szybkie menu podręczne - przycisk Q.

przycisk podglądu na żywo i nagrywania filmów


Zacznijmy od pomiaru ostrości, zmianę trybu dokonujemy za pomocą dedykowanego przycisku AF, szybkiego menu ekranowego lub menu aparatu. Do dyspozycji mamy trzy sposoby pomiaru ostrości:

  • Tryb Live - korzysta z detekcji kontrastu, efekty ostrzenia widzimy na ekranie
  • Tryb Live z detekcją twarzy
  • Tryb szybki - korzysta z detekcji fazowej, na moment tracimy obraz z ekranu

wybór trybu AF dedykowanym przyciskiem


Szybkość pomiaru opartego o detekcję kontrastu w trybie live view nie powala na kolana i przypomina raczej osiągi przeciętnego kompaktu niż takich konstrukcji jak Mikro Cztry Trzecie Panasonika. Natomiast w trybie szybkim mamy utrudniony dostęp do punktów autofokusa. Musimy w tym celu przebijać się przez szybkie menu ekranowe ponieważ przycisk obsługujący pola AF w tym trybie służy do powiększania obrazu, co bywa przydatne przy manualnym ustawianiu ostrości.

zmiana wyświetlanej informacji, siatki

menu podręczne - przycisk Q


Reszta funkcji fotograficznych może być obsługiwana przez dedykowane przyciski. Po ich wciśnięciu na ekranie pojawiają się odpowiednie symbole, które obsługujemy tarczami nastaw lub nawigatorem. pl/images/6/8/2/90682-canon60d-lv-przyciski. gif"/>

Monitor i panel LCD
W modelu EOS 60D zastosowano 3-calowy odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości 1040 000 punktów, proporcje obrazu 3:2. Canon wreszcie skorzystał ze swojego rozwiązania i zastosował w 60D obracany ekran, który pozwala na swobodne kadrowanie w trybie live view nawet z niewygodnych pozycji. Poza tym możemy schować ekran w stronę korpusu co może uchronić go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Nie wspominając już o filmowaniu podczas którego odchylany ekran jest właściwie niezbędny szczególnie gdy korzystamy z takich urządzeń jak lupa LCDVF.

odchylanie i obracanie ekranu LCD


Jasność monitora możemy dostosować w zakresie 1-7 w menu ustawień aparatu. Przy dostosowywaniu jasności wyświetlane są paski od czarnego poprzez kilka szarych do białego. pl/images/6/8/4/90684-canon60d-lv-ekranlcd-jasnosc. gif"/>

zakładka jasności ekranu LCD

Obraz wyświetlany na ekranie jest szczegółowy jasny i klarowny co pozwala na prawidłową ocenę ekspozycji i ostrości zdjęcia oczywiście po jego powiększeniu.

Jak przystało na lustrzankę z wyższej półki Canon 60D został wyposażony w monochromatyczny, górny wyświetlacz LCD podświetlany na bursztynowo. Czytelność wyświetlanych informacji jest na wysokim poziomie, no może poza pomiarem światła. W porównaniu z poprzednikiem zmniejszono jednak ilość dostępnych parametrów na górnym wyświetlaczu. Na plus można natomiast zaliczyć przeniesienie przycisku podświetlania wyświetlacza bliżej palca wskazującego. pl/i/images/6/8/5/dz03NzA=_src_90685-canon60d-gornylcd. jpg"/>

górny wyświetlacz LCD

Lampa błyskowa
EOS-a 60D wyposażono we wbudowaną lampę błyskową o liczbie przewodniej 13 i polu krycia 17 mm (dla małego obrazka 28 mm). Tradycyjnie lampę wbudowano w górną część obudowy wizjera. W trybie E-TTL lampa działa bez zarzutu odpowiednio doświetlając fotografowaną scenę. pl/i/images/6/8/7/dz03NzA=_src_90687-canon60d-lampa3. jpg"/>

Model 60D jest drugą lustrzanką Canona, która umożliwia sterowanie dedykowanymi, zewnętrznymi lampami błyskowymi Speedlite EX za pomocą wbudowanej lampy. W modelu 50D, żeby korzystać z tej funkcji musieliśmy mieć dwie lampy Speedlite.

Zasilanie
W Canonie 60D zastosowano baterię litowo-jonową LP-E6, którą znamy z modelu 7D. Pomimo, że ma ona identyczne wymiary co baterie z serii BP charakteryzuje się większą pojemnością - 1800 mAh i dokładną informacją o poziomie naładowania i stopniu zużycia, która znajduje się w trzeciej zakładce menu ustawień aparatu. Poza tym informacja o poziomie naładowanie baterii jest dostępna w wizjerze i na górnym wyświetlaczu. Pozwala ona na określenie jednego z 6 poziomów naładowania. pl/i/images/6/8/9/dz03NzA=_src_90689-canon60d-bateria. jpg"/>

Canon EOS 60D

Według danych Canona jedno ładowanie powinno wystarczyć na wykonanie około 1000 zdjęć. Man udało się średnio podczas testu 60D wykonać 400-500 zdjęć na jednym ładowaniu przy umiarkowanym korzystaniu z live view i lampy błyskowej.

Warto jeszcze wspomnieć o ładowarce LC-E6E, która za pomocą mrugania diody o różnej częstotliwości pozwala na określenie poziomu naładowania baterii. Ładowanie baterii trwa około 2h.

Pamięć
Gniazdo kary pamięci znajduje się z prawej strony aparatu. W modelu 60D Canon zdecydował się na zastosowanie kart SD, SDHC i SDXC, zrezygnowano całkowicie z gniazda CF. Obecnie szybkie karty SDHC są w stanie udźwignąć dane generowane przez 18-megapikselową matrycę w tym filmy w full HD więc trudno traktować to jako wadę. Gniazdo otwiera się zgrabnie odchylając klapkę na sprężynce co ułatwia dostęp do karty. pl/i/images/6/9/0/dz03NzA=_src_90690-canon60d-gniazdo-kart. jpg"/>

gniazdo karty pamięci

Złącza
Złącza znajdują się pod gumową zaślepką po lewej stronie korpusu. Otwiera się ją w wygodny sposób jest przy tym dobrze przymocowana. Umieszczono tu złącze USB Hi-Speed zintegrowane z wyjściem wideo (PAL/NTSC), złącze HDMI mini, oraz port mikrofonu - mini jack 3, 5 mm stereo. Poza tym znajdziemy tu gniazdo pilota. Czego zabrakło to gniazdo X pozwalające na podłączenie kabla synchronizacyjnego do studyjnych lamp błyskowych. pl/i/images/6/9/1/dz01MDA=_src_90691-canon60d-zlacza. jpg"/>

gniazdo złącz

Podsumowanie
Canona 60D można na wstępie pochwalić za 18-megapikselową matrycę CMOS, z którą jest zintegrowany skuteczny system czyszczenia. Plusem jest też jasny wizjer mimo, że nie nie kryje 100% kadru, jednak w tej klasie aparatów to standard. Można także pochwalić rozmieszczenie informacji w wizjerze. Tryb live view daje wszystko co potrzeba z małym minusem za wybór punktów AF w trybie szybkim AF. Ogromnym plusem jest odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Trudno też narzekać na przejrzysty górny wyświetlacz LCD. Do plusów trzeba też dodać obecność złącz HDMI i mikrofonu i możliwość sterowania zewnętrznymi lampami błyskowymi za pomocą wbudowanej lamy błyskowej.

+ matryca CMOS 18 Mp
+ system czyszczenia matrycy
+ jasny wizjer
+ informacja w wizjerze
+ górny wyświetlacz LCD
+ odchylany i obracany ekran LCD o rozdzielczości 1040 000 punktów
+ złącze HDMI
+ gniazdo mikrofonu
+ wydajna bateria
+ sterowanie wbudowaną lampą zewnętrznymi lampami błyskowymi

- trudny dostęp do punktów AF w trybie szybkim AF w live view

Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych... PAMIĘTAJ: WARTO PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ PRZED ZAKUPEM!!!

Jeśli ten dokument zawiera instrukcję, której szukasz – pobierz ją teraz. Lastmanuals zapewnia szybki i łatwy dostęp do instrukci firmy CANON EOS 60D. Mamy nadzieję, że instrukcja firmy CANON EOS 60D będzie przydatna.

Lastmanuals pomaga w ściągnięciu instrukcji obsługi dla CANON EOS 60D

Możesz także pobrać poniższe instrukcje, związane z tym produktem:

CANON EOS 60D BROCHURE (1651 ko)
CANON EOS 60D (19543 ko)CANON EOS 60D BROCHURE (1794 ko)CANON EOS 60D SPRING/SUMMER 2013 DIGITAL CAMERA & CAMCORDER FULL LINE PRODUCT GUIDE (9240 ko)

Skrót instrukcji: podręcznik użytkownika CANON EOS 60D

Szczegółowe instrukcje użytkowania znajdują się w podręczniku użytkownika.

[... ] INSTRUKCJA OBSLUGIPOLSKIINSTRUKCJA OBSLUGIWprowadzenieAparat EOS 60D jest lustrzank cyfrow o bogatych moliwociach fotografowania, wyposaon w matryc CMOS o wysokiej rozdzielczoci efektywnej okolo 18 megapikseli; procesor DIGIC 4; 9 dokladnych i szybkich punktów AF; funkcj fotografowania seryjnego z prdkoci ok. 5, 3 klatki na sekund; funkcj fotografowania Live View oraz funkcj nagrywania filmów w formacie Full HD (Full High-Definition). Aparat pozwala na blyskawiczne wykonywanie zdj w dowolnych warunkach, natomiast rozbudowany zestaw funkcji ulatwia zaawansowane fotografowanie.Aby zapozna si z aparatem, wykonaj kilka zdj testowychAparat cyfrowy pozwala natychmiast obejrze wykonane zdjcie. Podczas czytania niniejszej instrukcji wykonaj kilka zdj testowych i sprawd, czy zostaly prawidlowo zarejestrowane. [... ] 3 Ustaw ostro AF na obiekt i nacinij Wyceluj punktprzycisk migawki do polowy. Po uzyskaniu ostroci punkt AF zmieni kolor na zielony i zostanie wyemitowany sygnal dwikowy. Jeli ostro nie zostanie uzyskana, punkt AF zmieni kolor na pomaraczowy.4 Wykonaj zdjcie. i ekspozycj, Sprawd ostroa nastpnie nacinij przycisk migawki do koca, aby wykona zdjcie (str. 152).u Tryb Live (z wykrywaniem twarzy): cDo wykrywania twarzy i ustawiania odpowiedniej ostroci stosowana jest podobna metoda wybierania punktu AF, jak w przypadku trybu Live. Ustaw fotografowan osob twarz skierowan w stron aparatu.1Wywietl podgld kadru w trybie Live View.Nacinij przycisk <A> Obraz zostanie wywietlony na monitorze LCD. Po wykryciu twarzy, na której ma zosta ustawiona ostro, wokól twarzy pojawi si ramka <p>. W przypadku wykrycia kilku twarzy zostanie wywietlona ramka <q>. Za pomoc multi-sterownika <9> ustaw ramk <q> na dan twarz.161Korzystanie z automatycznej regulacji ostroci2 Ustaw ostro na obiekt. polowy. Nacinij przycisk migawki doSpowoduje to ustawienie ostroci aparatu na twarz objt przez ramk <p>. Jeli ostro nie zostanie uzyskana, punkt AF zmieni kolor na pomaraczowy. Jeli nie mona wykry twarzy, zostanie wywietlony punkt AF < > i automatyczna regulacja ostroci zostanie przeprowadzona w rodkowym punkcie AF.3 Wykonaj zdjcie. i ekspozycj, Sprawd ostroNieprawidlowe ustawienie ostroci uniemoliwi wykrywanie twarzy. Jeli moliwa jest rczna regulacja ostroci przy pomocy obiektywu, nawet po ustawieniu przelcznika trybu ostroci na obiektywie w pozycji <AF> naley obróci piercie regulacji ostroci, aby wstpnie ustawi ostro. Wówczas nastpi wykrycie twarzy i zostanie wywietlony symbol <p>. Funkcja wykrywania twarzy nie bdzie dziala w sytuacji, gdy twarz odwzorowana w kadrze jest zbyt mala lub zbyt dua, zbyt mocno nawietlona lub zacieniona, obrócona w poziomie lub w ukosie, a take jeli jest ona tylko czciowo widoczna. Ramka ostroci <p> moe obejmowa jedynie fragment twarzy.Nacinicie przycisku <L> powoduje przelczenie trybu AF na tryb Live (str. Ponowne nacinicie przycisku <L> powoduje powrót do trybu Live u (z wykrywaniem twarzy). Ustawienie AF nie jest moliwe, kiedy twarz znajduje si zbyt blisko krawdzi kadru. Nastpnie, po naciniciu przycisku migawki do polowy, do ustawienia ostroci zostanie wykorzystany rodkowy punkt AF < >.162Uwagi dotyczce trybu Live oraz trybu u Live (z wykrywaniem twarzy)Dzialanie automatycznej regulacji ostroci Uzyskanie ostroci potrwa nieco dluej. ] 180, 212, 280316Skorowidznr................................................... 106 numery plików............................... 106PP (programowa AE)...................... 85, 181, 191 podgld glbi ostroci.......... 117, 155, 156 podstawowe+........................... 23, 124 pomiar centralnie waony uredniony.................................... 180 priorytet jasnych partii obrazu........ 183, 255 priorytet partii obrazu............ ]


WARUNKI NA KTÓRYCH POBIERASZ INSTRUKCJĘ FIRMY CANON EOS 60D

Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych...
W żadnym wypadku Lastmanuals nie ponosi odpowiedzialności za to, że dokument którego poszukujesz jest niedostępny, niepełny, w innym języku niż Twój albo jeśli model lub język nie pokrywają się z opisem. Lastmanuals, w takim przypadku, nie oferuje usługi tłumaczenia.

Kliknij na „Pobierz instrukcję” na końcu tej umowy, jeśli akceptujesz jej warunki, wtedy rozpocznie się pobieranie instrukcji produktu firmy CANON EOS 60D.

Copyright © 2015 - LastManuals -All rights reserved.
Użyte znaki towarowe i loga graficzne oraz treści są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.

Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik programowania strukturalnego Canon Eos 60d