Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1

Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1 jest łatwe i szybkie. Zalecamy używanie instrukcji obsługi przy ustawianiu wszystkich funkcji urządzenia. Aby zmienić temperaturę w lodówce, należy użyć pokrętła temperatury, aby wybrać odpowiednią temperaturę. Możesz również ustawić temperaturę w zamrażarce, używając pokrętła temperatury. Ustawienia mogą być ustawione na „normalne” lub „ekonomiczne”, w zależności od Twoich potrzeb. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zamrażania, aby ustawić optymalny poziom zamrażania. Możesz także wybrać, czy zamrażarka ma być włączona, wyłączona lub wyłączona na czas pobytu. Aby ustawić czas, użyj pokrętła czasu i wybierz godzinę, w której chcesz, aby urządzenie wyłączyło się automatycznie.

Ostatnia aktualizacja: Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1

 • Automatyczne przestawianie zegarka jest możliwe dzięki synchronizacji z GPS, serwerem internetowym lub stacją radiową (analogowy FM RDS lub cyfrowy DAB)
 • Jeśli godzina nie zmienia się automatycznie zawsze można ją ustawić ręcznieWe współczesnych samochodach funkcja regulacji czasu znajduje się w menu ustawień systemowych pojazdu. Dostęp przez komputer pokładowy lub radio multimedialneWięcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onetu

Im starszy samochód, tym zwykle łatwiej ręcznie ustawia się zegarek wraz ze zmianą czasu na zimowy czy letni. W wielu modelach sterowanie jest łatwo dostępne bez względu na to, czy producent zainwestował w zegarek analogowy czy cyfrowy. Zazwyczaj wystarczy sięgnąć do charakterystycznego pokrętła (np. przy obrotomierzu i prędkościomierzu) lub prostych przycisków (osobne klawisze do ustawienia godziny i minuty) przy zegarku. Proste!

Niestety w nowszych samochodach ustawienie godziny staje się bardziej skomplikowane. Producenci dość często ukrywają funkcję głęboko w rozbudowanym menu komputera pokładowego. Dotyczy to nie tylko modeli z zaawansowanymi zestawami multimedialnymi, ale nawet z prostszym sprzętem audio. Zwykle trzeba poszukać menu ogólnych ustawień (lub tzw. opcji systemowych) i tzw. personalizacji. Na tym nie koniec.

W wielu nowoczesnych modelach funkcjonuje już automatyczna synchronizacja czasu (o ile jest włączona, co możemy sprawdzić w menu komputera pokładowego). Aktualna godzina ustawiania jest wówczas na podstawie danych ze stacji radiowych (RDS FM lub cyfrowego radia DAB), nawigacji GPS lub poprzez połączenie z internetem. W praktyce nawet automatyka bywa zawodna.

Najczęściej do błędów dochodzi w przypadku synchronizacji poprzez radio. Łatwo się o tym przekonać, gdy często zmieniamy stacje radiowe. Niestety zdarza się, że nadawcy wysyłają niewłaściwe dane i reagują z opóźnieniem. Przez pierwsze kilka dni od zmiany czasu na letni czy zimowy wskazywana godzina może być zatem zależna od tego, jakiej stacji słuchamy najczęściej.

W galerii poradnik jak ustawić zegarek w wybranych modelach aut.

1/10Audi A4 B9 od 2019 (po face liftingu)

Auto Bild / Auto Świat

W modelu produkowanym od 2015 r. zegarek jest synchronizowany poprzez GPS lub ustawiany ręcznie. Dostęp do funkcji możliwy jest poprzez zestaw multimedialny i zakładkę ustawienia MMI i kartę „data i czas”. Regulacja odbywa się poprzez pokrętło MMI.

2/10BMW serii 5 (F10)

Na ekranie zestawu multimedialnego w konsoli wybieramy „ustawienia”, „czas/data” a następnie korygujemy godzinę oraz wybieramy strefę czasową i format godziny.

3/10Citroën C3 Aircross

Adam Mikuła / Auto Świat

Godzina jest synchronizowana automatycznie poprzez GPS. Gdy wyłączymy automat to wówczas dopiero pojawi się opcja ręcznej konfiguracji w menu ustawień i opcjach. Datę i godzinę zmienia się klawiaturą numeryczną w Citroen Connect Nav. W wersjach bez nawigacji należy poszukiwać w menu zakładki personalizacja i konfiguracja wyświetlacza. Gdy brak firmowego radia to wówczas dostęp do regulacji możliwy jest poprzez przyciski w dolnej części zestawu wskaźników.

4/10Fiat Tipo

Andrzej Kondratczyk / Auto Świat

Regulacja czasu znajduje się w menu komputera pokładowego i opcji konfiguracja pojazdu. Sterowanie i dostęp poprzez przyciski w kierownicy.

5/10Ford Fiesta 1. 0 EcoBoost Hybrid vs. Renault Clio E-Tech

Igor Kohutnicki / Auto Świat

W samochodach z radiem SYNC wystarczy wybrać opcję ustawień (charakterystyczna ikona z suwakami) a następnie znaleźć zakładkę zegar.

6/10Kia Ceed SW PHEV

W zestawie UVO Connect wystarczy wybrać opcję „Setup” a następnie „data/czas”. Wśród opcji znajdziemy czas letni, format 24-godzinny oraz synchronizację zegarka poprzez moduł GPS.

7/10Honda Civic

Auto Bild

W multimedialnym radiu wybieramy opcję MENU/CLOCK i gałką korygujemy czas. Zależnie od wersji zestawu audio możliwa jest też regulacja poprzez zakładkę „ustawienia” i „zegar”.

8/10Opel Astra

Czas dostosowujemy poprzez multimedialne radio lub korzystamy z funkcji automatycznej synchronizacji poprzez tuner z układem RDS. Zakładkę „godzina i data” znajdziemy w menu pokładowego radia.

9/10Peugeot 308

Wiele zależy od wbudowanego radia. W wersji z ekranem dotykowym ustawienia godziny należy szukać w menu konfiguracja. W uboższych odmianach z mniejszym wyświetlaczem korzystamy z przycisków, by wybrać zakładki „konfiguracja” i „konfiguracja wyświetlacza”.

10/10Skoda Octavia

Godzinę zmienia się poprzez menu ustawień w multimedialnym radiu (Bolero, Columbus, Swing). Wystarczy wybrać opcję ustawień lub setup i znaleźć zakładkę godzina i data.

W tym miejscu znajdziesz pożyteczną wiedzę podstawową i cenne wskazówki dotyczące ustawiania reflektorów pojazdów.

Prawidłowe ustawienie reflektorów jest ważnym, lecz często niedocenianym kryterium bezpieczeństwa. Zbyt niskie ustawienie reflektorów pogarsza widoczność w ciemności. Zbyt wysokie ustawienie powoduje oślepianie innych uczestników ruchu i pogorszenie im widoczności. Na tej stronie dowiesz się, jakie są warunki prawidłowego ustawiania reflektorów oraz sposoby sprawdzania zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych układów oświetleniowych.

Wskazówka dotycząca bezpieczeństwa Poniższe informacje i porady praktyczne zostały przygotowane przez firmę HELLA w celu zapewnienia profesjonalnego wsparcia dla warsztatów samochodowych. Informacje udostępnione na tej stronie internetowej powinny być wykorzystywane tylko przez odpowiednio wykwalifikowany personel.

USTAWIANIE SYSTEMÓW REFLEKTOROWYCH: WARTO WIEDZIEĆ

Od roku 1957, gdy na rynek został wprowadzony asymetryczny system rozsyłu światła, istnieją także ustawowe wytyczne dotyczące prawidłowego ustawiania reflektorów.

Początkowo reflektory ustawiano tzw. „metodą ściany w odległości 10 metrów”. Polega ona na ustawieniu pojazdu w odległości 10 m od jasnej ściany, na której znajdują się specjalne oznakowania. Na podstawie tych oznakowań odbywa się kontrola i ustawianie reflektorów.

Do dnia dzisiejszego metoda ta jest prawnie uznanym sposobem kontroli. Szczególnie często stosuje się ją w przypadku pojazdów rolniczych oraz specjalnych. Jej wadą jest między innymi fakt, że do przeprowadzenia kontroli potrzebna jest odpowiednio duża, jasna, wolna ściana oraz znaczna ilość miejsca. W wielu przypadkach warsztaty samochodowe nie dysponują jednak ani jednym, ani drugim.

Te okoliczności przyczyniły się ostatecznie do rozwoju urządzeń do ustawiania świateł. Urządzenia te umożliwiają szybszą i bardziej wszechstronną kontrolę rozsyłu światła.

Poniżej przedstawiamy metody pomiaru, podstawy prawne oraz najważniejsze etapy profesjonalnego ustawiania reflektorów.

Czy słyszałeś o Dożywotniej Gwarancji?

OPTYMALNE USTAWIANIE PRZYRZĄDU DO REGULACJI ŚWIATEŁ: INSTRUKCJA

Metoda pomiarowa

Ilustracja 2: 1 soczewka Fresnela, 2 ekran kontrolny, 3 pokrętło ze skalą, 4 fotodioda

Z zasady przyrządy do ustawiania reflektorów symulują ścianę w odległości 10 m. Soczewka zamocowana w skrzyni układu optycznego skraca wymaganą przepisami odległość pomiarową wynoszącą 10 m do odcinka 50 cm (odstęp soczewki do ekranu kontrolnego patrz ilustracja 2).

Wady kontroli przy użyciu ściany, takie jak potrzebna przestrzeń i wymóg odpowiedniej powierzchni, zostają wyeliminowane. Przyrząd do ustawiania reflektorów może być także stosowany wszechstronnie w różnych warsztatu pod warunkiem, że podłoga warsztatu spełnia odpowiednie tolerancje.

Miejsce ustawiania reflektorów

Ilustracja 3: Wymogi dotyczące miejsca ustawiania reflektorów

Stan podłoża ma podstawowe znaczenie dla dokładnego ustawienia reflektorów. Z tego względu istnieje w tym zakresie oddzielna norma (ISO 10604), w treści której dokładnie zdefiniowano pojęcie „powierzchni kontrolnej” i wyznaczono dopuszczalne tolerancje. Rysunki przedstawione na ilustracji nr 3 przedstawiają te wymogi w sposób uproszczony.

Jeżeli warunki tolerancji nie zostaną spełnione, nawet drobne odchylenia mają duży wpływ na rozsył światła.

Dobrze ilustruje to prosty przykład:
Jak już wspomniano powyżej, w przyrządzie do ustawiania reflektorów została zamocowana soczewka, która skraca przepisową odległość pomiaru, wynoszącą 10 m od ściany, do odcinka 50 cm. Błąd pomiaru wynoszący 5 mm na ekranie kontrolnym przyrządu do ustawiania odpowiada więc różnicy wynoszącej 10 cm na 10 m (stosunek 10 m do 50 cm równa się współczynnikowi 20). W przypadku pojazdu, którego reflektory znajdują się na wysokości 60 cm, zasięg świateł mijania wynosi 60 m (przy nachyleniu wstępnym wynoszącym 1% = 10 cm na 10 m zasięgu).

Oznacza to, że światło reflektorów wykazywałoby odchylenie o 60 cm! Ten przykład uwidacznia, jak decydujący wpływ na rozsył światła ma odpowiednia powierzchnia kontrolna. O oślepianiu kierowców nadjeżdżających z przeciwka czy jeździe w półmroku decydują tylko milimetry!

Przygotowanie pojazdu do kontroli

Stan podłoża nie jest jednak jedyną ważną kwestią. Również sam pojazd musi zostać przygotowany do kontroli.

Należy zwrócić uwagę na poniższe punkty:

 • Sprawdzić sprawność reflektorów.
 • Sprawdzić, czy szyby rozpraszające nie zostały uszkodzone przez kamienie, czy nie ma na nich widocznych rys i zmętnień.
 • Ciśnienie powietrza w oponach musi odpowiadać wymaganiom.
 • W samochodzie osobowym przedni fotel powinien być zajęty lub obciążony masą 75 kg. Poza tym pojazd nie powinien być obciążony żadnym innym ładunkiem.
 • Pojazdy ciężarowe i inne pojazdy wielośladowe nie powinny być obciążone.
 • Pojazdy jednośladowe oraz jednoosiowe maszyny pociągowe i robocze (z siedziskiem lub przyczepą) obciążyć jedną osobą lub masą 75 kg na siedzeniu kierowcy.
 • W pojazdach z zawieszeniem hydraulicznym lub pneumatycznym przestrzegać wskazówek producenta.
 • Jeżeli pojazd jest wyposażony w funkcję automatycznej korekty reflektorów lub system płynnej albo wielostopniowej regulacji, należy uwzględnić wskazówki producenta. W tym wypadku w zależności od producenta należy przeprowadzić różnego rodzaju kontrole działania.
 • W różnych typach pojazdów z automatycznym układem regulacji zasięgu świateł do ustawiania potrzebny jest tester diagnostyczny, ponieważ podczas ustawiania sterownik musi zostać przełączony na „tryb podstawowy”. Jeżeli granica pomiędzy strefą jasną i ciemną jest ustawiona w sposób prawidłowy, wartość ta zostaje zapisana jako nowa wartość regulacji, patrz ilustracja 4.

Ustawianie przyrządu do ustawiania świateł

Ilustracja 5: Odstęp pomiędzy przednią krawędzią obudowy przyrządu a reflektorem

Jeżeli zostały spełnione wymogi dotyczące podłoża i dokonano kontroli pojazdu, w celu poprawnego ustawienia świateł należy także odpowiednio ustawić przyrząd do ustawiania świateł względem pojazdu.

Ustawić przyrząd do ustawiania przed sprawdzanym reflektorem. Obudowa przyrządu musi być ustawiona naprzeciwko środka reflektora lub źródła światła. Maksymalne odchylenie w pionie i w poziomie nie może przekraczać 3 cm. Odstęp pomiędzy obudową przyrządu a reflektorem może być różny w zależności od producenta. W przypadku przyrządów do ustawiania świateł HELLA GUTMANN odstęp pomiędzy przednią krawędzią układu optycznego a reflektorem może wynosić od 30 do 70 cm, patrz ilustracja 5.

Następnie wyregulować pozycję obudowy przyrządu względem pojazdu. Jeżeli przyrząd posiada podstawę na rolkach, musi on zostać ustawiony oddzielnie w stosunku do każdego sprawdzanego reflektora. Jednak w przypadku przyrządów poruszanych na szynach wystarczy jednorazowe ustawienie obudowy układu optycznego względem reflektora. Następnie za pomocą celownika szerokopasmowego, laserowego lub zwierciadlanego wyregulować pozycję obudowy przyrządu w taki sposób, aby linia celownika dotykała dwóch punktów leżących na tej samej wysokości i symetrycznie względem osi wzdłużnej pojazdu, patrz ilustracja 5, przerywane linie.

Ustawienie pochylenia granicy światło-cienia

Ilustracja 6: Pochylenie do dołu w% na reflektorze

Ilustracja 7: Pokrętło ze skalą

Na zakończenie należy jeszcze ustawić tzw. „fabryczne pochylenie" na przyrządzie. Jest ono odpowiednikiem kąta pochylenia granicy światło-cienia reflektora. Wartość pochylenia podawana jest w% i można ją z reguły odczytać na reflektorze, patrz ilustracja 6.

Na przykład wartość 1% oznacza, że światła mijania mają pochylenie wynoszące 10 cm na zasięgu 10 m. Pokrętłem ze skalą ustawić ekran kontrolny przyrządu do ustawiania na odpowiednią wartość procentową, patrz ilustracja 7.

Tabela ustawień

Poniżej znajdują się dwie tabele ustawień, zawierające główne nastawy dla różnych typów pojazdów.

Rodzaj pojazdu:
Pojazdy mechaniczne, wielośladowe, z wyjątkiem pojazdów rolniczych lub leśniczych
Ciągniki i maszyny robocze oraz podobne pojazdy mechaniczne
Wielkość ustawienia
Reflektory świateł mijania Reflektory przeciwmgłowe
1. 1 Kontrola wg norm EWG (WE) / ECE Wielkość ustawienia podana na pojeździe 2, 0%
1. 1. 1 Pojazdy mechaniczne z oświetleniem zamontowanym zgodnie z 76/756/EWG lub z aprobatą zgodną z ECE-R 48
1. 2 Kontrola wg niemieckich przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, StVZO
1. 2. 1 Pojazdy z datą pierwszej rejestracji po 01. 01. 1990 r. Reflektory nie wyżej niż 1200 mm ponad jezdnią1)
1. 2 Pojazdy z datą pierwszej rejestracji do 31. 12. 1989 r. Reflektory nie wyżej niż 1400 mm ponad jezdnią1) oraz pojazdy z datą pierwszej rejestracji po 01. Reflektory wyżej niż 1200 mm, ale nie wyżej niż 1400 mm ponad jezdnią1) 1, 2% 2, 0%
a) Samochody osobowe (także pojazdy kombinowane) 1, 2% 2, 0%
b) Pojazdy mechaniczne z układem regulacji poziomu zawieszenia lub automatyczną kompensacją nachylenia wiązki świetlnej2) 1, 0% 2, 0%
c) Pojazdy ciężarowe z powierzchnią ładunkową z przodu
d) Pojazdy ciężarowe z powierzchnią ładunkową z tyłu, z wyjątkiem pojazdów zgodnych z punktem 1. 2 b) 3, 0% 4, 0%
e) Ciągniki siodłowe, z wyjątkiem pojazdów zgodnie z 1. 2 b)
f) Autobusy, z wyjątkiem pojazdów zgodnych z punktem 1. 2 b)
1. 3 Pojazdy mechaniczne z reflektorami na wysokości ≤ 1400 mm1) H/3 (H/3 + 7)
2. Motocykle i podobne pojazdy    
2. 1 Kontrola wg 93/92/EWG    
a) Motorowery 2-kołowe Brak wymagań
b) Motorowery 3-kołowe i 4-kołowe pojazdy lekkie
c) Motocykle z koszem i bez od 0, 5 do 2, 5% 2, 0%
d) Motorowery 3-kołowe
2. 2 Kontrola wg ECE-R 53 Wielkość ustawienia podana na pojeździe 2, 0%
2. 3 Kontrola wg niemieckich przepisów dotyczących rejestracji pojazdów, StVZO 1, 0% 2, 0%
3 Ciągniki i maszyny robocze oraz podobne pojazdy mechaniczne o przeznaczeniu rolniczym lub leśniczym    
3. 1 Kontrola wg norm EWG (WE) / ECE    
a) Wysokość reflektora: 500 mm < h ≤ 1200 mm od 0, 5 do 4, 0% 2, 0%
b) Wysokość reflektora: 1200 mm < h ≤ 1500 mm od 0, 5 do 6, 0% 2, 0%
c) Dodatkowe reflektory (na ciągnikach przystosowanych do osprzętu instalowanego z przodu) H ≤ 2800 mm H/3  
3. 2 Kontrola wg niemieckich przepisów o dopuszczaniu do ruchu drogowego StVZO    
a) Jednoosiowe ciągniki lub maszyny robocze z reflektorami stale zasłoniętymi, na których podano wymagane pochylenie środka wiązki świetlnej 2 x N 2, 0%
b) Wieloosiowe ciągniki i maszyny robocze 1, 0% 2, 0%

1) Do najwyższego punktu świecącej powierzchni.

2) Należy uwzględnić właściwości tych urządzeń zgodnie z instrukcjami producentów.

SPRAWDZENIE USTAWIENIA REFLEKTORÓW – USTAWIANIE ROZSYŁU ŚWIATŁA: INSTRUKCJA

Po optymalnym ustawieniu przyrządu można rozpocząć sprawdzanie i korygowanie różnych rodzajów rozsyłu światła.

Światła mijania

Światła drogowe

REFLEKTOR Z SYMETRYCZNYMI ŚWIATŁAMI MIJANIA

Ustawić przyrząd do ustawiania reflektorów zgodnie z punktem 4. 0. Ustawić pokrętło ze skalą według tabeli ustawień.

Włączyć światła mijania:
Granica jasność-ciemność musi przebiegać na całej szerokości ekranu możliwie poziomo i wzdłuż linii podziału. W razie potrzeby skorygować ustawienie reflektorów przy użyciu śrub regulacyjnych.

Włączyć światła drogowe:
Środek wiązki świetlnej światła drogowego musi znajdować na znaczniku środka, w razie potrzeby skorygować przy użyciu śrub regulacyjnych.

Jeżeli światła drogowe i mijania są ustawiane razem, na koniec ponownie sprawdzić światła mijania.

Bi-ksenonowe światła mijania

REFLEKTORY Z ASYMETRYCZNYMI ŚWIATŁAMI MIJANIA

Ustawić przyrząd zgodnie z punktem 4.

Włączyć światła mijania:
W przypadku reflektorów z asymetrycznymi światłami mijania granica jasność-ciemność musi stykać się z linią podziału powierzchni kontrolnej. Punkt załamania między poziomą i wznoszącą się (asymetryczną) częścią granicy światła i cienia musi wypadać na linii prostopadłej, przebiegającej przez znacznik centralny (górny krzyżyk). Centralny punkt wiązki świetlnej znajduje się przy tym na prawo od prostopadłej linii przebiegającej przez znacznik środka. W celu ułatwienia określania punktu załamania należy kilkakrotnie zakryć i odkryć lewą połowę reflektora (patrząc w kierunku jazdy). Następnie ponownie sprawdzić światła mijania.

Światła drogowe: po poprawnym ustawieniu granicy jasność-ciemność dla świateł mijania środek wiązki świetlnej światła drogowego musi znajdować się na znaczniku środka (górny krzyż).

Światła przeciwmgłowe

SPRAWDZANIE USTAWIENIA REFLEKTORÓW PRZECIWMGŁOWE

Ustawić przyrząd zgodnie z punktem 4.

Ustawić pokrętło ze skalą według tabeli ustawień.

Włączyć światła przeciwmgłowe:
Granica jasność-ciemność musi przebiegać na całej szerokości ekranu możliwie poziomo i wzdłuż linii podziału. W razie potrzeby skorygować ustawienie reflektorów przy użyciu elementów nastawczych.

SPECJALNE REFLEKTORY ŚWIATEŁ DROGOWYCH (NP. DODATKOWE REFLEKTORY DROGOWE)

Ustawić przyrząd zgodnie z punktem 4.

Włączyć światła drogowe:
Środek wiązki świetlnej światła drogowego musi wypadać na znaczniku centralnym, w razie potrzeby skorygować przy użyciu możliwości nastawczych.

W pojazdach z oddzielnymi modułami świateł drogowych (np. używanymi w połączeniu z reflektorami bi-ksenonowymi) światła drogowe należy ustawiać według zaleceń producenta pojazdu, ponieważ w tym przypadku mogą być dostępne różne możliwości.

Ustawianie „pionowej granicy jasność-ciemność”

Niektórzy producenci oferują od pewnego czasu tzw. „asystentów świateł drogowych” jako wyposażenie opcjonalne. Przy użyciu zamontowanej w przedniej szybie kamery możliwe jest rozpoznawanie pojazdów nadjeżdżających z przeciwka lub poruszających się przed danym pojazdem. Następnie, zależnie od sytuacji, w sposób automatyczny zostają włączone lub wyłączone światła drogowe. Oprócz tego istnieje także tzw. „pionowa granica światło-cienia” (skrót w języku niemieckim VHDG). Ten system świateł drogowych charakteryzuje się specyficznym rozsyłem światła na drodze.

W przeciwieństwie do normalnych świateł drogowych, które tworzą plamę świetlną w kształcie owalu na ekranie kontrolnym, pionowa granica światło-cienia wytwarza kształt raczej prostokątny, patrz ilustracja 9.

W celu regulacji tego rodzaju funkcji świateł drogowych należy otworzyć odpowiednie menu przy użyciu testera diagnostycznego. Reflektory zostają ustawione w odpowiedniej pozycji, a następnie zostaje wysterowana pionowa granica światło-cienia. Następnym krokiem jest ustawienie pionowej linii rozsyłu światła (okrąg w kolorze czerwonym) w taki sposób, aby znajdowała się ona dokładnie na środku ekranu kontrolnego. W przypadku pionowej granicy światło-cienia poprawne ustawienie reflektorów jest absolutnie konieczne, ponieważ w innym razie pozostali uczestnicy ruchu drogowego mogą być całkowicie oślepiani.

Ilustracja 8: Normalny rozsył świateł drogowych

Ilustracja 9: Pionowa granica jasność-ciemność (lewy reflektor)

Sprawdzanie natężenia świateł mijania

Korzystając z luksomierza można po ustawieniu reflektorów sprawdzić między innymi, czy nie jest przekraczana dopuszczalna wartość natężenia świateł mijania. Z reguły nowoczesne przyrządy do ustawiania reflektorów są wyposażone w cyfrowe luksomierze, patrz ilustracja 10.

Jeżeli wartość natężenia oświetlenia zostaje znacznie przekroczona, należy wymienić reflektor, aby nie oślepiał on pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ilustracja 10: Maks. natężenie oświetlenia ≤ 1, 0 lx w przypadku żarówek halogenowych, ≤ 1, 3 lx w przypadku świateł ksenonowych

Ustawianie reflektorów: zakres prac

PROFESJONALNE USTAWIANIE ŚWIATEŁ: WIDEOKLIP

Profesjonalne ustawianie reflektorów przy użyciu przyrządów firmy HELLA GUTMANN SOLUTIONS

Ustawianie reflektora przy użyciu przyrządu do ustawiania świateł (SEG V).

04:39 min

USTAWIANIE ŚWIATEŁ BEZ UŻYCIA PRZYRZĄDÓW: INSTRUKCJA

Jak wspominano powyżej, metoda ta znajduje obecnie zastosowanie głównie w przypadku pojazdów, u których górna krawędź lustra reflektora znajduje się w pozycji wyższej niż 140 cm nad powierzchnią postojową pojazdu. Pojazd jest przy tym ustawiany na płaskiej powierzchni, która nie musi być pozioma, w odległości 10 m od pionowej jasnej ściany.

Na ścianie muszą zostać zaznaczone następujące linie:

Linia A
Przedłużyć oś podłużną pojazdu do ściany i zaznaczyć ją pionową linią.

Linie B i C
Zmierzyć odstęp X reflektorów (od środka do środka) na pojeździe i nanieść tę wartość symetrycznie do linii A.

Ustawianie reflektorów przy wykorzystaniu ściany w odległości 10 m

Linia D
Zaznaczyć w odległości „e” pod linią H.

Linia H
Zmierzyć wysokość środka reflektora nad powierzchnią postojową i nanieść na ścianę kontrolną równolegle do powierzchni postojowej.

Ustawianie reflektorów

Zakryć prawy reflektor, a lewy reflektor ustawić w taki sposób, aby pozioma część granicy światło-cienia stykała się z linią D. Następnie wyregulować reflektor bocznie. Punkt załamania między poziomą i wznoszącą się (asymetryczną) częścią granicy światło-cienia musi wypadać na linii B. Następnie w taki sam sposób wyregulować prawy reflektor. Załamanie granicy światło-cienia znajduje się tu na linii C.

 • Pralka Electrolux EWT 1340 - Ustawienie zegara

  Witam serdecznie. Prod. N pralki: 913204051/01Mam prostacki problem. Nie potrafię znaleźć funkcji ustawienia zegara, a konkretniej w ogóle nie mogę dojść do "trybu" MENU, postępując wg instrukcji obsługi. W MENU powinienem móc zmienić takie ustawienia jak: zegar, kontrast, głośność sygnału dźwiękowego,...

  AGD Początkujący 14 Lis 2021 19:58Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 855

 • BIASI S. p. A. - Poszukuję instrukcji obsługi.

  Witam!Siostra w UK mieszka w domku. Zbliżają się coraz chłodniejsze dni i poprosiła o pomoc w ustawieniu pieca. Piec ogrzewa zarówno ciepłą bieżącą wodę jak Junkers, ale również powinien ogrzewać mieszkanie. Problem w tym, że landlord nie wie jak, siostra tym bardziej, a ja nigdzie nie mogę znaleźć...

  Systemy Grzewcze Serwis 04 Paź 2016 18:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2412

  Witam, szukam instrukcji obsługi i kody błędów do płyty indukcyjnej COOKE&LEW

  Witam, mam problem z płytą indukcyjną COOKE&LEWIS, po odblokowaniu i uruchomieniu, powiedzmy 2 pól, po 3-4 minutach, płyta wyłącza się i wyświetla na ikonie grzejącego pola E i przy ikonie zegara E4 innym razem E5. Ponieważ po wyłączeniu płyty z kontaktu, płyta się resetuje i startuje na nowo, po takich 3-4...

  AGD Instrukcje Obsługi 24 Kwi 2020 22:53Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 942

  Zelmech z4/60 2000 wat, poj. 60L - Brak instrukcji /problem z ustawieniem zegara w

  Dzień dobry. Czy ktoś z Państwa mógłby udzielić mi informacji na temat sposobu ustawienia zegara w bojlerze ZELMECH z4/60 2000 wat. Bojler jest sprawny, podgrzewa wodę, ale niestety wtedy kiedy on chce, ponieważ zegar nie wskazuje czasu rzeczywistego, a nie posiadając do niego instrukcji obsługi, nie...

  09 Lut 2020 13:24Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 807

  Instrukcja obsługi Junkersa Mini 8KE 23

  Pokrętłami z symbolem słońca i księżyca ustawiasz odpowiednio temperaturę dzienną i nocną.Po ustawieniu obu temperatur, przełącznikiem w górnym rogu wybierasz odpowiedni symbol słońce/księżyc, czyli temperaturę na dzień lub noc.Jeśli ustawisz przełącznik na symbol zegara, temperatura będzie się zmieniać...

  Systemy Grzewcze Użytkowy 04 Lis 2019 14:43Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 840

  Mastercook 7287 X Future - instrukcja obsługi

  Witam,Poszukuję instrukcji obsługi do kuchenki Mastercook 7287 X Future - znalezione w internecie mają jedynie 12 stron, a dalej są uszkodzone.Poszukuje jej w celu uruchomienia piekarnika - obsługuje go panel dotykowy i nie do końca wiem, czy jest on uszkodzony, czy też ja robię coś źle (wynajęte...

  25 Lis 2020 09:29Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 960

  Instrukcja obsługi do pralki GORENJE WA942

  Postaram się w skrócie wytłumaczyć.PANEL STEROWANIA:Pokrętła od prawej1 - służy do wyboru programów ( obracamy w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara)2 - pokrętło wyboru temperatury3 - pokrętło wyboru szybkości obrotów wirowania...

  AGD Szukam 29 Lip 2018 20:27Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 32534

  Renault Thalia RN 2001 - ustawienie zegara

  Mam od niedawna Thalię 1, 4 benzyna 8 zaworową. Nie mam instrukcji obsługi i nie mogę dojść jak można ustawić wyświetlacz zegara, który pokazuje złą godzinę.Wyświetlacz ma jeden przycisk sztyftowy, bez żadnego pokrętła. Po przyciśnięciu pokazuje się chyba przebieg kilometrów od tankowania, ale też nie...

  Samochody Początkujący 16 Gru 2016 18:47Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2811

  Ligier x too 2009 - instrukcja /menu w zegarach

  Witam, poszukuje instrukcji obsługi do ligier x too z 2009r z silnikiem progress 502. Przy próbie ustawienia zegarka wszedłem do jakiegoś menu w zegarach, przypadkowo zmieniłem tam ustawienia i teraz nie wiem jak wrócić. Zamieszczam zdjęcia z tego menu. Dodam że teraz po zrobieniu ok kilometra przebieg...

  Samochody Instrukcje Obsługi 10 Gru 2022 18:50Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3618

  Kuchenka Amica gazowo elektryczna instrukcja obsługi

  Witam, wprowadzilam sie do nowego mieszkania, gdzie stoi kuchenka bez oznaczenia modelu i ze startymi oznaczeniami i nie do końca wiem jak ustawić godzinę, jakie funkcje piekarnik posiada, itd. Szukałam podobnych kuchenek w google, ale nie znalazłam nic podobnego co pomogloby ustawić zegar i poznać funkcje....

  05 Cze 2021 15:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 11376

  Poszukuję instrukcji obsługi wieży Sanyo DC- DA300

  Poszukuję instrukcji obsługi wieży Sanyo DC- DA300. Nie mam do niej pilota i nie mogę zaprogramować stacji FM i ustawić zegara. Proszę o podpowiedź jak to zrobić lub link do instrukcji obsługi.

  Schematu/instrukcji/artykułu 14 Wrz 2006 10:54Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1071

  Stacja meteo. Nie mam żadnej instrukcji obsługi do niej.

  mam w domu ten sam "shit" tylko nie wiem gdzie jest instrukcja, jak znajdę to zamieszczę.Z tego co pamiętam czas jest pobierany radiowo z Niemiec (chyba).Stacja musi być zamieszczona niżej niż nadajnik zewnętrzny.Nadajnik zewnętrzny nie powinien być narażony na deszcz i musi być coś między nim...

  Początkujący Elektronicy 08 Wrz 2006 20:29Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 3446

  Skoda Fabia combi jak ustawić zegar?

  Szuka instrukcji obsługi Skoda Fabia combi 1. 4 16V 2003 r.Jak ustawić zegar w tym aucie? W tym modelo co mam nie ma pokrętła do ustawiania zegara w okolicach obrotomierza.. :cry:

  Samochody Szukam 24 Kwi 2008 20:15Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 77764

  Szukam instrukcji obsługi magnetowidu VHS JVC HR-J625HE.

  A po co ci instrukcja obsługi?Play - odtwarzanieRec - nagrywanierew, forw - przewijanietimer - nagrywanie z wyprzedzeniem czasowym wybranego programu zaprogramowanego w wewnętrznym tunerze magnetowidu lub z zewnętrznego żródła (kamera, inne video itp)Ustawienie zegara- opcja w menu videoJeżeli...

  04 Lip 2006 20:15Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1340

  wieża KENWOOD RXD-M35 - jak ustawić zegar?

  Witam.Jak ustawić zegar w w/w mini-wieży? Nie mogę nigdzie znaleźć instrukcji obsługi, mam tylko serwisową. Kombinowałem już z różnymi klawiszami ale bez rezultatu.Pozdrawiam.

  RTV Użytkowy 23 Maj 2010 23:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1514

  Amica kuchnia SEG 2. 32 SZpTeFR - poszukuję instrukcji obsługi

  Poszukuję instrukcji obsługi kuchni elektryczno-gazowej Amica typ: SEG 2. 32 SZpTeFR, model: SK 1600, nr fabryczny: 025108847, kod kuchni 18944.Kuchnię zastaliśmy w nowym mieszkaniu, wiem że piekarnik działał bardzo dobrze, ale żadne pokrętła nie mają już oznaczeń.Zegar ustawiłam, piekarnik...

  15 Paź 2018 08:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1677

  Technics ST-K808 szukam instrukcji obsługi

  Witam szukam instrukcji obsługi do Technicsa ST-K808, ew czy wie ktoś jak ustawić zegar w tej konstrukcji, kombinuje z godzinę i skończyły mi się pomysły.

  Audio Instrukcje obsługi 22 Kwi 2021 17:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 531

  VCR - Grundig GV600 instrukcja obsługi poszukiwana

  witamdostałem ten magnetowid ale bez instrukcji i wstyd przyznać:oops: nawet nie wiem jak ustawić zegarwielu już próbowało:cry:, a w serwisie powiedzieli że już takiego czegoś to nie dostanę instrukcji, a na stronie grundiga wyskakuje błąd i nie można przejść do działu 'manuale'pozdrawiam

  16 Gru 2005 14:45Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 782

  POPRAWNA instrukcja obsługi do pralki Electrolux EWT 1346

  Odgrzeję te kluchy dla potomnych. Żeby zaprogramować zegar, dźwięki, kontrast i jasność wyświetlacza należy wejść w opcje "menu", które są niedostępne w sposób opisany w instrukcji. Aby to uczynić należy ustawić pokrętło na M1 i przyciskami "options" i "change" zamarkować programowanie indywidualnych...

  AGD Pralki, Suszarki 18 Lut 2007 00:15Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 12944

  Amica 58GE3. 33HZPTADNAQXX - Ustawienie zegara w piekarniku

  Jaki model piekarnika?Co jest napisane w instrukcji obsługi odnośnie ustawiania zegara?

  AGD Użytkowy 12 Lut 2017 08:14Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 29634

  Gorenje BO636E20X - panel dotykowy dziwnie się zachowuje ustawienia zegara

  Problem w tym, że panel nie reaguje na zatwierdzenie (wcześniej odbywało się to za pomocą przycisku play, a teraz on nie reaguje). W Instrukcji obsługi jest napisane, że po wlaczeniu piekarnika do zasilania powinna się pokazać godzina 12:00 po czym przejść do nastawiania czasu, niestety u mnie nawet...

  23 Gru 2017 20:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3060

  Amica EHC 12916 E instrukcja obsługi

  Dzień dobry,poszukuję inst. obsługi do Amica EHC 12916 E jest to zestaw piekarnik + płyta elektryczneodszukałem do modelu podobnego IOAK 2159 ale sterowanie jest trochę inne i nie jestem w stanieustawić np. zegara, minutnika etcProszę o pomoc

  29 Gru 2018 14:57Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 756

  Kuchenka Amica - jak ustawić zegar?

  Mam (po poprzednich właścicielach) kuchenkę Amica Supernova (tyle wiem, jeśli chodzi o model) i za cholerę nie wiem jak ustawić godzinę.Jest kilka przycisków - próbowałem znaleźć różne kombinacje i nic:/Próbowałem również znaleźć instrukcję obsługi na interncie - też lipa.Jeśli...

  02 Lis 2009 21:11Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 148326

  Menu ustawienia zegara TV Philips 14pv503/58

  Instrukcja obsługi:

  Początkujący Serwisanci 21 Lut 2007 13:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1223

  sony xr-c420rds - jak ustawić zegar?

  Prawo Murphiego mówi, jak wszystkie sposoby zawiodą, przeczytaj instrukcję obsługi;)SławeK

  Radia Samochodowe Serwis 16 Paź 2007 20:41Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1705

  Jak ustawić zegar na stale w wieży philips mcd395

  Strona instrukcji obsługi

  13 Sty 2011 13:23Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 10101

  PROWAVE WD900ASL23-2 instrukcja obsługi PL

  Aby ustawić zegar należy przycisnąć "CLOCK" puścić przycisk, następnie przycisnąć"CANCEL" puścić przycisk i ustawić zegar klawiszami numerycznymiklawiszami minutowymi-godziny a sekundowymi- minuty. Zegar pracuje w systemie12-godzinnym całość zatwierdzamy przyciskiem "CLOCK"

  17 Kwi 2015 17:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4110

  Gorenje MEK512 - Nie można ustawić zegara

  Spróbuj jeszcze tak:1. Po tym, co pokazuje film, naciskaj środkowy przycisk, aż zaświeci się ikona aktualnego czasu i wtedy go ustaw przyciskami <>.2. Postępuj tak, jak gdyby była załączona blokada przed dziećmi.3. Dzwoń do serwisu. ("Zastrzegamy sobie prawo do zmian i błędów w instrukcji...

  03 Paź 2018 14:48Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 28989

  Amica GA20E80G - ustawienie zegara

  Instrukcja obsługi po Polsku

  AGD Drobny sprzęt 08 Cze 2019 22:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2400

  Tutorial PIC18F2550 + SDCC - Część 3 - Ustawienia oscylatora, zegar, PLL

  Witajcie moi drodzyOto trzecia część mojego praktycznego tutoriala dla ośmiobitowego mikrokontrolera PIC18F2550 od Microchipa i programatora SDCC. W tym temacie najpierw krótko omówię różne konfiguracje oscylatora PIC18F2550 - oscylator wewnętrzny (internal oscillator), zewnętrzny (zegarowy...

  Artykuły 07 Lut 2020 18:46Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2700

  Prosty, ale bardzo popularny zegar DIY C51 - Opis / Test / Recenzja

  Listonosz uraczył mnie dzisiaj maleńką żółtą przesyłeczką sponsorowaną przez Kamila. Tym razem jest to bardzo prosty (z pozoru, bo widzę, że ma sporo funkcji, ale o tym później) zegar do własnego montażu.....

  02 Wrz 2021 23:00Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 6381

  Zegar cyfrowy z termometrem 5V. Prezent idealny?

  Z tego co pamiętam (nie mam teraz zegara w pobliżu, żeby sprawdzić) to od A do C to są alarmy - do ustawienia indywidualnego.Trudno powiedzieć jak to jest. Poszczególnych alarmów nie udało mi się znaleźć. Jest tylko A i C. Nie ma też obecnie możliwości załączenia tych alarmów. Widocznie trzeba zrobić...

  11 Sty 2023 07:07Odpowiedzi: 101 Wyświetleń: 4098

  Stacja pogodowa LED z zegarem NTP i kalendarzem

  Tutułowy obrazek pewnie jest troche znajomy z poprzedniego mojego tematu o piktogramach.Dzisiaj gotowe urządzenie. Ogólnie dostępne stacje pogodowe łączy jedno – wyswietlacz LCD. Ma on swoje wady i zalety. Jeśli chodzi o czytelność tych paneli to różnie z tym jest. Postanowiłem więc...

  DIY Konstrukcje 22 Cze 2021 10:46Odpowiedzi: 63 Wyświetleń: 12978

  Focus mkII 2005 seryjne radio-zegar

  Witam wszystkich. Kupiłem z ojcem Focusa 2005r, 1. 6 TDCI 90km. Wersja dość dobrze wyposażona: 6 poduszek, 4xelektryka szyb, elektryka lusterek, 2xszyba podgrzewana, sterowanie radiem w kierownicy, klimatyzacja manualna. Problem polega na tym iż chce ustawić gdzieś zegar. Widziałem na zdjęciach, że zegar...

  23 Mar 2010 17:32Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 15494

  Fendt 307 C - Ustawienie zaworów i kontrola świec żarowych

  Tutaj masz instrukcję obsługi do tego ciągnika. Tam wszystko znajdziesz.To jest do nowszej wersji 307-309. Wiele rzeczy się pokrywa, ale wiele rzeczy brakuje.Tu potrzebna dokumentacja techniczna, instrukcja serwisowa.Chętnie bym poczytał instrukcje obsługi do 307, 308 i 309 ale do takiej...

  Maszyny Rolnicze, Sprzęt Ciężki 16 Sty 2020 07:16Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1011

  Jak ustawić zegarek w Fordzie Mondeo Mk3???

  Instrukcja obsługi Ford Mondeo MK3 strona 53.Zacytuje " Zegar można ustawić przez naciskanie przycisku. Aby przestawić w zegarze minuty, wciśnij krótko przycisk. Aby przyspieszyć ustawianie zegara, należy dłużej przytrzymać przycisk wciśnięty. "Jeżeli twój zegarek nie reaguje na takie czynności...

  18 Paź 2009 13:17Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 15170

  Wymiana akumulatora - nie podświetlone zegary Honda Civic UFO

  Witam 😄Po wymianie akumulatora na nowy deska rozdzielcza pali się, ale tylko kiedy światła są ustawione w pozycji auto lub off. Nastawione w innych pozycjach powodują gaśnięcie całej deski rozdzielczej i wszystkich jej wskaźników.Zaraz po wymianie był również problem z otworzeniem auta pilotem....

  16 Sie 2017 14:45Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 6795

  Jak ustawić radio samochodowe Sony aby się wyłączało?

  Mam problem z radioodtwarzaczem samochodowym Sony XR-C5100R. Zawsze po przyciśnięciu przycisku OFF radio się wyłączało. Natomiast po odpięciu na kilkanaście minut akumulatora z samochodu ustawiłem radio, parametry dźwięku, stacje radiowe, lecz gdy się go wyłączy to nie gaśnie, muzyka się wyłącza...

  22 Lis 2012 19:15Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3711

  Kuchenka elektryczna AMICA nie grzeje 1-no pole, zepsuty zegar.

  Póki nie ustawisz zegara -byle jaka godzina, aby tylko nic nie migało, to palnik i piekarnik nie będzie działał. Czytaj instrukcje obsługi w celu ustawienia.O tym to wiem, tylko nie mam zasilania zegara i dla tego szukam schematu by łatwiej zlokalizować usterkę

  14 Lip 2012 19:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 6778

  Ładowanie akumulatora jak ustawić progi

  Chciałbym dorzucić swoje 3 grosze w tym temacie.Być może nie dla każdego wydaje się to oczywiste, ale w większości przypadków sytuacje: rozładowany akumulator, rozruch na mrozie, rozruch przy pomocy auta "dawcy" lub zewnętrznego źródła zasilania - są opisane w instrukcji obsługi auta.W różnych instrukcjach...

  Samochody Elektryka i elektronika 17 Lip 2009 21:54Odpowiedzi: 74 Wyświetleń: 105963

  piekarnik FagorMAstercook, w programatorze można ustawić czas tylko od 11do12

  Kondensator jest 0, 6µF, 250V. Czy rzeczywiście wymiana tego kondensatora coś zmieni?Nie zmieni nic.Uszkodzone jest taktowanie zegara.Jak można obejść programator, by ustawiać ręcznie piekarnik?Zwierając dwa złącza przekaźnika (czerwone grube kolory przewodów).PS. Zanim zaczniesz...

  21 Maj 2014 18:28Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2361

  Piekarnik Gorenje EVP 251-431E - nie działa ani zegar, ani przycisk sterowania

  Pomału... Zatem zerknij do instrukcji obsługi jak Masz ustawiać zegar, a gdy tak się nie da to trzeba naprawiać zegar (zwykle bez ustawienia zegara) nie ma możliwości używania reszty:arrow:

  26 Sie 2018 09:01Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1917

  Casio gw 300 proszę o instrukcję

  Cze mam zegarek casio gw 300 który ma opcje pozwalającą na ustawianie czasu przez połączenie falami radiowymi z wzorcowym zegarem atomowym w niemczech. Nie mam instrukcji obsługi do tego zegarka bo był sprowadzony z USA bez niej. Niewiem jak ustawić ręczne lub automatyczne ustawienie czasu. Proszę o...

  16 Lis 2005 17:27Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 10370

  Jak ustawić elektroniczny zegar w leonie

  Jaki rocznik... zresztą poszukaj sobie w Sieci instrukcji obsługi od tego modelu i sam sprawdź:/ przy okazji pewnie dowiesz się kilku przydatnych rzeczy na temat swojego auta.***

  20 Wrz 2021 08:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 31247

  Zegar programowany PAUZA II dzwonka szkolnego

  WitamKolega zwrócił się do mnie z prośbą o instrukcję obsługi zegara programowanego PAUZA II produkowanego ok. 20 lat temu przez SP. Elektronika w Poznaniu. Chce zmienić ustawione czasy rozpoczęcia lekcji i przerw lekcyjnych. Czy ktoś może posiada taką insrukcję lub wie w jaki sposób można je zmienić? Pozdrawiam...

  Inne Serwis 23 Paź 2006 13:03Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1458

  Corolla oświetlenie zegarów

  Po prostu trzeba ustawić jasność podświetlenia zegarów wg zaleceń instrukcji obsługi:)

  01 Gru 2009 21:52Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 3990

  Instytucja obsługi RHEWA 83N pl

  Witam poszukuję instrukcji obsługi terminalu wagowego RHEWA 83N po polsku. Mam problem z ustawieniami zegara i daty może ktoś pomógł. PozdrawiamMój emailmarkodroid(at)onet. pl

  Inne Szukam 23 Cze 2017 10:10Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1056

  znikające ustawienia Sony cdx-m8800

  witam,jestem calkiem nowy na tym forum i temat car-audio narazie mi jest magią ale mam nadzieję się podciągnąć w tym tamacie.Prosiłbym o pomoc w zlokalizowaniu problemu.kupiłem radio i do swojej kostki iso podłączyłe i gra;), jest niby okale jak sie gdzieś zatrzymam i wyjdę z samochodu...

  16 Wrz 2005 20:35Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1469

  Pioneer/DEH-X7800DAB - Pioneer DEH-X7800DAB - zapisywanie ustawień

  Posiadam radio Pioneer DEH-X7800DAB i niestety mam problem z zapisywaniem ustawień. Zawsze gdy odpalam samochód, radio przywraca się do ustawień początkowych. Wszystkie wprowadzone przeze mnie zmiany się zerują i muszę je wprowadzać od nowa. Włącza się tryb demo, stacje radiowe się nie zapamiętują,...

  Radia Samochodowe Początkujący 29 Cze 2017 19:24Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2265

  IMI-11 - Szukam instrukcji i schematu

  Instrukcja obsługi do IMI-11 jest podobna jak do IMI 1, 2, 3, 21, 31, 33.Klasa dokładności 10Długość podziałki 78 mmDługość wskazówki 50 mmNapięcie probiercze izolacji 2 kV dla IMI-11, IMI-213 kV dla IMI-31, IMI-33(Poza zakresem...

  30 Paź 2020 21:45Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 3192

  Jak podpiac Sony tak zeby gasl zegar po wyl zaplonu?

  Oczywiście ale nie wiadomo czy auto ma pozycję kluczyka ACC żeby dobrze działała logika zapłony. Ogólnie to plus ACC podłączyć do plusa po kluczyku a plus BAT do stałego plusa podtrzymującego pamięć. Potem odpowiednio ustawić logikę zapłony ale jak to jest w tym modelu to nie wiem, albo odpowienio ustawiając...

  06 Mar 2007 09:58Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1278

  jak zmienić zegar w motorolii v360

  elektrycznypowiedziałabym że raczej cyfrowywchodzisz w ustawienia/personalizacja/ekran główny/zegar i w zależności jaki masz ustawiony to masz do wyboru cyfrowy lub analogowyinstrukcja obsługi się kłania

  Smartfony Serwis 08 Sie 2007 00:17Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1179

  Vaiallant VRC 410, awaria zegara - błędna godzina z DCF

  Dzięki za odpowiedź.Faktycznie w instrukcji obsługi nie ma słowa o DCF.Na infolinii Vaillanta specjalista od spraw technicznych nie wie co może być przyczyną. Twierdzi, że w kotle, ani w regulatorze nie ma żadnych ustawień odnośnie DCF, strefy czasowej, itp.Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?Pozdrawiam,ROBAK75

  29 Wrz 2010 21:31Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2554

  typ3400 mastercook miga mi zegar

  Nacisnąć jednocześnie i trzymać dwa środkowe przyciski, pokrętłem ustawić godzinę, puścić przyciski.Pozdrawiam.P. S.A tak instrukcja obsługi co mówi?

  10 Sty 2012 14:02Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 8019

  Zegar Nixie ElectroNIX Clock 4x LC516

  Czy ustawienie alarmu łączy się od razu z jego uruchomieniem? Ustawiam alarm na daną godzinę, a żaden dźwięk z niego nie wychodzi:) Stawiam, że po prostu nie umiem go uruchomić. Może ktoś ma jakąś instrukcję obsługi, bądź mi wyjaśni krok po kroku jak uruchomić alarm.

  20 Lip 2020 08:53Odpowiedzi: 118 Wyświetleń: 83232

  AIWA NSX-SZ505 jak ustawić godzinę?

  Co na to mówi instrukcja obsługi? Jaka jest procedura, bo zwykle ustawienia zegara robi się przy wyłączonych wieżach.

  Początkujący Naprawy 16 Sty 2018 20:55Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 4020

  Renault Megane III Ph 1 - Ustawienie zegarka po wymianie radia

  Ustawienie zegara - jeżeli masz R-Plug&Radio+ - wykonujesz w "SETUP" radia.Instrukcja obsługi -Próbowałeś aktualizacji oprogramowania?Możesz spróbować zaktualizować R-Plug&Radio+ - tutaj masz pliki do aktualizacji (jeżeli oczywiście posiadasz to radio) - 18 Kwi 2022 12:09Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 8535

  Obsługa pilota tablicy sportowej

  Zwracam się do Was z prośbą. Może ktoś miał do czynienia z czymś takim i mi pomoże.W szkole jest tablica, mniej więcej taka jak ta:Dostałem do ręki pilota, ale nikt nie umie go obsługiwać a ja muszę umieć. Szkoda tylko, że instrukcja gdzieś zaginęła:DPilot (bezprzewodowy) ma kilka...

  29 Kwi 2011 21:58Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2618

  [STM32F100][OPENOCD+Eclipse] - HardFault po pierwszej instrukcji

  Dodałem tę deklarację ale i bez niej funkcja obsługi przerwania jest poprawnie przypisana w tabeli wektorów.... 8000060: 0800057d. word 0x0800057d8000064: 0800054d. word 0x0800054d8000068: 0800057d. word 0x0800057d...0800054c <EXTI3_IRQHandler>:Oto rezultat w konsoli:...

  Mikrokontrolery ARM 29 Wrz 2014 19:06Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 2628

  STM32F4 vs F3 - Przenoszenie kodu obsługi SPI

  Ten kod działa na F4xx, przy konfiguracji SPI na 8 lub 16 bitów:[syntax=c]static uint16_t lcd_sendrec(uint16_t v){while (~LCD_SPI->SR & SPI_SR_TXE);LCD_SPI->DR = v;while (~LCD_SPI->SR & SPI_SR_RXNE); // while Rx fifo emptyreturn LCD_SPI->DR;}[/syntax]Intefejs SPI jest inicjowany...

  02 Gru 2015 12:41Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1380

  [XMEGA][C] UART/USART - obsługa komend

  Piszę aplikację w języku C służącą do komunikacji mikrokontrolera AVR XMEGA32A4 poprzez interfejs UART/USART. Docelowo interfejs ten ma być połączony z modułem Bluetooth i służyć do komunikacji z telefonem. Aplikacja na telefonie sterowałaby mikrokontrolerem i urządzeniami peryferyjnymi podpiętymi...

  Mikrokontrolery AVR 09 Wrz 2018 01:39Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 855

  Zestaw Hi-Fi Technics SA-EH760, podtrzymanie zegarka, ustawień.

  To powinno być w instrukcji obsługi.Jednak sprzęt chyba już ma trochę lat i jak podtrzymanie było na specjalnym kondensatorze, to może już stracił swoją pojemność.Bez schematu serwisowego (jak zegar zasilany) szans nie ma by coś wymyślić.(wtedy by jakiś serwisant wymienił na nowy, lub zamiennik...

  05 Lip 2011 15:56Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2082

  -1 - TESORO ELDORADO (ORGINAŁ) instrukcja, schemat + TŁUMACZENIE PL

  Witam tłumaczenie może trochę koślawe ale wiadomo o co chodzi________________________________... Eldorado INSTRUKCJA OPERATORATwój nowy wykrywacz metali TESORO został zaprojektowany,aby zapewnić Państwu wiele szczęśliwych...

  Inne Instrukcje obsługi 05 Lut 2023 23:27Odpowiedzi: 90 Wyświetleń: 11004

  Atmega16 - Obsługa TWI i zegara czasu rzeczywistego

  Zmagam się z odczytaniem czasu układu PCF8583. Napisałem krótki kod na podstawie instrukcji napisanych w manualu Atmegi, który ma odczytać wyłącznie wartość sekund. Problem jaki się pojawił to zatrzymanie programu na funkcji oczekiwania odbioru flagi przerwania po zakończeniu transmisji instrukcji startu...

  12 Gru 2012 19:30Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1410

  Walentynkowy zegar - zdjęcie, opis

  Walentynkowy zegarZastanawiałem się co by tu zrobić dla mojej połowicy… siedząc w kuchni chciałem sprawdzić która jest aktualnie godzina. Patrzę na elektroniczny zegarek w kuchence i co? Brak godziny, bo akurat przed chwilą niechcący wywaliło mi bezpieczniki. Tak się patrzę i patrzę…...

  04 Kwi 2009 06:36Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 9258

  [avr] obsługa przerwań [początkujący]

  ... To w mniej więcej w taki sposób pisze się programy do zegarów alfanumerycznych, i w ogóle obsługę przerwań tak się pisze?WIem tylko, że one (te zegary)zczytują z odzielnych funkcji cyfry i je wyświetlają, a ustawienie godziny ejst możliwe w takim razie w każdym momencie...Najprostszym rozwiazaniem...

  29 Wrz 2011 22:09Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 2733

  [Atmega32][C] Obsługa przetwornika ADC na przerwaniach

  Udało mi się uruchomić ten przetwornik. Jak zauważył janbernat niesłusznie uznałem, że nie ma sensu podpinać wyjścia oznajmującego zakończenie konwersji przez przetwornik (SSTRB) do INT2. Pracuje on ładnie zarówno gdy między ADC, a uC pośredniczy BC547C lub BD237(tranzystor NPN firmy SGS-THOMSON, akurat...

  14 Lip 2009 18:42Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2619

  ATmega32, obsługa LCD - AVRStudio, Problem

  Witam. Mam problem, podejrzewam z opóźnieniami w inicjacji LCD. Mam do zrobienia komunikacje szeregową pomiedzy ZL10AVR z ATmega32 a komputerem PC. Program działa tak, że jak nacisnę przycisk 1 (S12) to na komputerze uruchamia sie program notatnik (to zrobilem w programie LabView - ale to nie wazne)....

  Mikrokontrolery 11 Mar 2008 20:13Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1585

  Zegar z budzikiem na Z8681 firmy Zilog

  Witam wszystkich.Tym razem chciałbym zaprezentować jeszcze jeden projekt zegara (z kalendarzem i budzikiem) zbudowanego z użyciem Zilog Z8681 oraz RTC MCP7940, który jest rozwinięciem prezentowanego wcześniej na Elektrodzie projektu zegara z tym samym mikrokontrolerem (). Efekt prac jest...

  12 Cze 2022 12:06Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4455

  Płytka T-Display-S3 z ESP32-S3 i 1, 9" kolorowym LCD i obsługą baterii LiPo

  LilyGO T-Display-S3 to płytka rozwojowa z ESP32-S3 z WiFi i Bluetooth LE IoT, która jest wyposażona w 1, 9-calowy, kolorowy wyświetlacz LCD oraz moduł do obsługi akumulatorów LiPo. Pojawienie się tego modelu jest następstwem wprowadzenia wcześniej płytki T-QT ESP32-S3 firmy T-QT z małym wyświetlaczem...

  Newsy 09 Sie 2022 09:39Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 924

  [STM32/STM32L100RC] - Timer z zewnętrznym zegarem.

  Posiadam mikrokontroler STM32L100RC. Chciałem napisać następujący program:Timer2 ma zliczać 5-krotne naciśnięcie przycisku i zapalać i gasić diodę w przerwaniu.Przycisk jest podłączony do pinu PA1, dioda do pinu PC9.Obsługa przerwania działała kiedy Timer był taktowany zegarem mikrokontrolera,...

  30 Cze 2016 10:24Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 729

  TON6 tanie radio internetowe, instrukcja itp.

  (instrukcja znajduje się pod opisem)Od jakiegoś czasu szukałem informacji w jaki sposób wykonać radio internetowe bazujące na Raspberry. Przypadkowo natrafiłem w internecie na radio TON6.Można je kupić już za 199zł, co powoduje, że wykonywanie radia internetowego na Raspberry traci...

  01 Maj 2020 13:47Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1824

  Zegar. Kalendarz. Stacja pogodowa. Wyświetlacz T6963 + ESP8266, bez Arduino nano

  Stacja Pogodowa ESP8266 + wyświetlacz T6963Wcześniej stworzyłem stację pogodową przy której były użyte dwa mikrokontrolery Atmega328p (arduino nano) i ESP8266 (NodeMCU) z wyświetlaczem opartym na sterowniku T6963.Na forumZagadnienie pobierania czasu i ustawiania strefy czasowej się...

  DIY Początkujący 16 Gru 2020 20:01Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 9819

  (nie)pamięć wszystkich ustawień - Clarus

  Maru22, mógłbyś wrzucić zdjęcie włączonego radia, żeby było widać pracujący wyświetlacz i to jak podświetlone jest samo radio? Przyłączam się też do pytania o problem z pamięcią.Radio prezentuje się tak:Podświetlenie ma kolor niebieski a wyświetlacz raczej błękitny niż niebieski. Co do pamięci...

  12 Kwi 2011 16:32Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 20650

  Atmega8 Bascom - Nie działa obsługa timera gfdzie jest błąd

  Tak co jeden cykl. Prescale jest 64 wiec nie tu chyba problem. Nic sie nie dzieje na wyswietlaczu a w symulatorze tez nie pokazuje zmian zmiennych.To nie jest jeden cykl, ani też 64 jakby wynikało z podziału prescalera.Wszystko można odczytac w symulatorze, tylko musisz potrafic posługiwac się...

  Mikrokontrolery Początkujący 06 Lis 2013 07:50Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 2430

  ATTINY13 - Obsługa przerwania od Timer0 (BASCOM)

  Problem rozwiązany! :-)Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji- zaszczepiła mnie ona twórczo. Próba użycia zegara "na wprost", to znaczy sprawdzania stanu licznika z niewiadomych przyczyn w dalszym ciągu u mnie nie działa. Wygląda to tak, jakby nie było dostępu do stanu licznika ani przez...

  12 Mar 2006 08:45Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 4944

  Zegar LED + DS18B20 + kalibracja chodu

  Chciałem podzielić się swoją modyfikacją programu, schematu oraz płytki pcb zegara, który cieszył się sporą popularnością na elektrodzie, dokładnie tutaj:Oto co zmieniłem:- dodałem obsługę jednego czujnika DS18B20- wyeliminowałem problem słabego świecenia wyświetlaczy-...

  09 Kwi 2014 15:30Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 14679

  Optymalizacja kodu. Zegar RTC. Zapis na SD. Przyciski. Pomiar temp. AVR C++

  Na płytce testowej przy pomocy książki mirekk36 zmontowałem sobie układ który:Mierzy temperaturę z czterech DS18b20,Odmierza czas za pomocą zegara RTC DS1302Zapisuje na karcie SD jakiś wyraz w systemie FAT.Wszystko osobno działa bardzo dobrze.Planuję dołożyć jeszcze z 5 przycisków...

  08 Gru 2011 13:24Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2206

  ATmega8 - Termopara typu K i max6675 obsługa sprzętowa SPI w C.

  Nie doszła jeszcze paczka z termoparą, więc jeszcze się upewnię kod jest dobry.Ustawiłem bity rejestru SPCR w taki sposób:CPOL na 1CPHA na 0 (domyślnie jest 0), czyli SCK w czasie oczekiwania wysoki, SCK w stanie próbkowania niski. Czy SCK w czasie oczekiwania powinien być niski i CPHA...

  17 Sie 2014 17:16Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 7947

  Ogrzewania Webasto i Eber kody usterek

  Jak wygląda taka procedura?Dla mini zegara i TP 41. W innych TP i zegarach procedura może wyglądać nieco inaczej- ustawić aktualny czas na mini zegarze(patrz instrukcja obsługi mini zegara)- wcisnąć i przytrzymać przycisk dolnejstrzałki a następnie wcisnąć przyciskgrzania (po prawej...

  Samochody Klimatyzacje Ogrzewanie 08 Mar 2021 17:08Odpowiedzi: 527 Wyświetleń: 354330

  Recenzja; Ciepło w warsztacie czyli Chiński klon Eberspacher'a D4.

  Wielu z Was zapewne słyszało określenie "dewasto", "webasto", "dwasto", "piec" czy "eber" dotyczące pojazdu czy maszyny np. budowlanej. Celem wyjaśnienia, zwroty te dotyczą tzw. ogrzewania postojowego. Jest to urządzenie mające za zadanie (jak sama nazwa wskazuje) ogrzać wnętrze pojazdu podczas...

  14 Sty 2023 21:24Odpowiedzi: 208 Wyświetleń: 48333

  CN-0508 - 75-watowy zasilacz warsztatowy z Raspberry Pi od Analog Devices

  Zasilacz laboratoryjny jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego warsztatu elektronicznego. Na rynku dostępnych jest wiele aparatów różniących się możliwościami, zakresem parametrów i ceną. Firma Analog Devices przedstawiła swoje alternatywne rozwiązanie w postaci płytki rozwojowej, będącej...

  07 Cze 2021 15:42Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1926

  Słowniczek pojęć RTV Philips

  Może nie jest to wielkie odkrycie, ale może ktoś będzie tego potrzebowaćAC-3 Ready (albo Dolby Digital Ready)10-bitowy przetwornik Video C/A Układ używany w odtwarzaczach DVD firmy Philips, który zapewnia najwyższej jakości odwzorowanie najdrobniejszych szczegółów obrazu.100HzW tradycyjnym...

  23 Lis 2011 12:03Odpowiedzi: 15 Wyświetleń: 57804

  Eberspacher AIRTRONIC D2 - regulacja mocy - kontynuacja

  Jako że temat, na który odpowiadam, jest już zablokowany, a informacja może się przydać, to piszę to w nawiązaniu do tematu Eberspacher AIRTRONIC D2 - regulacja mocy, założonego przez użytkownika robarek.Zegarem Easy Start T można włączyć piec według zaprogramowanego czasu, można włączyć na ustawiony...

  03 Lis 2015 10:40Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 4062

  Electrolux EWT 1340 Moduł prezentacji

  Dziękuję za podpowiedz, wielokrotnie stosując się bardzo dokładnie do instrukcji pralka nie chciała wprowadzić żadnych zmian aby wyjść z demo. Po ok. 20 próbach w dziwny sposób ustawiła się na test diagnostyczny a kolejne uruchomienie było już w języku angielskim więc zmiana języka była już formalnością....

  07 Lut 2016 01:16Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 4704

  Telewizor LED 50PUS6554- Smart 4K UHD z technologią Pixel Precise Ultra HD.

  Telewizor LED 50PUS6554- Smart 4K UHD z technologią Pixel Precise Ultra HD.126 cm (50")Picture Performance Index 1000HDR 10+Pixel Precise Ultra HDDolby Vision i Dolby Atmos. Kinowa jakość obrazu i dźwięku.Obsługa najlepszych formatów audio i wideo Dolby...

  RTV nowe produkty i recenzje 25 Maj 2019 10:22Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 687

  [Sprzedam] Stacja pogody SM-33

  Grzecznościowo wystawiam stację pogodową znajomego (kupił lepszą).Stacja Inovalley SM-33Opis- pomiar temperatury wewnętrznej i zewnętrznej- pomiar wilgotności wewnętrznej i zewnętrznej- odczyt temperatury i wilgotności zewnętrznej z maksymalnie pięciu czujników zewnętrznych(jeden...

  Elementy elektroniczne Bazar 07 Mar 2010 13:49Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 3619

  UART - sprzętowy protokół komunikacyjny

  UART, czyli uniwersalny asynchroniczny nadajnik-odbiornik szeregowy, jest jednym z najczęściej używanych protokołów komunikacyjnych typu urządzenie-urządzenie w systemach wbudowanych i nie tylko. W poniższym artykule opisano, jak używać UART jako protokołu komunikacyjnego dla sprzętu, postępując zgodnie...

  Poradniki 22 Sty 2021 11:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 789

  Dziwny Beep Code. Komputer Dell z procesorem PII 350 MHz.

  Możliwe ze to Ci cos pomoże.AMI BIOS BEEP CODESThe following are AMI BIOS Beep Codes that can occur. However because of the wide variety of different computer manufacturers with this BIOS the beep codes may vary.Beep Code Descriptions1 short DRAM refresh failure2 short Parity circuit...

  Komputery Hardware 11 Lis 2006 09:32Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 8470

  Wieża sony CMT-CP1 z pilota nie działają niektóre funkcje

  Sterowanie pilotem CD, Tunera i Magnetofonu prawidłowe, natomiast dostęp do funkcji takich, jak ustawienie zegara, zapisanie do pamięci nastrojonych stacji jest niemożliwe. Wieża nie reaguje na kombinacje klawiszy, które wynikają z instrukcji obsługi. Muszę nadmienić, iż pilot wygląda dokładnie...

  Audio Początkujący 24 Paź 2009 09:33Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 3734

  Jak podłączyć piec akumulacyjny "Dimplex" do sterownika "AURATON2

  Jeśli chodzi o podłączenie to podłączasz sterownik do pieca, a nie piec do sterownika. Ten sterownik służy do regulacji temperatury w pomieszczeniu bądź mieszkaniu. Można ustawić w nim dwie temperatury tzw. dzienną i nocną i odpowiednio zaprogramować zegar aby utrzymywał zaprogramowane temperatury w określonym...

  Elektryka Dla Każdego 15 Sty 2019 07:56Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9438

  Samsung Gear 2 SM-R380 - reaktywacja

  Zegarek ten współpracował tylko z wybranymi modelami smartfonów samsunga (z serii S3, S4, S5 i Note). Ci którzy liczą na bezproblemową współpracę z innymi smartfonami samsunga niech porzucą nadzieję. W przypadku zmiany smartfona na inny model zegarek staje się praktycznie bezużyteczny. Bardzo często...

  Zegarki SmartWatch Opaski 31 Paź 2017 00:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3951

  C++ QT - Harmonogram zadań i QTimer

  Wątek to nic innego, jak niezależny blok kodu, który po części żyje własnym życiem. Choć jest uzależniony od procesu (programu), który go stworzył, to dysponuje przede wszystkim własnym czasem procesora. Dzięki temu możesz w nim wykonywać instrukcje w sposób równoległy (niezależny) od reszty programu...

  Programowanie 01 Wrz 2014 22:40Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 1926

  Układ sterujący dzwonkami w szkole

  Problem polega na tym, że zegar astronomiczny nie ma takich samych funkcji. Twojego zegara w razie "w" nikt nie będzie umiał przestawić, zmienić trybu itp.Obsługą i zmiana dzwonków (w zależności od sytuacji) powinna odbywać się prosto. Np naciśnięciem jednego, drugiego czy trzeciego przycisku umieszczonego...

  23 Sty 2015 00:57Odpowiedzi: 33 Wyświetleń: 5058

  Wielokanałowy sterownik czasowy on/off programowany z PC

  Trochę czasu minęło od mojej ostatniej wiadomości w w tym temacie. Wrzucam uaktualnione oprogramowanie do mojego wyłącznika... stał sie teraz dość zaawansowanym programatorem czasowym.Wyłącznik po zaprogramowaniu mikrokontrolera nie wymaga żadnych dodatkowych czynności i od razu powinien...

  09 Lut 2017 07:34Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 12360

  Megane II - navi carminat

  Witam serdecznieJestem posiadaczem renault Megane II (czerwiec 2005). Niestety nie dostałem płytki do obsługi navi - carminat monochromatyczna. Niestety moja wersja samochodu nie posiada również przy wyświetlaczu przycisków i niestety nie mogę bez płytki ustawić nawet zegara!!! W sumie nie zależy mi...

  Nawigacje Software 30 Sie 2012 08:11Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 12477

  Czy ktoś wie co to za mp4?

  Znalazłem dane taj mp4-rkiOdtwarzane pliki filmowe - AVI (DivX, XviD), RMVB, RM, FLV - bez konwersji plików,wielkość do 624x352Wbudowany głośnik tak, ułatwia oglądanie filmów w większym gronie. Od tej chwili możesz cieszyć się filmami i muzyką razem z przyjaciółmi.Odtwarzane pliki muzyczne...

  Odtwarzacze cyfrowe 10 Lut 2009 20:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2981

  Inteligentny dom na Sterbox czy PLC2011A0

  Co za hipokryzja.Masz czelność pisać, że wypisuję nieprawdę.A co było z opisem podłączenia zegarów na drucie?A co z niedziałającym układem restartu routera, sprawdzałem na dwóch różnych routerach i na żadnym nie działa.A co się stanie jak podczas szukania prawidłowych wejść i wyjść podłączymy...

  Smart Home IoT 15 Sie 2016 17:33Odpowiedzi: 98 Wyświetleń: 68438

  Devireg 750 oraz 754 - Jak to ustrojstwo działa

  Tak się składa iż kupiłem lokal właśnie z ogrzewaniem elektrycznym podłogowym opartym na regulatorze Devireg 750 i 754 i chciałbym zrozumieć działanie tego ustrojstwa. Poprzedni właściciel niewiele z tego rozumie o co w tym chodzi, instrukcja obsługi jest delikatnie mówiąc "ciężka" wziąłem więc...

  20 Lis 2014 08:49Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1668

  Grundig VS520

  a by to wykonać należy:1· zewrzeć punkty serwisowe na panelu obsługi (dwa kołki położone blisko siebie),· Nacisnąć klawisz PAUSE.2. Inicjalizacja procesora SERVO:· zewrzeć punkty serwisowe jak wyżej,· wsunąć kasetę testową,· nacisnąć klawisz cyfry 6 (na...

  DVD/VCR/Kamery/BD Serwis 30 Gru 2004 00:46Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1434

  PLC lekcja pierwsza- żarówki, wiatraczek

  posiadam ten program do dydaktycznej nauki programowania PLC- program składa się z 5 lekcji, ja jestem w pierwszej. Panowie jak ustawić Timery i liczniki???. Sterowanie cewkami zrozumiałe i przyciskami. Czytam instrukcje obsługi i tam pisze że na wejście PV ustawia się czas- mi nic nie wychodzi...

  Automatyka Przemysłowa 29 Sie 2017 05:48Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 2133

  Philips 32PF4320/10 brak sygnału component z DVD

  Mam problem z DVD i odbiorem sygnału componentowego podanego na wejście VGA w TV LCD Philips. 32PF 4320/10, telewizor jest kupiony w tamtym roku w salonie.To są parametry mojego TVObraz/WyświetlaczFormat obrazu: 16:9, PanoramicznyJasność: 500 cd/m²Współczynnik kontrastu...

  TV LCD OLED Plazma Serwis 08 Sty 2009 18:48Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4697

  Czujnik światła do sterowania wyświetlaczem

  Panowie ma zegar zbudowany zgodnie z tym co jest w tym linkua chodzi mi o układ do sterowania wyświetlaczem LED w zależności od jasności w pokoju.Bardzo proszę o jakieś pomysły."br - wyświetlacz zegara posiada możliwośćpracy z dwoma stopniami jasności - pełnąi zmniejszoną. To, w jaki sposób...

  26 Maj 2008 17:36Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1152

  Resetowanie się programatora czasowego Lexton LX U03

  Mam problem z programatorem czasowym LEXTON LX U03:Programator pozwala na ustawienie 8 zegarów włącz/wyłącz. Programator niestety resetuje się (gubiąc wszystkie ustawienia i resetując zegar - tak jakbym zresetował urządzenie wciskając ukryty przycisk), gdy wyłącza pompę cyrkulacyjną...

  23 Lis 2015 10:43Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 7447

  Jak zaprogramować wyłącznik czasowy?

  Mam problem z ustawieniem wyłącznika czasowego:Na początek nie mogę mu nawet ustawić godziny (zegara) a o dalszym ustawianiu już nie wspomnę.Tłumaczenia przycisków:-Woche - godzinę-Stunde - godzinę-Minute - minut-Zuruck - z powrotem-Uhr - zegar-Programm - program-Ein/Auto/Aus...

  08 Kwi 2011 18:48Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 3010

  Dzwonek do drzwi oparty na procesorze Z80 (reprodukcja MIK64)

  Dziś na tapecie znajdzie się dzwonek do drzwi o nazwie kodowej MIK64, który nabyłem dawno, dawno temu, nie wiedząc do końca nawet, co to jest. Niedawno osoba, od której go wtedy kupiłem odezwała się do mnie z prośba o zbadanie go z uwagi na całkowity brak informacji w sieci, więc postanowiłem zgłębić...

  27 Gru 2021 16:31Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 5535

  [Sprzedam] Wieża Technics sc-eh750 5cd

  TECHNICS SC-EH750Wieża z 5 kolumnami, zmieniarką na 5 cdDo zaoferowania mam rewelacyjną wieżę. Jest to zestaw złożony z 4 elementów i pięciu kolumn. Wieża posiada naprawdę spore możliwości. Po pierwsze MOC. Kolumny przednie pomimo tego że być może nie imponują rozmiarami i kosmicznym wyglądem...

  Ogłoszenia Elektronika 12 Kwi 2011 18:26Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 14363

  Amica 10143. 3TxDeQaJVXSp - po podłączeniu do sieci wyświetlacz zaświeca się i gaśnie i tak w koło

  Może potrzebujesz raczej instrukcji obsługi. Ustaw najpierw zegar. W Amicach to wyświetlacz miga do czasu jak zaczniesz ustawiać zegar.Tak, tylko jak tam ustawić zegar jak tam tylko są dwa przyciski dotykowe: po lewej blokada rodzicielska, po prawej: włączanie/wyłączanie. Sam ekran jest dotykowy....

  24 Sty 2023 18:15Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 276

  Gdzie najlepiej rozkodować numer VIN - Audi

  Nr nadwozia WAUZZZ8P9BA087930model Audi A3 Sportback1, 6 TDIA3Data produkcji 20. 11. 2010Rok modelowy 2011typ handlowy 8PAAE4Kod silnika CAYCKod przekładni LUBnumer napedu osiowego 5SWyposazenie MBkolor dachu C8Kod koloru dywanikówkolor zewnetrzny / numer koloru C8 / Y3JWersja...

  Samochody Eksploatacja 14 Wrz 2022 08:11Odpowiedzi: 172 Wyświetleń: 236525

  Uszkodzenie bezstykowego, elektronicznego układu zapłonowego Romet Chart 210

  Posiadam motorower Romet Chart 210 Elektronik. Nie dawno z dnia na dzień moto stawało się coraz słabsze, w końcu tak osłabło, że ledwo na 2 biegu (posiada 3) da się jechać po prostej drodze. Wyeliminowałem zużycie mechaniczne cylindra i reszty wraz ze złą regulacją gaźnika, jego stanem itp....

  Motocykle, Motorowery 15 Lis 2009 13:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 8904

  Co to za plyta glowna / jak ja zasilic?

  Jako że zostałem wywołany do tablicy;)Tak matryca ma "pajączki" ale to nie przeszkadza. Pozostałe uszkodzenia dzieło kuriera DPDAcrobat 80468 30-0100-001203-00111111-070791-SYMPHONY-... CirrusLogic CL-GD6410 VGAZdjęcia:Widoki na oryginalny zasilacz, wtyk, akumulatorki...

  Laptopy Hardware 16 Lut 2012 20:07Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 3138

  WSK 125 problem: zapłon, iskra,

  Ustawianie zapłonu WSK3, 125ccm.(źr. książeczka "MOTOCYKL WSK Pojemność 125ccm Instrukcja obsługi 79r")[... ] Po zdjęciu prawej osłony silnika sprawdza się rozwarcie styków przerywacza, obracając w tym celu wirnik prądnicy-iskrownika najlepiej przez pokręcanie ręką. W razie potrzeby rozwarcie styków...

  03 Mar 2010 15:53Odpowiedzi: 14 Wyświetleń: 27887

  LG XC12U funkcja "Timer" nie działa prawidłowo.

  Czy zegar jest prawidłowo ustawiony?Czy na pewno postępujesz zgodnie i ściśle z instrukcją obsługi?Skoro ikona zegara się nie pokazuje, to dlaczego rano wieża włącza się automatycznie?GM

  02 Maj 2009 09:25Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2488

  Ford Galaxy, WV Scharan czy Może Seat Alhambra

  A masz zegar serujący przy lusterku nad szybą? jeżeli tak to musisz ustawić na nim czas taki jak na wyświetlaczu przy licznikach i przyciskiem set a potem przyciskami H i M wybrać porządany przez ciebie czas włączenia się webasta. Wyłączy się samo po 30 min od zadanego czasu. Jeżeli nie masz zegara sterującego...

  07 Paź 2010 12:44Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 34496

  Ramka cyfrowa stacja pogody z serii veo7 firmy TEAM VEOVISION

  Witam, chce na allegro kupić taką ramkę cyforwą do zdjęć - cyfrowa stacja pogody z serii veo7 firmy TEAM VEOVISION- 7 calowy wyświetlaczFunkcje:* Przeglądanie zdjęć* Czas przejścia: 3/5/15/60s, 15minut i 1h* Efekty przejścia slajdów: random, Windows, Żaluzja, Zanikanie, Insert, Kołowrotek,...

  Komputery Co kupić? 03 Gru 2011 11:17Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2727

  PIC32MZ - Microchip szykuje nowe zabawki...

  Co do 1wire - STM32F1 potrafi to równie prosto - wystarczy zewrzeć zewnętrznie RX z TX, a TX ustawić w tryp alternative open drain. I mamy w pełni funkcjonalnego mastera 1wire. Wydaje się że LPC11xx-XL podobnie (ale nie ma jak tego sprawdzić, bo nigdzie się ich nie da kupić;/)Byc może w Microchipie...

  Mikrokontrolery PIC 20 Cze 2018 00:57Odpowiedzi: 62 Wyświetleń: 12144

  OpenMV Cam H7 - system widzenia maszynowego wykorzystujący MicroPythona

  Projekt OpenMV to inicjatywa mająca za zadanie tworzyć niedrogi, miniaturowy i łatwo dostępny system widzenia maszynowego, który oprogramować można w popularnym Pythonie. Twórcy tego systemu za cel wzięli sobie stworzenie, jak sami mówią "Arduino dla systemów widzenia maszynowego". Ich celem jest...

  08 Paź 2018 21:39Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 4179

  Kuchenka mikrofalowa Sharp R-240N miga

  A czy przypadkiem nie trzeba ustawić godziny, co na pewno jest opisane w instrukcji obsługi?Zupełnie celowo ta kuchenka nie posiada funkcji zegara czasu rzeczywistego. Oto fragment z jej instrukcji:I tylko co wyżej jest na temat pulsowania ":". Jak wspomniałem jest denerwujące tak przez całą...

  04 Lis 2011 11:01Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2370

  Dekoder Echostar DVR 747 - ustawianie godziny?

  Witam. Pytanie moze banalne, jednak nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to, w jaki sposób ustawić zegar cyfrowy na tym dekoderze, aby wyświetlała sie godzina, podczas gdy dekoder jest wyłączony...?Czas lokalny itp itd jest opisany w instrukcji obsługi i to mam ustawione.Jednak chodzi mi o sam...

  SAT Początkujący 20 Maj 2010 15:33Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 9128

  Centrala Elnix CTL - Tonowe wybieranie numeru?

  Witajcie,Dostałem w prezencie centralę Elnix CTL po likwidacji firmy. ( wersja z wyświetlaczem, jedną linią zewn. i 4-ry linie wewnętrzne)Znalazłem w internecie instrukcję obsługi ale mam kilka pytań:1. ) Zegar się późni i to w błyskawicznym tempie. po 30min od ustawienia czasu jest już 1min...

  Telefony Stacjonarne Serwis 07 Sty 2014 08:08Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 3298

  problem z wlączeniem piekarnika TEKA HA 830

  Od 4-rech lat posiadam piekarnik firmy TEKA 830 HA. Mam problem z włączeniem piekarnika po przerwie w dostawie prądu. Na elektronicznym wyświetlaczu migają cyfry 00:00, robię wszystko jak piszą w instrukcji obsługi żeby ponownie ustawić czas, ale bez reakcji. Sprowadziłam elektryka, ale nie bardzo umiał...

  08 Gru 2012 19:37Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 7026

  Tuner DREAMBOX 8000 duży pobór energii -

  Sprawdź dokładnie w instrukcji obsługi (albo spróbuj się dopytać u producenta / dystrybutora), czy przypadkiem ustawienie timera pod nagrywanie nie powoduje, że sprzęt nominalnie ustawiony na owe "głębokie czuwanie" jest w rzeczywistości w trybie "czuwania".Tak bywa w innych sprzętach, że uśpienie...

  13 Sty 2013 09:47Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1674

  GoClever Quantum 400 lite, błędny czas wyświetlany na ekranie telefonu

  Instrukcja obsługi na str. 51 wyraźnie mówi że jest możliwość automatycznej synchronizacji czasu z siecią.Musi więc też być możliwość "ręcznego" ustawienia po wyłączeniu automatyki.Szukaj w menu > ustawienia > zegar.

  Smartfony Użytkowy 26 Wrz 2016 19:46Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 771

  Zmiana obrazu po formacie

  No i nie wykrywa ci prawidłowo monitora.Widocznie przez przypadek trafiłeś w rozdzielczość i parametry właściwe żonglując sterownikami.Przeczytaj sobie instrukcje obsługi. Normalna rozdzielczość to 1360x768 przy 60Hz. Reszte jeśli auto nie działa możesz probować poprawić ustawieniem zegar....

  20 Kwi 2018 19:54Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 783

  Czy można i jak zmienić język na polski/angielski w Junkers TA 300?

  Jesli urządzenie przeznaczone nie na rynek polski to nie ma takiej możliwości. W instrukcji obsługi znajdz polski serwis firmy Junkers. Będzie to chyba grupa Bosch.Tak praktycznie menu główne do ustawienia zegara i opcje menu. A tak zapytam masz jakiś problem z ustawieniami?

  01 Lis 2021 21:56Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 312

  SONY KV-X2531K brak kan. hiperband z fonią D/K kontynuacja

  Postępując zgodnie z instrukcją obsługi nie wchodzę w trybie programowania kanałów kablowych S-- po wybraniu fonii D/K(tzw. naszej). Głowica jest ok bo wybieram kanały S-- po uprzednim wyborze fonii B/G(tzw. zachodniej). Ponoć wystarczy zmienić kody serwisowe tylko jak to zrobić i jakie kody wprowadzić?...

  TV Serwis 15 Kwi 2002 16:24Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1477

  Bip płyty głównej

  Ponizej opis sygnalizacji bledow biosu AMI:1 długi i 2 krótkie - Błąd generowany jedynie w przypadku, gdy karta graficzna jest zintegrowana z płytą główną. Oznacza, że system nie potrafi jej odnaleźć.1 długi i 3 krótkie - W komputerach jak wyżej - monitor nie jest podłączony.1 długi i x krótkich...

  26 Paź 2003 10:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2443

  SANYO VHR-5100EE

  Serdeczne dzięki za pomoc, diodę wlutowałem i magnetowid hula, lecz mam pytanie o instrukcję obsługi, jeżeli ktoś taką posiada proszę o pomoc. Podaję adres e-mail epz(at)wp. pl może ktoś napisze jak ustawić zegar i zaprogramować programy. Piotr.

  24 Maj 2005 21:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1455

  Komputer się nie włącza. Płyta główna, procesor lub dysk.

  Jeżeli nic niepomogły wcześniejsze wskazówki wypinaj po kolei różne elementy PC a następnie uruchamiaj kompa. Uruchomi sie procedura POST która dzwiękami sygnalizować będzie błędne działanie urządzeń. I tak:SYGNALIZACJA BŁĘDÓW DŹWIĘKOWYCH SEKWENCJI POSTAWARD BIOS* 3 krótkie 1 długi - Błąd inicjalizacji...

  14 Maj 2006 09:28Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 4197

  Panasonic KX-TCD150PD

  Po bezpośrednim kontakcie z obsługą klienta z PANASONICA otrzymałem linka z instrukcją do tego modelu, ustawienie zegara i daty zostało zrealizowane. Uważam temat za zamknięty.

  19 Kwi 2008 12:53Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 5917

  Podłączenie kamery za pomocą TP-LINK TL-WN321G

  Czy ta nieznana kamera ma jakąś instrukcję obsługi?Czy ma podany kanał po którym może śmigać w sieci b/p?Czy ma podany w jakim standardzie Wi Fi może pracować? - może obsługuje tylko b a ty próbujesz b/g mix.Czy ma jakieś opcje?Czy do urządzenie, które zainstalowałeś oprócz sterowników,...

  Software serwis 30 Kwi 2009 14:50Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1519

  Odblokowanie mio moov 500

  Rozumiem!! A czy jest może jakaś rzeczowa instrukcja obsługi tej navigacji, bo tak naprawdę to co jest w zestawie to niewiele!! W sumie to z samym ustawieniem zegara (czasu) mam już problem. Wybrałem odpowiednią strefę czasową (tj. GMT+1..., Warszawa) i w chwili obecnej wskazuje mi godzinę 22. 30?? Hmm......

  Urządzenia Mobilne 01 Sie 2013 06:22Odpowiedzi: 28 Wyświetleń: 157012

  Komputer nie chce współpracować, nie da sie go uruchomić

  W google jest rozpiska co każde piknięcie znaczy:)EDIT1...

  05 Gru 2010 17:11Odpowiedzi: 36 Wyświetleń: 4697

  Kompuer nie wyświetla obrazu, nie działa mimo naprawy.

  Tam jest bios AMI.Znalazłem takie coś w internecie. Tylko, że to nie rozwiąże Twojego problemu.1 długi i 3 krótkie - W komputerach jak...

  10 Gru 2010 22:23Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2541

  Mikrofalówka Sharp R-240 wyświetlacz

  Kolego patrz wątek:Instrukcję obsługi (będącej dostępną on-line w necie) też przetłumaczyć? Proszę bardzo:Objaw blyskającego dwukropka na wyświetlaczu występuje przy nieustawionym lub rozprogramowanym zegarze.

  20 Sie 2011 12:13Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 4415

  Podgrzewacz wody przeplywowy, kosmiczne rachunki

  Dobrze, dla podgrzewacza przepływowego - sterowanie zegarem zbędne.O dla takiego:Ma jednak pokrętło nastawiania temperatury (czasem parzy - źle ustawione)model KOSPEL PPE2-9/12/15:- tu są też inne pliki, w tym instrukcja obsługiZ gabarytów wynika, że ma minimalny zbiornik na wodę...

  23 Gru 2017 19:51Odpowiedzi: 52 Wyświetleń: 65486

  Stacje 2 din GMS jaką kupić? 6311 vs 6401

  Ja moją stację chyba udostępnię znajomemu z prasy motoryzacyjnej do testów i ciekawe jak wypadnie funkcjonalność (z ustawieniami według instrukcji obsługi oczywiście) między GMS a innymi producentami skoro według nich wszystko jest ok - ciekawe czy przyznają się do błędy jak ktoś "kompetentny" im wreszcie...

  CarAudio Co kupić? 02 Kwi 2021 14:38Odpowiedzi: 429 Wyświetleń: 149457

  C502. 716TeKDSp - AMICA- nie działa piekarnik i 2 pola grzewcze

  Wow, to jest niesamowite, ponieważ po ustawieniu zegara wszystkie problemy zniknęły! No cóż, kuchnia odziedziczona bez instrukcji obsługi. Dziękuję serdecznie za pomoc, wszystko działa!Pozdrawiam

  21 Wrz 2014 18:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 5472

  Amica Supernova wolnostojąca - działają palniki kuchenki, nie działa piekarnik

  Wprowadziłem się do mieszkania, gdzie jest kuchenka Amica Supernova wolnostojąca i mam z nią problem, niestety nie znam dokładnego modelu.Działają palniki kuchenki, działa wyświetlacz, ale nie działa piekarnik. Z tego co się zorientowałem to trzeba jakoś "zaprogramować" piekarnik. Szukałem...

  28 Lis 2015 22:43Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 16914

  Nucleo 446RE jako 3 kanałowy pseudooscyloskop (a moze coraz bardziej nie pseudo)

  Od czasu opisu ponizej mocno się zmieniło:) Staram się pisać kolejne posty na dole:) Stał sie dość złożony - tak że porządna instrukcja obsługi by się przydała:)To taki projekcik, który pierwotnie miał zadanie rozruszanie mnie po przerwie z STM-ami i nauczyć mnie, jak pisać jakieś...

  DIY Warsztat 25 Cze 2017 23:04Odpowiedzi: 25 Wyświetleń: 15531

  Kia Ceed 1. 6 - wyświetlający się komunikat ODO

  miedzy zegarami masz wyświetlacz komputera pokładowego- poszukaj w instrukcji obsługi jak zmieniać dane wyświetlane na kompie- zmień ustawienia i... wszystko

  16 Wrz 2016 12:09Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 9762

  Piekarnik Whirlpool AKP 290 NA - nie mogę uruchomić po zakupie

  Czy zegar został ustawiony zgodnie z instrukcją obsługi?

  09 Lis 2016 22:45Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1413

  Jak wygląda marketing szeptany na forum?

  Nie, ty to widzisz, ty masz naprawic, a nie myslecA ja nie naprawiam tylko myślę - ile ofert dzięki temu dostaje.Filmik nie jest przekonywujący tym bardziej iż całą tę serie tworzy gościu który pracował w Markecie. Pokazuje sprzęt z niszowej półki produkowany przez Chińczyków a składany czy dystrybuowany...

  Tematy tygodnia 22 Sie 2022 21:05Odpowiedzi: 85 Wyświetleń: 6528

  Aiwa CX-78E - Niska głośność.

  Zakupiłem ostatnio zestaw, jakim jest Aiwa CX-78e.Gdzieś ktoś wystawił po jakiejś starszej Pani, podobno działa a cena była 50zł – kupiłem.To, co mnie interesowało to wzmacniacz, a żona czasami radio oraz coś z CD słucha.Z informacji, które uzyskałem wywnioskować można było, że...

  13 Lut 2020 20:33Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 435

  Electrolux EOA5751ZOZ typ: 71ALF04AG - PNC 94418472702 wyświetlanie godziny

  jak ustawić zegar aby cały czas się wyświetlał na piekarniku. Zapewne jak rozwiniesz swe zapytania (o zrozumiałe i jednoznaczne) to dostaniesz odpowiedzi, a nie kolejne zapytania... Jeśli chodzi o samo pieczenie to wszystko działa. Czyli co nie działa na wyświetlaczu i czy cośkolwiek wyświetla z tego...

  04 Cze 2020 08:17Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1353

  Radiobudzik Grundig Sonoclock 660 PLL - zmiana formatu godziny na 24-godzinny

  Witaj. W instrukcji obsługi którą odszukałem w sieci, nie ma wyraźnie podane, gdzie zmienić format godziny z 12 na 24. Jeżeli, to nie problem, to podejrzyj proszę dokładnie możliwości regulacji zegara w następujący sposób. Po wyłączeniu odbiornika, przytrzymaj dłużej przycisk MEM/TIME, aż zacznie migać...

  RTV ustawienia eksploatacja 04 Sie 2020 19:29Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 444

  Błędne wychodzenie z pętli do funkcji ATMEGA 32

  Program bez przetwornika ADC.Program działa prawidłowoDodano po 42Od kiedy praca dyplomowa jest tajna?Pytam z ciekawości- kiedyś była jawna na całym etapie pisania.Dlaczego w pętli głównej blokujesz przerwania- potem wykonujesz sporo obliczeń- a potem odblokowujesz?A co będzie...

  12 Lip 2011 17:05Odpowiedzi: 29 Wyświetleń: 2835

  Tutorial PIC18F2550 + SDCC - Część 4 - Timery, przerwania

  W tym temacie poznamy podstawy przerwań i timerów w PIC18F2550. Na początek będzie krótki wstęp teoretyczny, a potem wszystko przerobimy dokładnie na praktycznych przykładach.Do lektury tematu przyda się ogólna wiedza na temat przerwań i programowania w C, choćby taka...

  02 Kwi 2020 00:20Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1680

  Tutorial PIC18F2550 + SDCC - Część 2 - Blink LED, piny IO, wejścia i wyjścia

  Oto druga część mojego praktycznego tutoriala dla ośmiobitowego mikrokontrolera PIC18F2550 od Microchipa i programatora SDCC. W tym temacie omówię podstawowe operacje cyfrowego IO na prostych przykładach.Spis części (osobnych tematów) tutorialaTutorial podzielony...

  08 Sty 2020 10:57Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2730

  Tutorial PIC18F2550 + SDCC - Część 5 - Wyświetlacz 7-segmentowy i przerwania

  Zapraszam na kolejną część mojego tutoriala PIC18F2550 i kompilatora SDCC.W tej części zademonstruję jak używać wyświetlacza 7-segmentowego z PIC18F2550. Kod obsługi wyświetlacza będzie oczywiście napisany w oparciu o przerwania i timery.Cały proces powstawania...

  30 Gru 2020 21:50Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2751

Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1

Bezpośredni link do pobrania Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ustawianie ręczne Frigidaire Glfh1779gw1